beslenme programın tavsiye

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve tirebel tarafından 12 Kasım 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. tirebel

tirebel Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben 174 boy 48 kilo dayım amacım biraz kaslı kilo almak yaşım 16 bi program yaptım kendime sizce nasıl eklemem birşey varsa söyleyin lütfen

sabah:6.30
    2 haşlanmış yumurta
    2 dilim ekmek
    50 gr peynir
    reçel veya bal, salata, domates
    öğlen:12.10
    okuldayım genellikle kaşarlı tost veya hamburger yanına 300gr ayran
    akşam:18.30
    akşam annem ne yaparsa genellikle 1 konserve tanbolağı oluyor bazen baklagil çeşitleri yanına 70 gr makarna yada 2 dilim ekmek
    9.30 15+10 25 şnav çekiyorum
    yatarkende 280 ml kakaolu süt bu beslenme programı tutarmı sizce arkadaşlar biraz yavaş yiyorum yardım edinnn

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    yanlış yazmadıysan 48 kilodayım diyorsun ve hala gramaj hesabı yapıyorsun..
    yukarda yediklerin düşük kilonun sebebini açıklıyor heralde.. gün içersinde yukardaki programının en az 2 katını güne yayarak tüketmelisin ki kilo alıp yapılanabilesin..
    o nedenle beslenme programını yorumlamaya gerek yok diye düşünüyorum..
    forumdaki kilo almaya yönelik örnek beslenme programlarını incelemelisin..
    daha sonra daha kaliteli ve dolu bir programla dönersen yardımcı olmak için elimizden geleni yaparız..

3. bozokaydin

bozokaydin Üye

Beğenileri:
    3.133
    Ödül Puanları:
    103
    Kilo almak için bunlar az ... Daha çok yemelisin. Önce kilo al sonra kas olayına bakarsın.

Son düzenleyen: Moderatör: 14 Kasım 2007
  4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    normal hayatında kilo alamayan çoğu insanın body ile iyi derecede kilo aldıkları bilinen bir gerçektir.beslenme body ile paralel gitmelidir ki kilo alımı olsun..diğer türlü eski halin devam etmesi ihtimali çok yüksektir.
    zira body metabolizmayı, kalp ve dolaşım sağlığını, iştahı olumlu yönde etkileyecektir.

5. bozokaydin

bozokaydin Üye

Beğenileri:
    3.133
    Ödül Puanları:
    103
    Söz kosus arkadaş vücut kg başına 1 değik 0.75 gr bile protein almazken (karbonhidrat ve yağ mevzusu da ayrı) vücudunda ekstra kas yapımı için anabolik ortam oluşmaz. Tabii ki spor ile kilo alınır. İştah artıp yine bunları yerse bir de harcadığı ekstra kaloriyi de ekleyelim günlük harcadığının üzerine kas yapamaz değil katabolik ortam olur.

6. tirebel

tirebel Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    bozokaydin bana ne önerirsin günde 2 yumurta fazla mı az mı sarısı ile birlikte yiyorum protein olarak bana ne gibi besinler önerirsin biraz daha yardım cı olurmusun

7. bozokaydin

bozokaydin Üye

Beğenileri:
    3.133
    Ödül Puanları:
    103
    2 yumurta az gibi geldi. Yumurta beyazını sıkça yiyebilirsin. Benim kendi uygulamam %90 'ı su olan sütü su yerine kullanmaktır. Su içmem süt içerim. Halen günde 3 lt sütü 6 seferde içiyorum. Laztok sende gaz yapıyorsa gaz yapmayan sütlerden içersin. Günde 2 lt süt içsen bu sana ektra 80 gr karbonhidrat 70 gr protein olarak dönecektir. Arnold Muscle&Fitness dergisinden ilk müsabık olduğu zamanlarda günde 1-2 gallon süt içtiğini yazıyor. Bu da günde 5-6 lt dir. Tabii bunu ben de içemiyorum fakat her öğünden sonra ne yersen ye mutlaka üzerine yarım litre süt eklemni öneririm.

8. tirebel

tirebel Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    yardımın için sağol bozokaydin beni çok aydınlattın 3 tam yumurta yisem kahvaltıda zararı olurmu

bozokaydin bunu beğendi.
  9. bozokaydin

bozokaydin Üye

Beğenileri:
    3.133
    Ödül Puanları:
    103
    Genç yaşta olacağını sanmıyorum. Günde 10 yumurta yiyenleri duyuyorum ki bu tabii abartı bir durum. Sarısında toksik maddeler de bulunuyor. Şahsen günde 5 yumurta sarısından fazla yemem. Rica ederim.

10. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    hem vg yaparak hemde beslenme kurallarına dikkat ederek alabilirdir yukarda yazdığımın özü..bu diyetle kas kazanabilirsin demiyorum zaten.."önce kilo al sonra vg yaparsın'ı" doğru bulmadım sadece..

11. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum

nedir bu toksik maddeler?

Kas kütlesi inşası ile kilo almak için;
    günlük kilonuz başına yaklaşık 2 gr protein, 4-6 gr karbonhidrat ve toplam kalorinin %25-30 i kadar yağ (özellikle doymamış yağ) alınmalıdır..bunun yanında vitamin, mineral ve bol su desteği olmalıdır..
    besinlerin içerikleri
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/besinlerin_erikleri_100_graminda-t42.html

Son düzenleme: 16 Kasım 2007
  12. bozokaydin

bozokaydin Üye

Beğenileri:
    3.133
    Ödül Puanları:
    103
    Ben de aynı konuyu vurgulamak istemiştim.

Yumurtada Salmonella bakteri ailesinden çok sayıda bakteri bulnuyor ve bizaat kendim çok yumurta yediğim zamanlarda sorun yaşadım. Doktorlar karaciğer zararının günümzüde tavuk ve yumurta sektöründe kullanılan antbiyotiklerin yumurta sarısında bulunduğunu bunun da karaciğer üzürinde toksik etki yaptığını belirtiiler. Saf organik yumurta da antibiyotik olmuyor ama salmonelle bakterileri halen bulnuyor.

Enigma ve bentoverbarbellrowing bunu beğendi.
  13. tirebel

tirebel Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    bozokaydin salam,sucuk gibi şeyler yememi önerrirmsin başka ne tür besinler alayım

14. bozokaydin

bozokaydin Üye

Beğenileri:
    3.133
    Ödül Puanları:
    103
    Tabii salam sucuk yiyebilirsin özellikle body için yüklenmene gerek yok. Daha ucuz süt gibi alternatier var. Bunları keyfin için yersin. Bana bütçeni zorlamana gerek yok.

Enigma bunu beğendi.
  15. tirebel

tirebel Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    herşey için sağol bozokaydin beni bilgilendirdin senin dediğin gibi sütü fazlaca içiyorum ya kaşar peynir protein değeri yüksek sence kaşar peynir mi kullanayım yoksa protrin değeri yüksek önerebilceğin birşey var mı sadece sütle olmaz bu iş bide şunu soracam eti popkek sence enerji veermesi bakımından nasıl çiklata türü şeymi yiyem enerji almak bakımından yoksa reçel bal gibi şeyler hangisini önerirsin

bozokaydin bunu beğendi.
  16. bozokaydin

bozokaydin Üye

Beğenileri:
    3.133
    Ödül Puanları:
    103
    Kaşar peynir'in yağ oranı fazladır. Ürünleri alırken üzerinde amblajında zorunlu olarak protein değerleri ve yağ oranları yazar. Eti Topkek'te de yağ fazladır. Tabii bu kadar detaycı olmaya gerek yok.

Aklında olsun kaşar peynir alırken süpermarkette incelersin. Yağ oranı az olan kaşar peynirin protein oranı fazladır. Yani bütün süt ürünlerinde az yağlı diyet olanını alırsan daha fazla proteinli ürün alırsın. Sütte, yoğurtta, beyaz peynirde, kaşar da.... Sıfır yağlı olan, yarım yağlıdan, yarım yağlı olan tam yağlıdan fazla protein içerir. Bir taşla iki kuş: hem daha az yağ hem daha fazla protein.

Eti popkek yiyebilirsin tabii keyfine bak. En iyi kalteli karbonhidrat veren ürünler: diyet bisküvileridir. Mavi-Yeşil , eti form gibi ürünlerin karbonhidratları komplesktir bol bol yersen yağ dokusunu minumum da tutmana ve kaliteli kas için gerekli kompleks karbonhidrat almana yardımcı olur.

Kilo aldırıcı ürünlerde çok yüksek miktarda çay şekeri bulunur. Supplementler bölümünde bu konuda yazı yazmıştım. Reçel ve bal da da çok yüksek miktarda çay şekeri bulunur. Bunları keyfin için yersin. Kendini kısıtlama. Kilo almak için bunları yiyip masraf edeceğine ise süte şeker katarsın.

İyi çalışmalar.

17. tirebel

tirebel Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    bozok aydin ben zaten supplementler ürünler kullanmak istemiyorum böyle şeylerede karşıyım benim amacım doğal yolla besinlerden almak sana şunu soracam nasıl beslendiğini bana yazarmısın yazarsan sevinirim bende seni örnek alıp ona göre hareket ederim

18. bozokaydin

bozokaydin Üye

Beğenileri:
    3.133
    Ödül Puanları:
    103
    Özel bir beslenmem yok. Günde 5 öğün yiyorum. Bu öğünler üstüne şunları ekstradan alıyorum.

Bütün yemekler üstüne: yarım litre %0 yağlı sütü 100-150gr soya unu ile karıştırıp içiyorum. (Soya unu çok ucuz bir ürün. 1.5 kg'su 3 ytl civarında ve içinde 100gr da 40 gr civarı "kaliteli olmasa" da protein var)

Spor öncesi ve sonrasında ise whey protein içiyorum. Günde 2.5 lt süt içiyorum. Gaz sorunu olursa Pınar Denge Yarım yağlı laktaz süt alıyorum.

Supplement olarak bütün vitaminleri ayrı ayrı alıyorum. Eczaneden ayrı a vitamini, c vitamini, e vitamini b-complex ve ayrıca b12 alıyorum.

C-vitamini çok alırım günde 3 gr kadar.

zumruduanka bunu beğendi.
  19. tirebel

tirebel Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    bozokaydi şu ara öğünlerde senin önerbilceğin besin varmı ben genellikle sabah 6.30 da kahvaltı 10 da araöğünde bir tane mandalina yiyorum okuldayım başka bir şey öneriyormsun sence başka birşey yiyeyim mi

20. bozokaydin

bozokaydin Üye

Beğenileri:
    3.133
    Ödül Puanları:
    103
    Yarım litre pınar denge diyet laktaz süt içebilirsin. hem yağı az hem de gaz yapmaz

bentoverbarbellrowing bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş