Beslenme Programım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Achilles1980 tarafından 9 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    SABAH whey protein ve ya 150 gr lor peyniri + basit şekerli meyve suyuyla ve ya BCAA ( 25 gr pro )

30 dakika sonra 100 gr yulaf ( 60 gr karbo )+2 yumurta beyazı+1 yumurta sarısı+ 100 gr lor peyniri + domates+biberli pizza (30 gr pro )
    Çay diyabet şekerli
    1 tabak meyve
    1 dilim kepekli ekmek

12.00 12.30 civarı 150 gram ızgara tavuk eti (40 gr. Protein) + 100 gr yulaflı süt (60 gr karbo 15 gr. protein ) + domates+salatalık

15.00 Whey protein ve ya 150 gr. Lor peyniri 25 gr pro

18.00 150 gr. bulgur pilavı ( 120 gr. Karbo ) + 150 gram ızgara tavuk eti ( 40 gr protein )+ salatalık + domates

Antreman 20.00 - 21.15

Antreman sonrası Whey + Glutamine + BCAA 25 gr pro

Yatarken 24.00 500 ml Diyet Süt. + 50 gr lor peyniri 25 gr. Protein

Protein = 225 gram
    Karbo = 240 gram

Yaş 25
    Kilo 85
    Boy 1.93

Çok çabuk yağlanan bir vücudum var. 1 sene düzenli yaptıktan sonra bazı talihsizlikler sonucu 1 sene ara vermek durumunda kaldım. 2 aydır düzenli kardiyo ve ağırlık çalışmalarıyla 8 kilo verdim ve yağ oranımı %14 e düşürdüm. Amaç artık tamamen minimum şekilde yağlanarak kaslanmak. Ayrıca sadece bu saatler arasında salona gidebiliyorum. Uzman hocalar ve arkadaşlar beslenme programını değerlendirirse sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

2. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Sitede yollamış olduğum beslenme programına kimse yorum yazmayınca bende bb.com sitesinin ünlü spor beslenme uzmanı Alan Aragon'a programımı yorumlamasını rica ettim. Kendisinden gelen cevabı aynen koyuyorum.

Your diet looks good.

BCAA is not needed because it's already in your diet. Most animal protein is roughly 18% BCAA, whey is 25% BCAA. Glutamine is not needed, it's a waste of money. Other than that, it's looks good. I'd have milk with whey post-workout instead of just whey plus the useless supplements.

BCAA ya gerek olmadığını zaten diyetin içinde olduğundan bahsetmiş. Çoğu hayvansal protein yüzde 18 oranında ve whey proteinin ise yüzde 25 oranında BCAA içerdiğinden bahsetmiş. Glutamine hiç gerek olmadığını sadece ve sadece para kaybı olduğunu söylemiş. Bunlar dışında diyetin iyi olduğunu söylemiş. Antreman sonrası için sütle beraber whey kullanmayı diğer işe yaramaz suplementlere tercih ettiğinden bahsetmiş.

Quote:
    Originally Posted by tyler1980
    Morning

Whey protein with BCAA or 100 gr soft uncured goat's cheese similar to cottage cheese with well-sugared lemonade

30 Minutes Later

100 gr oat + 2 egg white + 1 whole egg + 50 gr soft uncured goat's cheese similar to cottage cheese + tomato + pepper pizza

Tea with sugar free

Dishful fruit

1 slice whole wheat bread

12.00 ? 12.30

150 gr grilled chicken breast + 100 gr oats with diet milk + salad

15.00

Whey protein or 150 gr soft uncured goat's cheese similar to cottage cheese

18.00

50 gr cracked wheat pilaf + 150 gr grilled chicken breast + salad

Training 20.00 ? 21.15

After the training

Whey + Glutamine + BCAA

Before sleep 24.00

500 ml diet milk

Age = 29
    Weight = 85 kg.
    Target weight = 70 kg
    Height = 1.93 cm
    %14

Hi Alan. First of all i want to apolagise if i disturb by sending a private message and sorry for my bad english. I made cutting for 2 months and decrease my fat %20 to %14. Now i look like a fit person. Now i want to gain muscles. By the way i can gain fat easily.

Is my diet programe ok? I don?t want to have a dirty bulk. Just wanna gain muscles.

If u answer my question with a language that i can understand lol, i would be very thankful to u.

İlk yazdığım diyetle bu diyet arasında ufak değişiklikler yaptım. Sabah uyandığımda aldığım 150 gr lor peyniri 100 gr. olarak değişti. Antreman öncesi tw ( target weight yani kas kemik ağırlığı) *0.25 şeklinde karbonhidrat ve protein alımı şeklinde düzenleme yaptım. Bu yüzden 150 gr olan bulgur 50 gr a düştü. Gece aldığım 50 gr. lor peyniri çıkardım.

Originally Posted by alan aragon
    Cutting macros are highly variable with the individual. Ultimately, it boils down to knowing what your maintenance is, then reducing cals from there (from carbs, assuming youre not overdoing prot & fat). If you don't know you'r maintenance, you can set both prot @ 1-1.5g/lb target weight, carbs @ 1g/lb target weight, & fat @ 0.5g/lb target weight.

Ayrıca çoğu arkadaşa yardımcı olacağını düşündüğüm bir konuda ne kadar karb, ne kadar pro ve ne kadar yağ yemeliyim. Bu konuda Alan Aragon hedef ağırlığın prot @ 1-1.5g, carbs @ 1g/lb , fat @ 0.5g/lb alınmasını öneriyor. Tabii eğer bulk ve ya definasyonda değilseniz.

BULKING:
    -protein= 1 g per lb
    -carbs= 2-3 g per lb
    -fats= .5-.75 g per lb

CUTTING:
    -protein= 2 g per lb
    -carbs= .5-1 g per lb
    -fats= .25 g per lb

Bu değerler ise bulk ve definasyon yapmak için gerekli olan değerler olarak gösterilmiş.

Son düzenleme: 11 Ağustos 2009
  3. mert671

mert671 Yeni Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    0
    Bence biraz beklemeliydin cevap gelmesi için ama. Bence imkanların var gibi gözüküyor iyi antrenman ve düzenli beslenme zaten var bir de dinlenmeyi ihmal etmessen iyi bir sonuç alırsın

4. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Ben bırseye dıkkat cekmek ıstıyorum yalnız Alan Aragon 1-1.5 gr proteın per lb demıs..

2.2 lb 1 kg bunuda dıkkate alın.. Yanı 60 kıloysan 132 lb gıbı bır agırlıktasındır ve bunun 1-1.5 katı proteın alın dıyor..Belkı yenı baslayan arkadaslar buna dıkkat etmeyıp 60 kılo bır kısıye 60-80 gr proteın alımının yeterlı oldugunu dusunebılırler..

Mantık olarak 1 gr per lb = kılogram basına 2-2.5 gr proteın..Hatırlatmak ıstedım..Bunun dısında beslenmen bence guzel..

Achilles1980 bunu beğendi.
  5. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Teşekkürler Umur. Onu düzelttiğin iyi oldu. Kolaylıkla yanlış anlaşılabilirdi. Alan Aragon'un attığı mesajdaki benimde aklımı karıştıran post workout yani antreman sonrası why proteini sütle almam gerektiğini söylemesi aslında. Elimden geldiğince kendisine neden su değilde emilimi daha yavaş olan süt önerdiğini sordum. Bu konuda kendisine tekrar özel mesaj attım. Cevap gelir gelmez paylaşırım.

6. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir

Bu konuyuda paylasırsan ıyı olur..Profesyonel bırınden bır acıklama olur..Gerekırse kaynak gosterırız..:)

7. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Thank u for your quick reply Alan. I use Iso sensation 93. As i know after the training i must drink whey protein because of urgent need of my muscles. I think Isolate whey can reach the muscles more quickly then the concantrate whey. I heard that milk slows down the absorbsion of the proteins. ( is it a myth ? ) The combination of whey with milk really perfect ? A lot people drink whey with water because of this effect :S

Kısaca diyet programında su yerine neden emilimi daha yavaş olan sütü önerdiğini sordum.

Worrying about milk slowing down absorption is very funny [​IMG]

Milk + whey complement eachother's functions. It's called synergy. But most of all, worrying about slowed absorption is incorrect to begin with. Why would you worry about getting fuels back into the muscles when you're still absorbing your preworkout meal when the training session is over?? Think about it.

Sütün emiliminin yavaş olması yüzünden endişelenmek gerçekten gülünç bişey. Süt ve whey birbirlerinin özelliklerini tamamlıyorlar. Fakat birçoğunuz endişelenmesi gerçekten gereksiz ve doğru değil. Antreman bittikten sonra antreman öncesi yemeğin emilimi hala devam ederken endişelenmek neden ki ? Bir düşün

Arkadaşlar sormak istediğiniz sorular olursa hemen yazın da yakalamışken ne varsa soralım:)

midnight ve mady44 bunu beğendi.
  8. king87

king87 Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisligi
    Yer:
    Ankara
    Kardes senin programi incelemistim ve genel olarak begenmistim kendi programimla benzerdi fakat programin guzel diyip kendi programim iiymis gibi dusunmek yerine bu iste uzman arkadaslarin yorumlarini okumayi bekledim. Iyiki de beklemisim ve iyiki de sen bb den alana mesaj atmissin. Aslinda ben de ordakilere danismaya ufaktan baslamaliyim ama kultur farkli oldugundan dolayi ve burda bile isin erbaplarina mesaj atmaya korktugumuzdan dolayi cekiniordum artik cekinmiyecegim. Aslinda bir kere daha bu isin gercek uzmanlarinin gercekten nekadar mutevazi olduklarini da gorms olduklarini gorduk. Tipki bb nin b sini bilmezken isolsn die mail attgiim jay cutlerin bana cevap yazmasi gibi olmustu. :)

9. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Aslına bakarsan ilk bende yanıt beklemiyordum Alan'dan. Bu arada koskaca adam bizim Alan oldu :) Çok mütavazi biri hatta bu forumdan bahsettim kendisine. Türkiye'de bu konuda uzmanlaşmış kişilerin azlığından bahsettim. Merak etmememiz gerektiğini ne konuda olursa olsun tek bana değil tüm foruma beslenme konusunda cevap verebileceğinden bahsetti.

10. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Gercekten mutevazı ve paylasımcı bır adammıs..Sen onu bıde bızım foruma davet et ozel uye yapar modlar onu..Ona ozel bolum acarlar..:):)

Sayfayı Paylaş