beslenme programım . yoruma ihtiyacım var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve JSinojiN tarafından 11 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. JSinojiN

JSinojiN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    spora baslayalı 4 ay oldu ve ilk dafa yapıyorum.yas 17 kilo 64 boy 1.75

daha once beslenme programım yoktu . ne denk gelirse yiyordm.aslında bakarsanız body de beslenmenın bu kadar onemlı oldugunu da bilmiyordum taa ki bu sporda 1.ayımı doldurana kadar.siteyi takip ede ede beslenmenın onemını anladım.4 ayım olsa da belkı bıraz gec kalmıs olabılırım.hatanın neresınden donersem kardır. ve artık bu isi duzene sokmanın zamanı geldı.kendıme bı beslenme programı hazırladım(sıtedekılerden yola cıkarak)yorumlarsanız gelisimim icin cok onemlı olacak..

Kahvaltı->Lor peyniri,Süt,Yumurta,Pekmez.Fıstık Ezmesi(okulda sabahcıyım)

Kahvaltı-Ogle arası-->(okulda ne bulursam.ac kalmamak ıcın)

oGle-->Makarna veya tavuk-Meyve suyu-cikolata-salata(antremandan 2 saat once)

aksam->aksam yemegi-yogurt-süt-cikolata-kuruyemis-meyve suyu-salata(antremandan gelınce aksam yemegı hazır oluyor)

program cok karısık gıbı gozukuyor.nelerı eklemem lazım nelerı degıstırmem lazım. her yazdıgınız cok onemlı.sımdıden sagolun..

2. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Sen işi öğrenmişsin yoruma ne hacet :)

Akşam yemeği sanırım 19:00-20:00 arasında oluyordur.20:00-22:00 arasına 1 öğün daha koy, öğün olmasa bile Kuru incir,badem,fındık 1 kase bunlardan tüketebilirsin.Oldukça işine yarar hem güç kuvvet hemde içindeki önemli yağlar sayesinde daha iyi bir gelişim sağlar.

Birde yataren 1 kase sütle beraber lifli yiyecek ( eti'nin lifalif ) yiyebilirsin.

3. JSinojiN

JSinojiN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yorumun icin cok sagol kardesim..

keske daha onceden yapsaydim diyorum ama zaman ne cabuk gecmis . bakmısım 4 ay olmus..ne zaman baslasak kar'dır.

şu sporda tek sıkıntım zaten beslenme..antremana gitmek , ağırlık kaldırmak vs vs hic problem değil de beslenmeyi cok kafaya takıyorum..az yedim,yeterli protein almadım gibi klasik sorunlarla aklım karısıyo.sporu yapma isteğim gidiyo sanki ..

ama olsun ara vermeden,yalpalamadan devam ! :):)

4. DeaqLe

DeaqLe Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Artvin
    Öncelikle beslenmenin , antremandan önemli olduğunu bilmeniz gerekir.''Öğle ile kahvaltı arası için ne bulursam yerim olmamalı , fındık , meyve vb.. olmalıdır. Öğle yemeğinden meyve suyunu ve çikolatayı çıkarın basit şekere sadece antreman sonrasında ihtiyacınız var .Akşam yemeğine de 1 kase brokoli vb.. 150 gr tavuk göğsü 1 kase yoğurt ve dengi besinler olmalıdır.Ayrıca TEURGhocam yatmadan önce karbonhidrat alması direk yağ olarak geri dönmez mi ?Özellikle yatmadan önceki saatlerde kesinlikle önerilmez .Sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir ?

Sayfayı Paylaş