Beslenme Programıma Yardımcı Olurmusun Ltf

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ıceman tarafından 12 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ıceman

ıceman Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    arklar yaklasık 2 senedir BB yapıorm.prog hakkında yorumlarınızı bekliyorum

10.00 = 5yumurtalı peynirli omlet
    Meyve(Muz...)
    2 Bardak Süt
    Kaşarlı Tost
    Fındık Ezmesi
    Multivitamin
    12:30 = Makarna
    Et
    Yoğurt
    Salata
    15:00 = 2Yumurta
    Pilav
    Sebze
    Et
    Haşlanmış Patates
    16:30 = Creatine(Üzüm Suyu)-BCaa-Amino
    16:45 = Pro Toz.
    17:00 = Nox
    (17:15-17:30)-19:00 =ANT
    19:00 = Pro Toz.-Amino-Creatine-C vitamini
    1Muz

19:45 = Pİlav
    Et
    Haşlanmış Patates
    Sebze-Salata
    3Yumurta
    22:15-22:30 = Ton Balığı
    Salata
    24:00-01:00 = 2 Bardak Süt

2. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    çok sağlam bir beslenme programı.. 2 senedir bozmadan bu programa uyum sağlayabildiysen çok kaliteli kütle inşaa etmişindir zaten..
    ancak supplement kullanım şekillerini ve zamanların hakkında bir eleştirede bulunabilirim:

antrenmandan önce amino veya bcaa almana bence gerek yok, protein tozunu zaten alıyorsun.. o yeterli olacaktır.. (boşa maddi israf olur)
    amino ve bcaa için tercihin hemen antrenman sonrası ya da sabah kalkar kalkmaz olabilir..

bunlar dışında creatin kullanman dolayısıyla sıvı tüketimine çok özen göstermelisin..

3. ıceman

ıceman Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0

eleştirilerin için sağol.walla 2 senedir çok kotu bir beslenme düzenım vardı oyuzden az bir kütle artısı oldu :( bu prog yenı yaptım.ant oncesi pro tozu içtiğin için almana gerek yok demişsin ben ant sonrasında 2ölçek pro tozu içiyorum ozmn sonrada almama gerek yokmu dersin? bazıları sbh ve akşam yatarken iç diyorlar bazılarıda ant once ve sonra. ant once içmemin sebebi bastan depolar dolsunki bi yıkım olmaması için ve güç versin diye.sbh ki amino açıınıda yumurtadan kapattıgımı düşündüğüm için gerek görmüyorum ama hala kararsızım işte.pki sbh ve ant sonrası hangisini nzmn almamı onerirsin. amino- bcaa hangi sırayla yani?

4. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    ben kendi tercihimi söyliyim belki sana da bir fikir verir:
    sabah kalkar kalkmaz 1 ölçek whey protein, antrenmandan hemen sonra aminoasit veya bcaa (ikisini aynı anda kullanmak zorunda değilsin, çünkü kaliteli bir amino veya protein tozu da önemli miktarlarda bcaa ihtiva eder) ve antrenman sonrası 30-45 dakika içersinde protein içeren bir yemek.
    eğer bu arada yemek yiyemiyorsan toz kullanabilirsin..
    bunlar dışında yatmadan evel whey kullanmana gerek yok, onun yerine casein türevli bir protein kaynağı (süt, peynir..) ya da casein ihtiva eden protein tozu tüketebilirsin..

kısacası eğer yukarda bahsettiğin gibi sağlam bir beslenme programın varsa sabah kalkar kalkmaz ve antrenmandan hemen sonrası dışında protein veya amino kullanmaya ihtiyacın olduğunu düşünmüyorum..
    bu 2 süre zarfı dışında elinden geldiğince ek besin kullanmadan protein ihtiyacını gidermeni öneririm ki zaten bu beslenme programıyla bunu sağlıyorsun..

5. ıceman

ıceman Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    sağol tavsiyelerin için

6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    antremandan 2 saat kadar önce kompleks karbonhidrat olması hem idman performansına(dolu glikojen depoları) hemde kas kazancına önemli faydalar sağlayacaktır..bahsettiğim araya öğün sıkıştırmakta zorlanırsan enazından weight gainer almanda fayda var..

Sayfayı Paylaş