Beslenme Programım Tavsiyeleriniz

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mad_11 tarafından 8 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mad_11

mad_11 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaşlar Yaklaşık 2 yıldır spor salonuna düzenli olarak gidiyorum(haftada 3-4 gün) fakat yüksek ağırlıklarla çalışmıyorum Yani az ağırlık çok tekrar yapıyorum. İdman sonlarında da bazen koşu bandı ve bisiklet yapıyorum.
    2 yıl kadar önce 115 kg civarındaydım yaklaşık bir yıldır 80 kilo civarındayım. Sabah tartıldım ve 84,6 kg çıktım. Beslenme programım kabaca şu şekilde

Sabah: 2 dilim kepekli ekmek
    1 domates 1 salatalık 5 zeytin
    1 bardak çay veya bitki çayı

Öğlen: Okula 1 plastik kapta salata götürüyorum. 150 gr tavuk veya balık ızgara
    2 dilim ekmek ve bulabilirsem 1 kase yarım yağlı yoğurt tüketiyorum.

Akşam:Sebze yemeği 1 tabak- 2dilim kepek ekmeği ve 1 kase yoğurt tüketiyorum

yatmadan önce 1 bardak light veya yarım yağlı süt

Ara öğünlerde elma yiyorum genellikle. Çay kahve vs ye şeker katmıyorum. Salatada yağsız sirkeli ve limonlu kola cips meyve suyu çok nadiren tüketiyorum. Sabahları bazen 1 - 2 yumurta tüketiyorum (haftada 3 gün)

Arkadaşlar amacım yağ oranımı azaltmak. Önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum. Boyum 181 cm Kilom: 84,6 kg. Selamlar...

2. pijamap

pijamap Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    istanbul
    Beslenmen güzel fakat yumurta beyazı ve lor peynirine biraz daha yer verebillrsin öğünlerinde. Ekmeği çıkarıp, yerine yumurta ve lor eklesen protein açısından daha iyi olur.

mad_11 bunu beğendi.
  3. mad_11

mad_11 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    yorumun için teşekkür ederim. Belirttiğim öneriyi deneyeceğim.

Sayfayı Paylaş