Beslenme Programım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ysfdmr28 tarafından 1 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ysfdmr28

ysfdmr28 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba kardeşlerim.Okulların açılmasıyla birlikte vücut geliştirmeye başlamak istiyorum bir arkadaşımla.Benim yaklaşık 3 aylık bir geçmişim oldu.Bu sayede beslenmenin önemini çok iyi biliyorum.Ben kendime göre bir program hazırladım.Eksiklikleri ve yanlışlıklarıyla bana söylerseniz daha yolun başında düzeltirim ve tam verimli bir sene geçirim inşallah.Herkese çok teşekkür ediyorum.(Sadece protein kaynaklarını yazdım buraya malum öğrenci evi karbonhidrat ve yağlar Allah ne verdiyse artık )

Öncelikle 70 kilodayım ve günlük protein miktarımı 160-165 gramdan hesapladım..

Kalkış:
    4 yumurta haşlama ( 27 gr )
    50 gr lor peyniri omlet ( 8 gr )
    Toplam =35 gr protein

Öğle yemeği:
    Ton balığı (25 gr)
    Toplam= 25 gram protein

Eve gelince(Antremandan önce):
    50 gr kadar lor peyniri ( 8 gr)
    1 bardak süt (8gr )
    Toplam=16 gram protein

Antremandan hemen sonra:
    35 gr whey protein tozu
    Toplam= 35 gram protein

Akşam Yemeği:
    50 gr kadar lor peyniri ( 8 gr )

Toplam= 8 gram protein

Yatmadan önce:
    1 bardak süt (9gr)
    100 gram lor (16 gr)
    2 yumurta haşlama (14 gr)
    Toplam =36 gram protein

Evet kardeşlerim,programım genel hatlarıyla bu şekilde.Öğrenci olduğumu fark etmişsinizdir :D Her türlü yapıcı eleştirilerinizi bekliyorum teşekkürler...

2. ysfdmr28

ysfdmr28 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yardımcı olur sanız sevinirim.

3. umpalabas

umpalabas Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    8
    Dostum öncelikle iyi sporlar 2 konuya değineceğim ilki antremandan önce kompleks karbonhidrat yemelisin bulgur pilavı makarna gibi ki antremanda enerji sağlayabilesin bir de akşam yemeğinde düzgün bir öğün yemeni tavsiye ederim antremandan önce karbonhidrat aldığın gibi antremandan sonra da alman gerekir ki bi dahaki antremana daha enerjik olman için bir de süt yatmadan önce tavsiye edilmiyor diye biliyorum tam emin değilim onu da forumda bi araştır derim

E2003 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ozman bunu beğendi.
  4. musty13

musty13 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşım senin öğünlerde yazdığın protein miktarları abartılı dogru düzgün et tavuk göremedim sadece peynirle yumurtayla olmaz bunların yanında kepekli makarna bulgur pilavı tüketmen lazım tavuk eti yada normal et pahalı bir ögününde olmalı ben günde en az 500 gr et yiyorum tavuk balık et karışık üstüne karbonhidratı da sağlam tutuyorum 1.5 ay oldu çok faydasını görüm.
    daha önce 8 ay body geçmişim var ama beslenmeyi bilmiyordum hiç antrenman sonrası kilo almıyım diye yemiyordum yada karbonhidrat yemiyordum ama hepsinin yanlış oldugunu belirli bi gelişim göremediğimden anladım ve bıraktım en son incline bench presste 8 ay sonunda maksimum düz bara 12.5 kilolar 40 küsür kilo takabiliyordum bitiyordum 3 set yapardım olmuyordu bu sene iyi besleniyorum ve bu kısa sürede dün yaptım idmanda iki tarafa 17.5 şer kilolar takıp 4 set antrenmanı dolu dolu çıkardım diğer ağırlıklarda çok rahat arttırıyorum yani beslenmen antrenman performansını da arttırıyo o yüzden korkma 4 kilo aldım bu zaman içinde ama bel 1 cm inceldi bu da enteresan bol bol badem yemeni tavsiye ediyorum fıstık yani kuruyemiş olsun hergün elinde etini de ye sorun kalmaz kanımca

5. ysfdmr28

ysfdmr28 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Kardeşim değiltirdim onu tavuk ekledim dedeğin gibi böyle bişey yaptım bir bakabilir misin

6. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    43
    Lor peynir yeme akşam öğününde gece öğünne ekle ton balığı ile yer değiştirebilirsin yada tavuk göğsü pilav falan yiyebilirsin

7. musty13

musty13 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    NEREYE DEĞİŞTİRDİN AYNI GÖRÜNÜYO BENCE ÖGLEN TAVUK ET YADA BALIK AKSAM DA BENZER YEMELİSİN YOKSA PROTEİN AZ KALIR BOL TUT PROTEİNİ BEN AZ ÖNCE 2 BÜYÜK ALABALIK YEDİM ÖGLEN AKSAM DA TAVUK YADA ET YİCEM YANİ BU ŞEKLİLDE KARBOINHİDRATTA TÜKET

8. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Academy of Nutrition and Dietetics
    Vücut ağırlığı başına 2 gramdan fazla protein tüketimin var. Protein miktarı yeterli hatta önerilenden daha fazla. Proteini daha fazla artırmamalısın ;)

9. ysfdmr28

ysfdmr28 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    programıma tavuk göğsü de ekledim.Günlük yumurta adedini 3 e düşürdüm.Lor peyniri yerine de inek peyniri var köyden uzun zamandır onu yiyorum .bilgileriniz için hepinize teşekkürler
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Ekim 2016 ---
    100 gram tavuk göğsünde bir yerde 30 gr protein var diye bazı yerde 20 gram var diyor şaşırdım.Ben 25 gram olarak hesapladım.25 gram doğru mu dur sizce ?

Sayfayı Paylaş