Beslenme Programım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve RaPPeRuA tarafından 19 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Boy 176cm
    Kilo 65kg.

2.ayımdayım amaç tabiki kilo-hacim
    11.00--> 2tam yumurta 2 yumurta beyazı, Peynir,Zeytin, Lor Peyniri, Reçel vb.

14.00--> Pilav yada makarna + Tavuk

17.00--> Maalesef tekrar makarna(Makarna ve Pilav yemekten bıktım alternatif sunarsanız çok iyi olur)

18.00-19.30--> Antrenman

Antrenman Sonrası--> 80gr Ton Balığı Yada Omlet + Muz veya Elma

21.00--> işte bu öğüne evde ne varsa yemek mecburiyetim kalıyor. (Tekrar ve Tekrar Makarna yada Pilav)Öğrenciyimde. Alternatif bulamıyorum.

Yatarken--> Bir su bardağı süt.

Eksik-gedik ne varsa bekliyorum yardımlarınızı.
    Bu arada yulaf ezmesini nereden bulabilirim?

2. F@T!H

F@T!H Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Supplementler dışında sanırım bu program yani bilerek eklemedin diye tahmin ediyorum.
    Sabah 11 biraz geç gibi uyanma saati ama iş veya başka bir meseleden dolayı olabilir.
    Ayrıntıya girmeyelim o konuda neyse.
    80 gr ton balığı konservelerde lakin onun yağıda vardır süzülünce 52 gr gelmektedir hesaplamayı ona göre yapalım.
    Antrenman sonrası hızlı sindirilen protein ihtiyacı gerekir whey protein tüketmelisin.

1 saat sonra kadar ise normal antrenman sonrası öğününü yapmalısın.
    Pilav + tavuk çok iyi olur.

Sabahları yulaf ezmesi olabilir 1 kase sade alırsan daha iyi olur meyveli müsli ürünündeki şeker oranı çok yüksek.
    Sade iyi gitmez az yağlı süt ekleyip ve üzerine herhangi bir meyve:elma, şeftali vb. dilimleyerek daha güzel bir hale getirilebilir.

Arada bir balık tüket derim ton balığı var lakin bu sana daha pahalıya gelir.
    Balık pazarlarından 250-500 gr kadar balık alabilirsin bu sana daha hesaplı gelir. Hamsi sardalya uskumru tekir vs vs.

Gece yatmadan önce süt yetersiz gelir.
    200 gr lor peyniri lakin sevmiyorsan tüketmesi gerçekten çok zor bende onun yerine alternatif arıyorum bulursam söylerim.

Supplement kullanıcaksan
    Sabah kalkar kalkmaz 1 servis su ile tüketmelisin.
    Diğeri de antrenmandan hemen sonra 1 servis su ile tüketmelisin.

Umarım yardımcı olmuştur yazdıklarım.

3. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Tabiki yardımcı oldu.2500gr universel whey proteinim ve universal 200tablet amino var. Fakat henüz 2.ayda olduğum için kullanmıyorum. 3.ay yada 4.aya saklıyorum. keza üniversite başlayınca daha fazla ihtiyacım olacak diye tahmin ediyorum.

Fakat şu yulaf ezmesini nerden bulucam ben?

Balık tüket diyorsun tabiki doğru diyorsunda. Ton balığını konserveyi açıp yiyoruz sadece. keza diğerlerini alıcan, unlucanda tavada yapıcanda biraz zor geliyor açıkçası.

4. taygunaltan

taygunaltan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    migroslar da var 3 lira civarında, doğadan markası sanırım

Sayfayı Paylaş