Beslenme Programım (Yağ yakma amaçlı)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve golmac1 tarafından 30 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. golmac1

golmac1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar merhaba, kendi kendime şurdan burdan bulup harmanlayıp ortaya çıkardığım hem yağ yakmak hemde hacim kazanmak en azından kaybetmemek açısından bir program hazırladım.
    Sabah: Aç karınla yeşil çay, yumurta, yulaf ezmesi light süte karıştırıp yiyorum, 3-5 adet zeytin, biraz kepek ekmeği ve lor peyniri
    Ara Öğün: Ton balıklı salata
    Öğlen: Haşlanmış bir tabak makarna ve light yoğurt
    Akşam Yemeği: Et, pilav veya pilav yerine haşlanmış makarna veya haşlanmış patates...
    Gece yatmadan önce yeşil çayımı içiyorum ve günlük beslenme programım sona eriyor.

Tavsiyelerinizi bekliyorum neyi fazla neyi eksik tüketiyorum (amaca uygun). Vakit ayırdığınız için teşekkürler.

Not: Haftada 4 gün ağırlık antremanı 3 gün cardio çalışması yapıyorum. Cardio çalışması yarım saat hızlı tempolu yürüme ve yarım saat bisiklet şeklinde.

2. murtezacan

murtezacan Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Ara öğünde yediğinizi akşam yemeği olarak yiyebilirsiniz. Akşam yemeğiniz de öğle yemeğiniz olsun.

Biraz kepek ekmeğinden kasıt nedir bilmiyorum ama iki dilimi geçmeyin.

Kardiyoya 3 gün daha ekleyin.

Boy, kilo, yaş, spor geçmişi gibi bilgileri de verirseniz daha net cevaplar gelebilir.

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yazdıklarını ne kadar yediğini yazmamışsın ki, kim nasıl bir fikir belirtsin?
    "Akşam Yemeği: Et, pilav veya pilav yerine haşlanmış makarna veya haşlanmış patates..." demişsin mesela, bu yediklerin 500 kalori de olabilir 1500 kalori de.
    Günlük toplam kaç kalori, kaç gr protein aldığını yazarsan yardımcı olabilirim. Bunun yanında kaç yaşındasın, ne iş yaparsın, ne kadar süredir spora gidiyorsun, kaldırdığın ağırlıklar neler vs...Burada kendine ait hiçbir bilgi yok. Alacağın her yorum hatalı olacak.

4. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Günde 6 ögün yiyin kahvalti ogle arasindaki ara ögune 50 gr kjruyemks olabilir. Idman saat kacta yapiyorsun ? Biraz daha bilgi verebilirdin detaylj. Gunluk harcadigin kaloriyi hesapla 500 700 daha az tüket

5. golmac1

golmac1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Acele ile hazırladım konuyu daha ayrıntılı bilgileri vereyim. Yaş 19 Boy 1.73-74 Kilo: 75.1 yaklaşık 1 yıldır bu işle uğraşıyorum öğrenciyim. Sabahları yediğim yulaf ezmesi lor miktarı 100 gram. Yumurta sayısını yazamıyorum çünkü her gün aynı sayıda yiyemiyorum. Ara öğünde yediğim ton balığı genelde 80 gr oluyor. Yanında işte yağsız tuzsuz hafif bir salata hazırlayıp yiyorum. Öğlen ve akşam yediğim pilav veya makarna tam olarak 1 tabak yiyorum kaç gr ediyor bilmiyorum açıkcası. Eğer pilav veya makarna yiyemiyorsam 1 adet orta boy patatesi haşlayıp yiyorum tuz vs. katmadan. Açıkçası akşama yediğim et miktarı değişiyor. (bazen 4 kanat felan da yiyebiliyorum bir tavuk göğsü de). Eğer tavuk yiyemiyorsam 80 gr tonbalığı yiyorum. Spora akşam 7-8 gibi gidiyorum. En basitinden bench press 72 kilo civarında giriyorum. En son ölçülerim şu şekildeydi Omuz:123 Göğüs:102 Bel:84 Kol:37 Bacak:57 ancak bu ölçüler benim beslenmeme dikkat etmediğim zamandan kalma artık beslenmeye dikkat etmeye karar verdim. 1-2 ay oldu bu ölçülerin üzerine.

6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Bu beslenmeden 150 gr protein çıkacağını sanmıyorum, proteini arttırmak gerekebilir. Ama tabi günlük kalori miktarı ve protein miktarı hala belli olmadığı için kesin bir şey de diyemiyorum.Aslında ben olsam bu kiloda hiç yağ yakımına girişmezdim ama tercih meselesi.

7. golmac1

golmac1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Haklı olabilirsiniz ancak göbek bölgemde yağlar var buda beni rahatsız ediyor bir an önce kurtulmak istiyorum.

8. ÇağataYılmaz

ÇağataYılmaz Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Öğünleri arttıracaksın 6 öğün yeterli yağ alımına ve karbonhidrat alımına dikkat et protein alımını fazlalaştır hem yağ yakıp hemde kas kütlesi oluşturabilirsin bu senin yararına.

9. Sezer YILDIRIM

Sezer YILDIRIM Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Ben karbonhidratı sıfır olarak amaçlayıp istemeden de olsa dolaylı yollardan ayakta tutucak kadar tüketiyorum sanada öneririm :) amacon eğer daha çabuk yağ yakmak ise :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfayı Paylaş