beslenme programım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Danny Boy tarafından 19 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    1.ögun : 1 olcek whey proteın

2.ogun : 100gr yulaf + 2 bardak sut + salata + 100gr lor peynırı + 7 yumrta beyazı 1 bardak uzum suyu

3.ogun : 150 gr tavuk etı + bulgur + salata

4.ogun : 150gr hındı etı + prınc + salata

5.ogun : 200 gr dana etı + bulgur + salata

6. ogun : 200gr tavuk etı + salata

spordan once : 1 olcek whey proteın
    spordan sonra : 1 olcek whey proteın + 2 bardak uzum suyu + 15 gr amıno asıt

kullandıgım supplemetler :

whey proteın

argının

creatın

amıno asıt

bcaa

soya proteın ızolat

omega-3

multıvıtamın

multımıneral

b vıtamın komp

cla - l-carnıtıne

umur35 ve zrb20 bunu beğendi.
  2. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    1. öğün whey e biraz şeker katalım. tercih damak tadına kalmış. istersen bunun için ikinci öğündeki üzüm suyunu 1 e alıp wheyi üzüm suyuyla yapabilirsin. 2. öğüne de portakal suyu filan eklersin misal.

salataları hep aynı yapma, çeşitli sebzeler meyveler kullan ve porsiyonları çok az olmasın. 1 porsiyon diyebil yediğin salataya.

eğer bulgurdan sıkılıyorsan esmer makarna, esmer pirinç ya da tam tahıllı ekmek yiyebilirisni. beyaz pirinci pek tercih etme.

arada pişmiş sebze filan da ye, az yağlı sebze yemekleri ye. sıkılabilirsin böyle.

sıkı besleniyorsun spordan önceki whey e ihtiyacın olmayabilir. sabah wheyini de yarım ölçek yapabilirsin.

soya proteinini neden ve ne şekilde kullanıyorsun?

ve asıl soru kaç kilosun, ne kadar zamandır çalışıyorsun?

3. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:

183 boyundayım kılom 124 kg :) 4 yıldır calısorum

bulk donemdeyım su anda

yarısma hazrlıgndayım su anda fotoraf eklıcektım o yuzdne eklmekten cekındım pek gorunmek ıstemıyorum o yuzdende ozur dılerım herkesten .

yarısmaya 90 + da gırıcem

----------------------------------------------------------------------

soyayı gunde 1 kez kullnıyorum whey ıle yaptıgım shakelerden bırıne eklıorum 1 olcek neden kullandıgıma gelırsek aslında tek sebebı bır markanına adını vermın bana ucretsız soya proteını yollması her ay 1 kutu

Son düzenleme: 19 Haziran 2011
  4. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    mükemmel bir beslenme programı
    supplementlarıda nasıl kullandığını yazarsan seviniriz

5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    suplementlerı kullanma programım ıse sole

04:00 = 10 gr bcaa + 5-6 gr arjının

her ogunde : 4 tablet beef amıno

bır whey shake 1 olcek soya ızolet

sbah uyandıgımda 1 multıvıtamın - 1 multımıneral- omega-3

gunde 2 ogunde creatın 5 + 5 gr

gunde toplam 15-30 gr amıno asıt

gunde 4 kez ogun aralrında b komp

gunde toplam 2500mg l-carnıtıne

cla ıse tablet alıorum gunde 4-6 tablet

whey ıse yukarda yazdıgm gıbı sabah-spor oncesı- spor sonrası

hogan bunu beğendi.
  6. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    creatini yemeklerle alman en doğrusu mu emin değilim. belki daha boş mideyle shakelere karıştırmalısın.

sütü de arttırabilirsin ama ben de farkındayım süt tartışmalı konu. 1 litre üzeri uygun olabilir bence. yatmadan önce de içmek uygun. sahi yatmadan önce öğünün yok mu? ya casein shake ya süt ya lor peyniri filan bi şeyler mutlaka indir yatmadan önce.

kırmızı eti 2 öğüne çıkartırsan daha iyi olabilir.

soya proteinini her gün alma. 2-3 günde bir normalde aldığının 2-3 katı al mesela whey i azaltıp. ama off gün bırak soya alırken, ne olur ne olmaz.

sabah yulafına biraz fındık-fıstık gider. yemeklere bol sarımsak.

bulkta lcarnitine ihtiyacın olduğundan da emin değilim ama bunlar hepsi küçük şeyler. ben sana şimdiden başarılar diliyorum.

aslında supplementlere bakıyorum da testo artırıcılara pek meyledilmemiş.
    kür var galiba.

7. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:

evet yatmadan once ogunum var yazmayı unutmusum pardon . yatmadan once eegr acsam loır yıyorum 200gr kdar yada eegr ac deglsem de 35-40 gr kadar kazeın alıorum

yulafa katmıyorum fınfık fıstık ama gun ıcınde atstırıorum az da olsa kuruyemıs ozllklede cevıs fındık

ozllıklede hındı ıceren ogunumde sarımska bol bol kooyuyruım oldum hındıyı sevemdım ama cest olsun dıe yıyorum :)

evet testo boster tarzı urunler yok . kurum bıttı ama yınede tahmın edılcegı gıbı kurler arsınbdada bazı seylr kullnıorum o yuzden testo arttrcıya gerek de yok

aslında ddgın gıbıu kıırmızı et ıceren ogunlerı arttrmam gerekıor ama yavas yavs arttrcam galıba cunku pek sevmıorum kırmızı et

sut evetr artrabılırım ama ben sutu bıarz arttrsam hmen bır uyku halı hakım oluor tum gun o yuzden az almaya clısıorumm

8. calebkan

calebkan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0

şahsen bunca vitamıne ek gıdaya normal şartlarda ihtiyac olacagını doğru ,düzenli bir beslenme uygulanırsa gerek olacagını sanmıyorum..hem mali külfet hemde vucuda yazık..eğer gerçekten profosyonel anlamda bir derece veya basarı amaclanmıyorsa bukadar ek gıda vitamın mineral vs yazık günah diyorum...o yüzden bu yazdıkların aslında arkadasın sorusuna da cevap nıtelıgınde degıl..herkes bu kadar ek gıda kullanmıyor hatta cogu kısıde kullanmıyor..düzenli ve saglıklı beslenemıyorsan ek gıdaya ıhtıyac var zaten adı üstünde ek gıda..

cok da protein hesabına takılmamak lazım mümkün oldugunca düzenli ve saglıklı beslenmek fazla yagdan uzak durup daha cok proteine agırlık vermek zaten işin %70 lık kısmını çözüyor..geriye ufak tefek ayarlamalar kalıyor..

6 yumurta -10 yumurta bunlar herkesın yıyecegı mıktarlar degıl..zorla da yıyecek halı yok kımsenın dolayısı ılebıraz da mantıken bakmak lazım..sabah kalk ıstegıne göre yumurtanı ye..sahsen katı olarak 2 omlet olarak 4 yumurta benım ıcın ıdeal..daha fazlasını ıstesemde yıyemem..bununla beraber bolca lor peynırı tüketmek de fayda var..hem asırı pahalı değil hem protein kaynagı..dolayısı ile 4 yumurta dan omlet,bolca lor ,normal ölcülerde beyaz peynır vs derken kahvaltı tamamdır..ilk etapda yine söyluyorum ara öğünlerde herkese göre uygun değil..ayrıca hergün ton balıgı veya 200gr tavuk göğsü almaya kalksak altından kalkamayız..dolayısı ile ilk olarak öğünlerini düzenli ve sağlıklı olarak 3 öğüne cıkart..kahvaltı öğle ve aksam öğünlerin protein agırlıklı olsun..gün gectıkce iştahın da arttıkca ara öğünlerle takvıye edersin..vs.. ucuza yapabılecegın bır ton secenek mevcut..

kendıne cok basıt ucuz bol proteinli sandwıch ler hazırlayabılırsın..forumda var..kolay gelsın

9. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    hocam o zaman sütü antreman sorasına kaydırabilirsin. sabah o sütü içmen çok gerekli değil, kahvaltı yeterince proteinli, meyve suyuyla da gider yulaf. bir de sen bunların hepsini zaten biliyorsundur ya, madem yayınlamışsın biraz da daha tecrübesizlere yol göstermiş olmak adına uzatıyorum, tam yumurtayı ihmal etme. arada sarısını da yemende fayda var. 1 tam yumurta ekleyebiirsin kahvaltına.

yarışma fotolarını bekliyorum mutlaka.

@celebkan
    yukarıda belirtildi stevenlms yarışmaya hazılanıyor.

Danny Boy bunu beğendi.
  10. calebkan

calebkan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0

ha ok yarısmaya hazırlanıyorsa tamamdır o zaman kolay gelsin..ben onu görmemişim..normal bir kullanıcı bu kadar ek gıdayı nıye alıyor diyordum..tamamdırthums:

Danny Boy bunu beğendi.
  11. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    evet haklısın sabah ıctıgım uzum suyula yıyebılırım fakat benm yulafı sutle yememın sebbı yulafı ben hafıf haslıyorum cıg yemıyorum o yuzden de sutle haslıyorum sogutum yıyorum

evet yumrta konusu cıdden cok onemlı sarı kesınlıkle yenmelıdır

ama ben yumrtayı pastorıze yumrta beyazı olarak alıyorum ve yagsız tavda pısırorum ama evet normal yumrta alıp ıcıne koyabılırım bundan sonra ole yapıcam :)

bundan sonra bu baslıkta benım nasıl beslendıgımı her beslenme program degıklıgımı goruceksınız hepsını eksıksız yayınlıcam burda

ben aslında bu balsıgı ve forumda actıgım dger baslıgı yrsmaya hazrlanırken hengı sureclerden gectıgımı ne tur degsıklıkker yaptıgımı gorsun hem ben hem de onlar bılgılensın dıye actım nasıl ve en onemlısı steroıd konusuna acıklık getırmek

12. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    dostum şu yulafı haşlama olayını da aydınlatır mısın? damak tadıyla ilgili mi yoksa özel bir sebebi var mı? belliki fırınlanmamış yulaf ezmesi alıyorsn. acaba toptancıdan filan mı?

13. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    a tabıkdıe solerım aslında tam olarak dogrumu bılmıyorum ama bazı yabancı makalelerde okudugum kadarıyla yulafın sındırımını arttırıyormus hafıff kaynatmak

-----------------------------------------------------------------------------------

sol omuzumu antrenmanda sakatladım 4 farklı doktora gıttım ama duzelmesının zamn alıcagı ve bu sure ıcınde omuz calısamıyacgım solendı . yarısma hazırlıgım buyuk ıhtımal ertelendı . gelcek yıl yarısmaya gırebılecgımı sanmıyorum .ama defınasyona baslamıstım devam edıyorum sadece omuza yuklenmıyorum ( bu durum gogus ve agır kol calısmamı da engellıyor :( )

beslenme programında degısklık pek olmamakla bırlıkte karbonhıdrat mıktarı ve az da olsa proteeını azalttım ( agır calısmadıgım ıcın ) su an kılomum 2 katı proteın alıyorum .

antrenman programımda sole

pazartesı : gogus + 30 dk kardıo ( bısıklet hıt yapıyorum )
    salı : 45 dk kardıo + karın
    carsamba : omuz + 30 dk kardıo
    persembe :bıceps + 60 dk kardıo
    cuma : trıceps + 60 dk kardıo
    cumartesı : 45 dk kardıo + karın
    pazar : off gun :)

kılom su anda 116 :)

yarısmaya gırmesemde defıne olucam yınede :) defıne oldugumda fotolarımı paylasıcam soz verdıgım gıbı :)

14. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    kılom ıyıce asagı cekılmeye basladı agır calısamadıgım ıcın omuz sakatlıgım sebebıyle neredeyse hıc agır antrenman yapamıyorum orengın eskıden barbell curl egzersızınde 60-70kg grebılırken su an 25kg ustune cıktıgım da omuzum agrımaya ve kasılmaya balsıyor . benı gorenler guluor desem yerınde olur

su an kılom 108kg ında altına ındı kollarım bugun olctugumde 46 cm olmustu

su an spor namına yapabıldıghım en buyuk sey kardıo

beslenmeme ne kadar dıkkat etsemde kılom ve kas oranım hızla dusuyor

su an kı planlarımda omuzum ıyılesene kadar hafıf devam edıcem spora zaten kılomda ıyıce dusucektır . ıyılestıkten sonra tekrardan burda bu sefer her hafta foto eklıyerek yarısma hazırlıgına gırıcem .

15. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    baslıgımı tekrr guncellmek ıstedım

su anda kılom 102kg

omzum hala aynı nerdeyse hıc antrenman yapmayorumm

bugun gecen hafta doktora gıttgımde yaptrdıgım bazı test sonucları bellı oldu ÇÖLYAK hastasıymısın bezen bole bırden bıre de ortaya cıkıormus bnde gecen hafta baslayan dayanılmaz bır karın agrsı ve ıshalle kendını gosterdı artık hayatım boyunca gluten ıceren hıcbrsey yıyemıyekmısım

3 haftadır vejtaryendım desem yerıdır artık bunu hayat tarzım halıen gıtrmeye karr vrdım artık ovo-vejetaryan bır sporcuyum :) (lutfen et ye bole olmaz dıye yorum yapmayın ) bu benım ksısel tercıhım aslında

hayvansal olarak sadec yumurta yıyebılırım artık + bıtkısel proteın ıle bu spora devame edıcem

yarısma hayallerıde sakatlıgım yuzunden uzun zamn once rafa kalktı :(

sakatlıgım gectıgın eger tekrar hazırlancaksam daha dusuk kıloda vejetaryen olarak sansımı denıcem

16. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Geçmiş olsun steven, işte bazen herşey bir anda değişiyor. :S

Danny Boy bunu beğendi.
  17. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    aynen ole umur35 . vejetaryen olarak devam etmek benım kararımdı ama glutenısz bır hayat tam bır cıle ben eskıden bunun bu kadar da zor oldugunu tahmın etmmeıstım marketlerde elınıze gelen ehr urunde gluten var ve dısarda ymek ymek kesınlıkle ımkansız :(

18. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    İnsan başına gelmeden önemsemiyor. :S

Artık vejeteryan beslenme programlarını paylaşıp o şekilde örnek olursun bizlere. :eek:

Yurtdışında böyle (vejeteryan) bir yarışmacı hatta yarışmacılar vardı yanlış hatırlamıyorsam ama isimleri aklıma gelmiyor.
    Belki sana ilham verirlerdi, araştır bence bu konuyu.

Danny Boy bunu beğendi.
  19. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    stevenlms, geçmiş olsun...
    Çölyak önemli bir bağırsak alerjisi sorunudur ve önem verilmediği takdirde çok ciddi sorunlar ortaya çıkabilir!

Bu hastalığın en önemli artısı, diyete uyduğun sürece bir sorunla karşılaşmazsın. Yeme/içme sistemini glutensiz olacak şekilde oturtduğunda çölyak'lı olduğunu bile unutabilirsin.

Maalesef çölyak sorunu bir çığ gibi büyümekte, her geçen gün piyasaya yeni bir glutensiz ürün sürülüyor ve her büyük firma hangi ürünü glutenli, hangileri glutensiz sitelerinden açıklama yapıyor... Çünkü glutensiz ürün piyasası, hasta sayısının ciddi derecede artmasıyla bir sektör haline geldi...

Çölyak'lı kişiler aynı zamanda laktoz'lu süt'e karşı da hassastırlar, piyasa da laktoz'suz süt bulunuyor, onu kullanabilirsin.

Ben bir sorunum olmamasına rağmen mümkün olduğunca glutensiz beslenmeye dikkat ederim, gluten proteini bağırsaklar için bir çeşit saatli bomba gibidir, nerede ne zaman, kimin elinde patlayacağı belli olmaz.

İnce bağırsağın her an kafası bozulabilir ve "ben artık gluten istemiyorum ne halin varsa gör" deyip havlu atabilir. :)

Sana güzel bir kitap tavsiyesinde bulunabilirim, bu kitap da oldukça güzel yemek tarifleri var, ucuz değil ancak tavsiye ederim... Baskısı çok kaliteli...

Tekrar geçmiş olsun...

Danny Boy bunu beğendi.
  20. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:

cok tesekkur ederım :) bu kıtabı bugun dısarı cıktıgım da hemn alıcam benım cok ısıme yarıcaktır . evet haklısın ebnde sute karsı da hassasıyet basladı

ben eskıden gunde 5-6 lıtre sut ıcen bırıydım ( lısede dersaneye gderken yazın sıcak oluodu cekılmıodu tavuk falan ) ne bır sorun aysadım ende bısey . ama bu bıkac haftada hem laktozu kaldırmayrum hemde glutenı hersey hanıden oldu sankı

evet doktorumda bana colyak teshıs edılene kadar hastalıktır ama sonra bır yasam bıcımıdır dedı :)

dıyetıme bundan sonra cok dıkkatedıcem zaten cunku glutenlı bısey yedıgımde ortaya cıkan durum cok sıkıyor benı enrdeyse gunluk yasamımı mahfedıor . ( ıshal-sıddetlı karın agrısı -mıde bulantısı )

Bodysoft bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş