Beslenme programım uygunmu?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve sh1ne tarafından 26 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. sh1ne

sh1ne Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar ben body'e yeni başladım zayıfım 22 yaşındayım 1.75 boy 59 kiloyum amacım vücut hacim kazanmak vücudum biraz sönük duruyor ve kilo almam lazım ben aslında kilo almak için program hazırladım body'e gitsem bu aldığım kilonun faydasını o şekilde görebilirim diye düşündüm 70 kiloya yakın olmak istiyorum.Ayrıca bodye sabah 9 da mı gitmeliyim akşam 9 da mı hangisi daha uygun karar veremedim ancak ben 1 gün sabah 9 ,1 gün akşam 9 gitmeyi planlıyorum sizcede uygunmu yoksa hergün aynı saat mi gidilmeli? Beslenme programım şu şekilde kilo almaya yönelik öncelik sonra kaslanma olarak istiyorum.

Sabah 8:15 kalkış 2 yumurta biri tam diğeri beyazlarını yeme şeklinde ve corn flakes mısır gevreği 200 ml süt + normal

9:00 body salona gidicem elimde hareketleri yapmaya yönelik kağıt verdiler ordan 1 saat gibi süre yeterli sanırım 10:00 gibi bitiş

Bodyden 1-2 saat sonra normal kahvaltı ekmek bal pekmez filan

Öğle 14:00 gibi 1 tabak pilav yada yağsız makarna 100-150 gr tavuk

Ara öğünde atıştırma peynir ekmek mandalina meyve olabilir doyurucu şeyler belki yine makarna yada pilav olabilir :)

Akşam üstü 19:00 gibi 1 tabak pilav yada makarna + nohut filan sulu yemek sebze yemekleride olabilir.(Annemin yapacağı yemekleri bağlı oluyor sulu yemekler onun için).:)

yatmadan 1 saat önce meyve suyu + 2 yumurta beyazı (bazen yağsız makarna yatarken).

ben oluşturamadım aslında tam programda şimdilik bu şekilde bilen biri doğru yada yanlışsa diye doğru yolu gösterebilir mi ?

Bütçeme göre hazırladım liste aslında yeterlimi sizce :)

Değerli üyemiz;
    Lütfen mesajlarınızda yazım şekline dikkat ediniz.
    Yazım dili ile ilgili kuralları okumak için lütfen buraya tıklayınız
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Son düzenleyen: Moderatör: 26 Kasım 2012
  2. s3z3r54100

s3z3r54100 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yanlış bi program bence antreman Öncesi 2 x karbonhidrat 1x protein alman lazım antreman sonra 2 x protein 1 x karbonhidrat ynai antreman öncesi karboya yönelik antreman sonrası protein

Sabah 4 tane yumurta beyazı yulaf yiyebilirsin

ara öğün kendin belirle

antreman Kompleks karbo al makarna pilav tahıl ürünleri yağ oranı az yanında tavuk

yarım saat önce idmana elma ye sana bu enerji sağlıcaktır

antreman sonrası haşlama tavuk ye belli bi gramda 500 gram mesela yanında makarna pilav olabilir

yatarkende süt iç

en basitinden böle bi program uygula senin program çok yanlş

antremandan sonra bal pekmez türü yicekler yemen kaslarını besliyemicektir

3. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Antrenmana sabah 9da gitmek zorundamısın onu soriyim öncelikle. 8.15te kalkıp 9da spora gidiyosun kahvaltını yaptıktan 45dk sonra gidiyosun. Bu sürenin en az 1buçuk saat olması lazım.
    Şöyle bi program olabilir:
    Sabah kalkış 08.00 100gram yulaf
    08.30: 4-5-6-7 yiyebildiğin kadar yumurta
    09.00: 1 elma
    09.30: 1 bardak sade nescafe
    10.00 10.30: spor
    Bunu yapabilirsen güzel olur. Karboyu yani yulafı önce al ki antrenmanda enerji olarak kullanabilesin. Ekmek bal pekmek bu kahvaltı değil ekmeği zaten çıkart hayatından. Öğle yemeğin güzel. Akşam yemeğine hayvansal protein ekleyebilirsin. Ara öğün olarak kuruyemiş ekle yada 100gram daha yulaf ye. Gece yatmadan sakın karbonhidratlı şeyler tüketme. Hem büyüme hormonu salgılanmasını azaltır hem de yağ olarak depolanır. O yüzden meyvesuyu ve makarnayı kes yatmadan önce lor peyniri yiyebilirsin 100-200ml sütle birlikte.

500gram makarna pilav dediğiniz 1 paket yapıyor nasıl yemesini bekliyosunuz? Yese bile bi öğünde alabiliceği karbonhidrat ve protein miktarı belli gerisi tualete gider. Lütfen yanlış bilgilendirmeyelim.

4. s3z3r54100

s3z3r54100 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0

500 gram tavuk önerdim makarna pilav deil

5. brhmcr

brhmcr Guest

1 ogunde 500 gram ne tavuk ne makarna mantikli bir oneri olamaz. Emin olmadigimiz durumlarda oneri verirken dikkatli olmaliyiz. Kas yaparken goz cikartiliyor daha sonra.

6. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Yanlış anlamışım hata bende ama farketmez 500 gram tavuk da bi öğünde yenmez.

7. s3z3r54100

s3z3r54100 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bizim eski salon Antrenarö tavsiye ediyordu idmandan önce belli gramı geçme mesla 100 gramı ama idmandan sonra 500 grama kadar yolu var vucuduna ne verirsen onu alırsın gibisinden cümleler sölüyordu yani kafamdan uydurduğum bişe deil kendine göremi sölüyordu onu bilmem ama bize tavsiye ediyordu tavuk göğüsü yarım kiloya kadar yolu var diyodu

8. brhmcr

brhmcr Guest

Sagdan soldan duyulan yerine forumda daha cok okuyarak arastirmaci olarak bilginin dogrulugunu tekrar tekrar kontrol ediniz, boylece hem kendinize hem baskalarina iyilikte bulunacaksiniz.

Uzulerek belirtmek isterim ki hic bir ogunde o kadar cok miktar besin onerilmemelidir. Bu hem saglik hem de vucut gelistirme acisindan bu sekildedir.

9. sh1ne

sh1ne Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler arkadaşlar yorumlarınız için 500 gr tavuk bencede çok fazla 1 için, 1 hafta içerisinde 3 gün boyunca 160 gr ton balığı 4 gün boyunca 200 gr tavuk yemeyi planlıyorum hayvansal protein için sanırım yeterlidir.

evt sabah en dinç olduğum saatler aslında 9:15 gibi başlıyorum spora o halde 8 de kahvaltım bitmiş olur daha erken kalkarım. ben hem kilo hem kas yapmak istiyorum bunun için sabah programında kararsız kaldım kahvaltıyı spordan geldikten sonra mı yapılmalı yoksa spordan 1.5 saat önce mi sabah kahvaltıda zaten 4 yumurta beyazı yiyorum(1 tane sarısı dahil) + yulaf ezmeside yiyorum süt ile

Ayrıca ben spordan hemen sonra ne yemeliyim ton balığımı yoksa başka birşey mi ne önerirsiniz hemen kana karışacak kasları besleme açısından yıkım olmaması için.

Sayfayı Paylaş