Beslenme programım nasıl

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve savas_yok tarafından 31 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. savas_yok

savas_yok Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Acı yok rocky
    Yer:
    izmir
    Merhaba arkadaşlar şu program sizce nasıl
    1.78 boy 71 kılom var mücadele sporlarıyla uğraşıyorum 7 yıldır hocayım 2 aydır body calışıyorum bu programa bugun başladım sıkı ve sert agırlık calışması ekledim kendıme sınırları zorlayacagım maglum ki beslenme cok önemli fazlaları ve eksıkleri belirtirseniz sevinirim

sabah 250grm yumurta akı + 250 gr yagsız süt + bir ölçek whey cilekli (yada nesquik hafiften muzda olabılır)

11 civarı 150-200 gram yulaf ezmesi + 100 gram yagsız süt karıştır götür :)

13 civarı 1 porsiyon haşlanmış tavuk gögsü yada az yaglı menemen
    yanında light yada normal yogurt 300 gr

15:00 11 civariyla ayni

spor oncesi yemek yemıyoruz 1.5 2 saat

spordan yarım saat önce whey 3 matrıx var 2 ölçek ondan atayım diyorum yanımada alıyım antreman sonra dırek 1 porsiyonda öyle içeyim

spordan 30 dk sonra 250gr lor peynir üstüne 1 domates kesip 1 salatalık 1 dılım ekmekle yenecek

gunluk su 3 lt filan

saat 20 den snra yemek su fln yok ztn
    sizce nasıl ?

2. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam yulaf ezmesini nerden temin ediyorsunuz ? Birde yumurta beyazı yemek yerine akını içmek arasnda fark var mı ki ? Bu arada spordan sonra tavuk göğsü veya balık öneririm hocam.Kolay geldin

3. savas_yok

savas_yok Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Acı yok rocky
    Yer:
    izmir

Bende bugün başlayacagım kardeşim :) Sanırım marketlerde vardır yufka gibi satılan birşey diye düşünüyorum.Ben az önce baktım tadında bir sıkıntı olmadı bir araştır yine de istersen.Spor sonrası lor baya protein kaynagı o yüzden onu seçtim.Protein agırlıklı az yağsız yaptım yınede yorumlar için teşekkürler

4. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam bugün süpermarkete gttim.Yulah ezmesi 300 gram kutu 6 tl.Normal mi ?

5. savas_yok

savas_yok Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Acı yok rocky
    Yer:
    izmir
    Bence gayet uygun ınternetten bakmıştım bende 500 gr 10 tl civarıydı fiyat öyleyse iyi evden eksık etmemek lazım.Yumurta,yulaf ezmesi,yagsız süt birde yagsız lor peyniri :)

6. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Bulk yapayım dedim.Hüsranla sonuclandı hocam konu bile açtım.Dediklerinizden yemeye çalışıcam :)

7. savas_yok

savas_yok Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Acı yok rocky
    Yer:
    izmir
    Geçmiş olsun kardeşim inşallah sağlam beslenme ve kardiyo ile atarsın sekillenirsin :)

8. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    İnsallah abi.Saygılar :)

9. savas_yok

savas_yok Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Acı yok rocky
    Yer:
    izmir
    Programa hemen başlama derim ben işten anlayan daha iyi birisi bir eleştirsin bence ben kendımce yaptım ne kadar iyidir bilemem besın degerlerine göre yaptım ama dedigim gibi o ürünleri git al evde bulunsun hangi programı yapsan onları alman gerekecektir :)

10. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Benim konuma bir bakabilrmisin abi rica etsem ?

11. savas_yok

savas_yok Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Acı yok rocky
    Yer:
    izmir
    Baktım ona kardeşim biraz abartmışşın bulk dönemini ama sağlam bi beslenme kardiyo ile atlatıcaksın :)

12. WX

WX Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    denizli
    Yulafı baya abartmıssın ortalama 250 gr yulaf bunun yerıne gunde 100 gr yulaf diğer ögünlerde makarna pirinç bulgur nohut felan yemeni tavsiye ederim.250 gr yumurta akı yaklaşık 7-8 yumurta beyazı ediyor hepsini sabah yiyeceğine 3-4 tanesini gece 9 gibi yiyebilirsin.Bide peynir çökelek zeytin felanda eklemen iyi olacaktır.tavuguda öğlen yiyeceğine antrenman sonrası yesen daha mantıklı olur.Saygılar :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:19 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:16 ----------

pahalıya almişsin büyük marketlerde 500 gramı 4.25 tl

13. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    saglikli seyler yiyor fakat dengesiz besleniyorsun yanlis zamanalrda yanlis yemekler yiyorsun.
    sabah kalkar kalkmaz bi kasik bal ye ve metobolizmayi hizlandirip insülin seviyeni yükselt(yani motoru calistirmis oluyorsun)ardindan whey ini ic.
    yarim saat bir saat sonra yumurtalari yapip ye. saat 11 deki yulafin yarisini bu süte karistir saat 11 de diger yarisini ye
    saat 13 iyi
    saat 15 de yulaf yerine meyve ye yada bulgur makarna ye
    spordan önce whey iciceksen en az bir saat önce ic,hem spordan önce yemek yok diyorsun yarim saat önce whey iciyorsun bence spor öncesi whey e gerek yok
    spordan sonra hemen muzunu ye(motora gaz veriyosun)
    muzun ardindan whey ini ic
    bundan 1-2 saat icinde salam bi yemek ye pilavn bulgurun olsun.
    lor u yatmadan önce ye 100 gr yeterli casein icin

kolay gelsin

MarcoB bunu beğendi.
  14. maden311

maden311 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    beslenme programı çok önemli seninkide güzel okudum fakat ben programam sadık kalmayı beceremiyorum yinede günlük protein miktarının üstü yiyecekler yiyiyorum ve gazlı içecekler cips vs. aburcubur asla

15. savas_yok

savas_yok Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Acı yok rocky
    Yer:
    izmir
    Yorum yapan arkadaşlara teşekkür ediyorum değişiklikler yapacağım whey antreman öncesi ve antrman sonrası alınıyor ya o yüzden yazmıştım onu sakıncası olmaz dıye dusundum sizce

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:47 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:41 ----------

bakalım bizde sadık kalabilirsek :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:49 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:47 ----------

whey antreman öncesi kasları besleyip enerji verir diye düşüyordum yanlış mı bu kısım kafam karıştı kutu üstünde olsun forumdaki arkadaşlar olsun antreman öncesi ve antreman sonrası alınmasını önermişler.Yumurta kaç beyaz kaç sarı önerirsin ? teşekkürler

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:53 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:49 ----------

Öncelikle WX arkadaşıma teşekkür ederim yardımı için ilgilendiği için.Yulafı 100 gr indirdim arkadaşım.Makarna yaglı degil mi yalnız bulgur pirinç nohuta eyvallah da :) yumurtayı kaç alayım sence amaç protein ve yag yakımı zeytinle hiç aram yok ama lor peyniri abartabilirim tavuğun yeri değişicek :)

16. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Whey bir ek besindir ve iki kullanım amacı vardır.1-Gün içinde ihtiyacın olan proteini tamamlayamazsan bu açığı kapatmak için pratik bir çözümdür.
    2-Sabah kalkınca uzun süre proteinsiz vücudu acil beslemek digeride antremman sonrası kas inşaasına başlamak kas yıkımını önlemek amaçlı kullanılır.Bunun amacıda sindirimi kolay pratik ve çok çabuk kana karışmasıdır.
    Doğal yollardan ihtiyacını karşılamak daha iyidir.
    Bu yukarda yazılı zamanların dışında aldığın whey in extradan bir katkısı yoktur yumurta lor yemekle whey içmek aynı şeydir.

MarcoB bunu beğendi.
  17. savas_yok

savas_yok Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Acı yok rocky
    Yer:
    izmir

öyleyse antreman günleri yapayım wheyleri normal günler atmayım sabah attıgım bir ölçek dahi değil

18. WX

WX Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    denizli
    zeytini kahvaltını çeşitlendirmen için söylemiştim.yağdan kaçmak istiyorsan yemeklerinde sıvı yağ kullanma saf zeytinyagını tercıh et.yumurtayıda tek seferde yeme 8 yiyorsan 4 sabah 4 akşam bölebilirsin

19. savas_yok

savas_yok Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Acı yok rocky
    Yer:
    izmir
    eyvallah sağol kardeşim genellikle saf zeytinyagı kullanıyoruz evde.Yumurtalarıda dedigin gibi 3 - 4 yapayım teşekkürler

20. berkhan872

berkhan872 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Ana Öğünlerin Biraz Fazla Gibi 250 ml Süt Filan Sadece Sütü İçsem Şişerim Gerisini Yiyemem Açıkcası Ama Sizin Bünyeniz Nedir Bilemeyeceğim İçin Saygı Duyuyorum Önerim Öğünleri Dağıtın Bir Anda Mideye İndirmek Yerine Birer Saat Arayla Azar Azar Yiyip Hem Tokluk Hissi Yaşarsınız.Yatmadan 1-2 Saat Önce Bişey Yemesen Yeterli Casein Varsa Elinde Yada Lor Peyniri Kullanabilirsin Sonuçta Uyku Gibi Bi Süreçte Tüm Vucut Proteine Aç Kalıyor.Tavsiyelerim Bunlar Beslenme Programınızı Daima Spora Bağlayın Derim Ben Şiddetli Bi Antreman Yaptıysanız Ona Göre Yani Her Zaman Yeterince Beslenin Ne Az Nede Çok Ortasını Bulursanız Güzel Sonuçlar Elde Edersiniz.

Sayfayı Paylaş