Beslenme programım yeterlimi acaba?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve neverbackdown. tarafından 18 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    merhaba yardımcı olursanız sevinirim okul olduğu için zor oluyor dicem ama yemek yeme imkanım oluyor okulda.

sabah(7.45) :

2 tam yumurta , 100 gr beyaz peynir , siyah çay , domates , 1 dilim ekmek

ara öğün(10.45):

3 kuru incir veya 1 elma

öğle(12.00):
    herhangi bir yemek.bugünkü çıkan yemek:

tavuk döner , pilav , ayran , şehriye çorbası

ara öğün(16.00):

100 gr yulaf ezmesi , 100 gr tavuk göğüsü , 50 gr lor

akşam ( salondan gelince 18.00 )

300 ml meyve suyu , 80 gr ton balığı

ara öğün ( 22.00)

200 ml süt

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Beslenme programına baktımda , kilonu ve amacını vermemişsin kilo vermeye yönelik mi , almaya yönelik mi hedefin var bilemedim.
    -Sabah kahvaltısın , 1 tam 2 beyaz yumurta olabilir(protein artırılmak isterse) , 100 gram beyaz beynir 50 ye düşürülebilir , yeşil çay içilebilir(siyah yerine şekersiz) domates güzel , salatalık eklenebilir , 1 dilim ekmek çıkıp 100 gram yulaf ezmesi + süt karışımı gelebilir.
    -Ara öğün güzel
    -Öğlen mecbur kaldığın yemekmiş yorumum yok yanında hafifcik haşlanmış tavuk olsa iyi.
    -Öğlen ile ara öğün dedin ara 4 saat fark var oraya öğlenden 2 saat sonra 10 tanecik ceviz/badem/fındık herhangi birini seçip yiyebilirsin veya bir avuç kuru üzüm.
    -Sonra ara öğün dediğin kısıma gelelim yulaf çıkarılabilir , tavuk+lor iyi derdimde antreman galiba bu öğünden sonra oluyor.Yulaf olması doğru yararlı olur ama yulaf yerine , lapa pilav,makarna gibi karbonhidratta olabilir.
    -Akşam yazan öğün antreman sonrası galiba üzüm suyu , ton balığı uygundur.(Ton balığını haftada 3 kere tüketip diğer 3 gün haşlama tavuk tavsiyem olur)
    -22.00 ara öğünde lor peyniri+süt olabilir.

neverbackdown. bunu beğendi.
  3. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    amacım karın bölgesini çıkarmak fazla kilo vermeden yağ yakmak istiyorum yağ oranım %20-25 civarı kilo 96 boy 182.

mesela 85-90 kilo civarında olup karının hafiften belli olmasını istiyorum 8 min abs çalışıyorum fazla kilo vermek istemiyorum çünkü güç ve hacim kaybı oluyor.

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Yağ oranın %20-25 arasındayken kilo vermeden yağ yakman gerçekten zor olucak :( çünkü o oran 12-15 arasını görmeden karın kaslarının belirginliğini göremeyeceksin.Bunun içinde yani kesinlikle kilo vermiş olucaksın.Amaç kilo vermekse programının karbo oranıda az uygun gibi ama antreman programında önemli.

5. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    antrenmanım böyle biraz daha yağ azaltana kadar antranör üstümü çıkarttırıp bakıyo karın bölgesine biraz daha devam et dedi.

ısınma
    15 dk eliptik
    mekik
    20 dk yürüyüş
    3 x 10 chest press machine
    3 x 10 lat pull down machine
    3 x 10 shoulder press machine
    10 dk kondisyon bisikleti

bu şekilde. ayrıca evde haftada 5 gün 8 min abs çalışıcam dün ilkkez çalıştım ama karın bölgem patlıcak gibiydi :D ama çok etkili

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Bodye yeni başladın herhalde ? cardio genel vücut programı gibi birşeyler vermiş hoca.
    Karın antremanı olarak dediğinizi kullanmadım ama karınantremanını fazla abartmamanız gerek , tavsiyem haftada 3 gün seçin aralarda 1 er gün off olsun en az 3 kez karın antremanı yapın , 1,5 ayda bir vücut-cardio-karın her antremanınızı değiştirin.

7. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    teşekkürler cevapların için. 3. ayım dün bitti hocam yakın zamanda değişticicek.

ilk zamanlar sadece kardio vardı şimdi değişti bazı hareketler ekledi hoca.

Sayfayı Paylaş