Beslenme programıma tavsiyeleriniz

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Santos tarafından 18 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Santos

Santos Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Cambridge
    Selam arkadaşlar,

Ben 21 yaşında 1.91 boyunda ve 90 kiloyum. İri görünmeme rağmen yağlı olmamdan dolayı pekde fit bir görünümüm yok, amacım yağ yakıp fit bir görünüm kazanmak. Haftada 3-4 gün ağırlık çalışmalarım var. Protein tozu ve yağ yakıcı kullanıyorum.

Beslenme günlüğüm;

Sabah: 2 ölçek protein tozu, 400 ml % 0.1 yağlı süt ile (sabah kalkınca malesef hiç birşey yiyemiyorum, açığı protein tozu ile kapatmaya çalışıyorum.)

Ara: 1 meyve (elma, muz)

Öğlen: Yarım kepek ekmeği arası 120 gr ton balığı

Akşam üstü idman öncesi: 1 tabak yağsız tuzsuz pilav veya makarna , 200 gram tavuk göğsü (ızgara)

İdman sonrası(hemen) : 2 ölçek protein tozu (su ile)

Akşam idman sonrası: Yağsız tuzsuz pilav veya makarna 250 gram tavuk veya kırmızı et ile ( ızgara)

Gece: 120 gram ton balığı

Yatmadan önce: 2 ölçek protein tozu, 400 ml % 0.1 yağlı süt ile

Bunların haricinde idman öncesi ve sonrası yediğim 2 büyük yemeğin içinde 5-10 ml nandos acı tavuk sosu var ( ondan gelecek yağın pek bir tehlike teşkil etmediği kanaatindeyim :) ) Ayriyetten, sadece bu iki büyük yemeğe bazen biraz yoğurt veya 1 bardak portakal suyu eşlik edebiliyor :) Bunların haricinde ağzıma sürdüğüm hiç birşey yok.

Sizlerden ricam, bu beslenme programı ile, amaclarıma ulaşıp ulamayacağım hakkında bana bilgi, tavsiyeler vermeniz. (yağ yakıp fit bir görünüme sahip olmak)

Şimdiden görüşleriniz için teşekkür ederim.

2. Gwindor

Gwindor Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    6 ölçek protein tozu kullandıığını söylüyosun gün içinde bu çok yanlış ve gereksiz 6x24g protein=144g protein eder 120g ton balığı diyosun nerdeyse 30g protein etti 174 200gr et veya tavuk diyosun nerden baksan 25g protein etti 199 bi daha 250 gr tavuk diyosun bi 30 daha 229 oldu senin alman gereken protein 135 taş çatlasa 160 gram sen gidiyosun 229 g protein alıyosun karaciğerine yazık.bide bu işin kalori yanı var senin gibi yağ yakmak ve incelmek amaçlı beslenme için kalorisi biraz fazla.önce sağlık.otur hesabını yap ve makul protein ve kalorili bi beslenme oluştur.

3. Santos

Santos Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Cambridge
    Evet dostum bende farkettim bunu, bunu zaten 1-2 gün yapmıştım, sonra aldığım şeyin protein bile olsa kalori olduğu kanaatine varınca, bununla değiştirdim.

Sabah: 1 ölçek protein tozu,100 gram yulaf ezmesi ve sütü güzelce karıştırarak içiyorum

Ara: Ya elma, ya portakal yada greyfurt

Öğlen (idman öncesi) 200 gram tavuk, 1 tabak yağsız tuzsuz bulgur pilavı ( pirinci bulgur ile değiştirdim)

İdman sonrasında hemen 2 ölçek protein tozu su ile

Akşam: 200 gram tavuk,et yada deniz ürünü, kesinlikle sebze ile yiyorum,

Gece : 150 gram light çökelek

Yatarken : 1 ölçek whey,400 ml süt ile

Bu nasıl olmuş ??

4. Gwindor

Gwindor Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0

çok daha iyi olmuş dostum kolay gelsin umarım istediğin sonuçları alırsın.

5. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.311
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız tasınmıstır.
    tasınma sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyurudan önce açılmıs olan günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmaktadır. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-25)

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

6. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    Protein ve karbonhidrat zamanlarını (saat bakımından) ayırmanı tavsiye ederim. Pilavı da değiştirip arada patatesi de düşünebilirsin.

7. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.331
    Ödül Puanları:
    123
    sebze yok mu?...(((

en önemli eksik ...neticede, insanların çoğunlukla "sindirim sistemleri" vejeteryan alanada seyreder ...)

Sayfayı Paylaş