Beslenme programım

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve deejayhuLe tarafından 8 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. deejayhuLe

deejayhuLe Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Kolay gelsin 186 boy 82 kilo yaş 31 sadece göbeğim var ve bu göbeği eritmek ayrıca fit görünmek için Vg ye başladım bu akşam ikinci günüm onun için daha kenimdime uygun bir beslenme programı uygulayamadım kendime sadece sabahları kahvaltımı düzene sokabildim öğlen yemek yemiyorum iş yerinde bunun için bana tavsiyeniz ne olabilir,
    Beslenme programı ;
    Sabah 07:30 kalkış hemen 1 bardak su +
    -1 bardak çay (çaykaşığı ucunda şeker)
    -3 dilim kepek ekmeği yada tam buğday ekmeği
    -2 tam yumurta
    -1 tane domates küçük boy 5-6 adet
    -bir tutam maydanoz ve bir tutam dereotu
    -yaklaşık bir yemek kaşığı kadar zeytin yağı
    -son dilim ekmek üzerine fıstık ezmesi bir tatlı kaşığı ölçüsünde bir çay kaşığı bal üzerine

---------------------- ÖĞLEN YEMEK YEMİYORUM PROGRAM TAVSİYESİNE İHTİYACIM VAR !!!--------------

AKŞAM SAAT 20:00 DA AKŞAM YEMEĞİ YİYORUM
    3 Dilim kepekli yada tam buğday ekmeği
    -1 tabak zeytin yağlı (az yağlı) sebze yemeği
    - yarım kase yoğurt (orköy marka)
    -bir çorba tabağı yeşillik limonlu zeytin yağlı hemen hemen yemek öncesi ve sonrası 4 bardağa yakın su içiyorum

Sonra saat 21:00 da spora gidiyorum spora yeni başladım onun için spor yaparken sadece su içiyorum 1,5 lt ye yakın gün içersinde de içtiğim su miktarı ile günlük ortalama 3,5 lt ye yakın su tüketiyorum. iş yerinde 2-3 bardak yeşil çay ( tek şekeli ) içiyorum ayrıca 3-4 bardak ta çay içiyorum tek şekerli

bana öğlen yemek olarak iş yerimde ne yemek gerektiğini ayrıca antreman öncesi ve sonra sı nasıl beslenmem gerektiğini yazarsanız sevirim

not: antreman da sadece cardio yapıyorum...

teşekkürler: ... .

2. deejayhuLe

deejayhuLe Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    güncel....

3. ahmet ocak

ahmet ocak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    SİVAS
    Abicim protein ağırlıklı hafif karbon hidrat içeren bir diyet uygulamalısın ama boyuna göre kilon çok degil az gibi günlük ihtiyacın olan kaloriyi hesaplamanı ve o kalori'nün100-200 fazlasını tüketirseniz sporun size istediginizi vercene eminim önemli olan un mamulerden basit karbo ve yaglardan ve basit şekerden uzakdurmanız

deejayhuLe bunu beğendi.
  4. deejayhuLe

deejayhuLe Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Ok yani fazla da abartmama gerek yok
    Diyorsun

never die alone!!!
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Ocak 2015 ---
    https://www.bodyforumtr.com/threads...bek-basket-topu-gibi-oldu.104797/#post-945767
    bu forumda durumu görebilirsin kardeşim ?

Son düzenleme: 12 Ocak 2015
  5. ahmet ocak

ahmet ocak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    SİVAS
    Tabiki sporla beraber dikatli beslenme yag oranınızın düşüp kas yogunlugunun artmasına yeterli olacakdır bu sayede kilonuzu koruyarak hatta kilo alarak fit bir vucuda sahip olabilirsiniz yapmanız gereken forumda araştırıp kilonuza göre bir beslenme programı oluşturmak antrenmanlarınızı ciddiye alarak disiplinli bir şekilde çalışmak ve uykunuzu düzene sokmak

6. ahmet ocak

ahmet ocak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    SİVAS
    O göbek için birazda kardiyo ekleyin programınıza

7. deejayhuLe

deejayhuLe Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkür ederim verdiğin tavsiyeler için; ayrıca spora başladım bu akşam ikinci haftaya giriyorum gecen hafta 3 gün gittim ve cardio yaptıktan sonra ağırlık barlarını gezdim bu şekilde bir ay çalıştıktan sonra bulk a başlayacam sanırım. ayrıca akşamları 10 dakika yürüyür koşu bandında ardından on dakika bisiklet sonra twister sonra barları geziyorum mekike şuanda karın kaslarım gerildiği için fazla abanamıyorum ayrıca 2 haftadır uyguladığım beslenme programı da paylaşmak istiyorum ayrıca düzeli olarak her gece 00:00 da yatıyorum sabah 07:45 te kalkıyorum. alkol sigara yok tuzu çıkardım.zeytin yağlı yemeklerin haricinde bişey yemiyorum oda az miktarda

https://www.bodyforumtr.com/threads...erinizin-paylaşımı.103715/page-13#post-954242

8. ahmet ocak

ahmet ocak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    SİVAS
    Beslenme programın güzel sabah kahvaltısında yulaf süte de yer vermeni tavsiye ederim ayrıca yumarta fit günlük olsun 4 tane beyazı bir tane tam şeklinde diger ögünlerinde tavuk gögsü kırmızı ete ağırlık ver yanlarında bir kaç parça brokoli vb sebzelerde olsun ve haftada 2 gün balık şart somon yada yayın bnm tavsiyelerim bunlar

9. deejayhuLe

deejayhuLe Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Çok teşekkürler ederim sonra biraz sabır ve istikrar dimi

never die alone!!!

10. ahmet ocak

ahmet ocak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    SİVAS
    Herşey sende başlar sende biter yeterki iste zira ulaşabilcegini hisettigin herşey senindir tam gaz devam

11. deejayhuLe

deejayhuLe Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    eywallah hocam ben birde günlük tükettiklerim den kalori hesabı yaptım yaklaşık 2600 kalori alıyorum bu durumu nasıl dengelemem lazzım yani vücudumun ihtiyac duyduğu kaloriyi hesaplamam için yapmam gerekenler nelerdir tavsiyen var mı ?

12. ahmet ocak

ahmet ocak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    SİVAS
    80 kglik Ortalama zorluk seviyesinde bir işde 8 saat çalışan yetişkin bir erkek haftada 3 gün başlangıç seviyesinde vg antrenmanıda yapıyorsa 3000 kalorilik bir ortalama söz konusudur ama bu rakam tamamen genelleme harcanan kaloriyi hesaplayan siteler var oralardan daha net sonuçlar alıcagınızı düşünüyorum

13. s60doctor

s60doctor Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    spora sizinkinden cok daha fazla bir gobek ve yan bel bolgesi yagliyken basladim. yasim 24 boyum 1.75 ve kilom o donemler 80-82 civariydi.
    2 aylik surecte asagidaki gibi bir gelisim sagladim.

su anda subatta 1 yildir spor yapiyor olacagim. artik hobi haline geldi.

bu fotograftaki sagdaki kilom 72 civariydi. bu kiloya inebilmek icin
    su tarz bir program uyguladim

pazartesi-gogus+on kol
    15dk kosu ya da eliptik(isinma)
    incline bench press 4x12
    dumbell fly 4x12
    bench press 4x12
    decline bench press 4x12

ez bar ile biceps 4x10-12
    hammer curl 4x10-12
    konsantrasyon 4x10-12

carsamba-sirt arka kol
    front lat pull down 4x10-12
    dumbell row 4x10-12
    reverse grip kat pull down 4x10-12

triceps pushdown 4x10-12
    triceps skullcrushers 4x10-12
    dumbell kickback ya da overhead tricep extension(tek kolla) 4x10-12

cuma-omuz bacak
    smith machine shoulder press 4x10-12
    side lateral raise 4x10-12
    behind neck press(smith machine'da) 4x10-12

leg press 4x10-12
    leg extensions 4x10-12
    leg curl 4x10-12

bitiste yine 15dk hafif tempo kosu bandi ya da eliptik

hareket isimlerinde hata yapmis olabilirim. agirlik kaldirmam kim ne derse desin kardiyodan kat kat etkili yag yakiminda.
    2 ayda 8kg gibi bi kilo vererek iyi yol katettim, sonrasinda duzgun bir bulking ve antrenmanla hacimlendim. su anda yine bulkingteyim.

o donemki beslenme duzenim, henuz bilincli olmadigimdan hic duzgun degildi, bu yuzden beslenme hakkinda yorumda bulunmayacagim ama su anki bilgilerim ve tecrubelerime istinaden, dusuk karbonhidrat yuksek protein odakli beslenme yapabilirsiniz, oyle cok fazla yaginiz yok, vucudu karbonhidratsiz birakmadan antrenmanlariniza devam edin. hamlik atildiktan sonra agirlik antrenmanlarina baslayin derim.
    beslenme ile ilgili internette cok kaynak var. ama inanin vucudunuz oyle beslenmeden cok kisilmasi gereken bir vucut degil. bu isin temeli kesinlikle beslenmeden geciyor. ogle is yerinde evde hazirlayip saklama kabina koydugunuz
    esmer pirinc
    esmer makarna
    tost makinesinde yapabileceginiz tavuk ya da hindi gogsu alternatif olabilir, metabolizma hizinizi, yag oraninizi vb bilmediginden kimse size kesin bisey soyleyemez.

Sent from my iPad using Tapatalk

Sayfayı Paylaş