Beslenme programım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve m..ay tarafından 4 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. m..ay

m..ay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar, epeydir forumu takip ediyorum ama sadece takip aşamasında birşeyler okuyup öğrenme çabasındaydm. yaklaşık bir senedir de spor salonuna gidiorm ama yeni yeni bişeyler öğrenmeye başladğm için o dönem pek saymak istemiyorum, sadece bi alt yapı olarak bakalm o döneme, neyse beslenme programım ne kadar yeterli bilemiorm sizin önerilerinize ihtiyacım var

boy: 1.73
    kilo: 68 (son güncel durumu bilmiorm ama düşmemiş aksine 70 olmuşumdur belki)

sabah 8-9 gibi bir çay bardağı yulaf + 1 tam yumurta 3 yumurta beyazı tavada kızartıp üzerine fındık ezmesi (%100) ve 1 yemek kaşığı lor peynir ve 1 muz
    öğlen 12.30 - 1.30 civarı: pek seçim şansım yok okulun yemek hanesinde ne çıkarsa ama çorba + pilav(yada makarna) + ana yemek (%90 et türü yemek) ve salata veya tatlı tarzı şey (kalorisi 700-1000 arası oluo bu menünün okul sağolsun hesaplıyor)
    15-16.00 civarı meyve yada ev yapıpmı protein bar tarzı bişey ( içeriğinde yulaf, fındık ezmesi kuru üzüm, whey, çikolata, çekilmiş ceviz ve 3 yemek kaşığı bal)
    17.30 tekrar yemek hane
    18.30 spor 1buçuk 2 saat - sportan önce whey ve 20.00 civarı spordan hemen sonra whey
    21.00 civarı pilav ve 200-250gr tavuk - herzaman tavuk olmaya biliyor (bu öğün fazlamı?:confused:)

birde sormak istediğim birşey var ,protein tozu off günlerdede alsammı -haftada 3 gün çalışıyorum

2. OMK_01

OMK_01 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    fındık ezmesi yerine fındık ye direkt.
    sabah yumurtaları hep kızartıyomusun? hangi yağ ile ?

3. m..ay

m..ay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yulaf ve yumurtayı karıştırıp tavada kızartıyorum. tavaya bir iki damla yağ döküorm onu peçete ile etrafına yayıorum, sadece yapışmasın diyee , yok denecek kadar az diyebilirim Zaten yağ gibi korkum olmadı hiç bu yaşa kadar bünye sayesinde. Memlete gidince baya bi fındık almayı düşünüorm dönüşte iki haftaya, fındık bol bedava bizde:D ( batı karadeniz)

neden fındık ezmesi olmasın mı peki?

4. OMK_01

OMK_01 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    ben zaten yağlı yeme taraftarıyım. ama zeytinyağı veya terayağı olmak şartıyla. bu arada benim sana dediklerimi sadece öneri olarak kabul et ve değerlendir. kesinlikle öyle yapmak zorunda değilsin. bana göre doğal fındık işlenmiş fabrikasyon fındık ezmesinden daha yararlı ve sağlıklıdır.

5. m..ay

m..ay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler, söylediklerinizi kesinlikle dikkate alıcam, peki programın geneli hakkında ne düşünüyorsunuz. yeterli midir acaba.

6. bbacemi

bbacemi Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    M..ay sabah aldığın kompleks kabonhidrat oranı forumu takip ettigim kadarıyla az. Sonraki öğününe kadar 4 saatlik bu dilim için 50 gramdan fazla k.k. almani öneririm.

Bu arada benimde bu spora başlama ve devam olayı , ayrıca ogunlerimde sizin gibi :). Bu beslenme programını uygularken aldığınız kilolarida paylaşırsanız sevinirim. Basarılar.

7. m..ay

m..ay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu beslenme programına başlayalı daha iki hafta oldu, bugün ikinci haftayı doldurdum, ilk başladığım günkü tam kilomu bilmiyorum, işte tahmini 68 kilo civarıdır. ama bu hafta içi bi tartılıp iki haftada bir seninle paylaşırım değişimleri. kolay kilo alamayan ama kolay kilo veren bi tipimdir aslında.
    kompleks karbonhidrat az demişsin sabah için, ne önerirsin peki, ve birde eğer sende programını burada benimle paylaşırsan belki senden öğrenip alabileceğim bazı şeyler olabilir?

8. bbacemi

bbacemi Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Bu ara okul tatile girdi ve bende iyi bir diyete girdim. Sabah kalkar kalkmaz(10-11 gibi) bir kaç kasık lor yiyorum. Bu arada yumurtaları beklerken bir kase yular ezmesini (50-75gr) tatlandirmak için toz sekerle karıştırıp sutle tüketiyorum. 13.30 da Bi tabak makarna 100 gr lor. 16 da spor gelince yine az bisey lor. 15 dk sonra Bi tabak makarna-pilav 250gr tavuk iki saat sonra 3 yumurta. Yatmadan önce sutle beraber lor. Günlük 250 gr lor yemeye çalışıyorum. Ogün eksiğim var benimde malesef.
    Sabahları dediğim gibi yulaf miktarını arttırmanı tavsiye ederim

9. m..ay

m..ay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yulafı sütle yoğurtla filan yemek işkence benim için, kaç yöntem denedim, neler yaptım olmadı bende en son yumurtayla karıştırıp krep şeklinde yemeye başladım süper gidiyo artık, karışımdaki yulaf miktarını biraz daha artırırım bugünden itibaren bakalım.
    ben öğün atlarsam o öğün için whey kullanıorm son çare..
    mesela bugn normal kahvltımı ettm, öğlen 2 tabak pilav iki tabak yeşil mercimek, akşam 2 tabak makarna (biri bol lor peynirli) 2 tabak mercimek yedim, ara öğünlerde 1 ayva diğer ara öğün bir tatlı yedim. bir öğün daha yemek istiordum en son ama olmadı oyuzdn şimdi whey hazırladm onu içicem yatmadan önce..
    bu arada ekmeği kestim tamamen yemeklerde onun yerine 3-4kaşık fazla yemek yiyorum.

10. bbacemi

bbacemi Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    İki hafta oldu acaba bir kütle artısı sağladınız mı ?

11. Duke Nukem

Duke Nukem Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yüzme
    Ben sabahları normal peynir, ekmek(tam buğday), zeytin yumurta, mevsim söğüşünden oluşan bir kahvaltı etmeni tavsiye ederim ama senin kahvaltın da fena değil. Krep konusunu iyi düşünmüşsün, ben de zaman zaman yulaf kepeği atarım içine. Eğer krep yapıyorsan bir miktar süt eklemeyi unutmuyorsundur ayrıca umarım. Fındık ezmesi sabah için iyi bir seçim bence de. Daha lezzetlisi için antepfıstığı ezmesi var ama heryerde bulunmuyor ve çok pahalı.

Öğlen okulunda çıkan yemekte tatlı yeme, makarna ve pilav tarzı yemekleri de ölçülü tüket. Ara öğün olarak sadece çiğ badem yemeni öneririm, yanında da bir meyve olabilir. Spor öncesi ve sonrası whey bence tercih edilmesi şart bir şey değil. Spor sonrası ton balığı ya da tavuk ve pilav/makarna yeterli olacaktır.

12. halil98

halil98 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    kardeş spordan önce kullandığın proteini çekip spordan bir saat sonra kullansan senin için daha faydalı olacağına inanıyorum,genel olarak programın iyi.

Sayfayı Paylaş