Beslenme Programım nasıl?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve cender tarafından 1 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. cender

cender Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selam arkadaşlar.
    Vücut geliştirmeye yeni başladım (ilk haftam). Aslında amacım öyle dehşet bir vücut yapmak değil, aksine sağlıklı ve atletik bir vücudum olsun istiyorum.
    İşim gereği günde 10 saat'im oturarak geçiyor o nedenle, salonda kas çalışması dışında 5-10 km arası tempolu yürüme yapıyorum. Aşağıda boy/kilo/yaş ve hocanın verdiği beslenme tablosu var. Zayıf olduğum için kilo almaya yönelik bir beslenme programı verdiğini söyledi. Yalnız ben çok tavuk tüketen biri değilim, elimden geldiğince balık tüketiyorum ama etkisi aynımıdır bilmiyorum. Açıkcası vücut geliştirmeye bugüne kadar hiç ilgim olmadı, bir kaç saattir dorumda araştırıyorum, tonla yabancı terim ve beslenme şekilleriyle karşılaştım, dolayısıyla durum benim için iyice içinden çıkılmaz hal aldı. Sizden ricam beslenme programımın uygun olup olmadığı ve alternatif beslenme önerilerinizi paylaşmanız (kilo almaya yönelik) . Bunun dışında yeni başlayan biri olarak supplement tüketmelimiyim, tüketmeliysem ne önerirsiniz.

Not: Labdoor isimli sitede ki sıralamaya baktığımda A kategorisindeki (en iyi sınıf) ürünlerin Türkiye de satılmadığını gördüm (yada ben bulamadım).

Boy: 1.80
    Kilo: 66.18

Beslenme Programı
    Sabah:
    70g yulaf - 1 muz - 1 elma (sütle karıştırıp iç)
    3 Yumurta akı

Öğlen:
    100g pilav
    200g tavuk/hindi
    100g patates
    100g brokoli

Ara öğün: 75g kuru yemiş

Spordan 1/2 saat önce: 200g tavuk

Akşam: 200g balık/tavuk/et
    100g tam buğday makarna
    Karnabahar

Toplam: 2252 kcal - 182,05 protein

Son olarak: Sabah kalkınca kollarım beni bırak sen git modunda takılıyorlar.

2. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Tavuk tüketmek zorunda değilsiniz zaten ette tüketebilirsin balıkta iyidir biraz daha kalori alsanız iyi olur ara öğün 1 tane daha eklemenizi tavsiye ederim

3. ArL

ArL Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Bu boy bu kilo bence yumurtanının sarısını ayırmanız çok mantıklı değil.
    Ayrıca tam olarak ne iş yapıtığınızı bilmiyorum ama 2250 kaloride sanki az gibi oranlaınıza bakılırsa aksam yatmadan once 150 gr lor peyniri ve 1 avuç fındık-badem karışımı ekleyebilirisiniz.
    Eğer uygulayabilirsinseniz beslenme programınız çok temiz yağlanmadan kaslanırsınız.
    Birzde kardiyo antremanı çok uzun tutamayın zaten bayağı zayıfsınız.

4. cender

cender Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle yanıtlar için teşekkürler. Ben grafik tasarım ile uğraşıyorum, bilgisayar başındayım sürekli. Önerilerinizi dikkate alacağım son olarak supplement konusunda ne yapmalıyım, şimdilik bu ürünleri kullanmam gereksiz mi? yoksa özellikle spor sonrası için bir whey tüketimi mantıklı bir hareket mi olur? Eğer fikirleriniz kullanmam yönündeyse hangi ürünü tavsiye edersiniz, sitede görebildiğim kadarıyla dymatize Iso 100 Hydrolyzed daha çok önerilmiş.

5. ArL

ArL Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    suplement e gelince eğer ağır giriyorsan wheyye kreatin ekleyebilirsin yoksa whey yeterli olacaktır.
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Nisan 2016 ---
    hardline 3 matrix bence size çok bile gelir hydrolizeler biraz daha ileri seviye işidir.

Son düzenleme: 1 Nisan 2016
  6. cender

cender Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hayır dediğim gibi henüz ilk haftam ve ben öyle ciddi bir vücut yapma niyetinde değilim. Belli bir ağırlıkta sabit kalmayı planlıyorum. Peki bu bahsettiğim markayı önerir misiniz?

7. ArL

ArL Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    hiç kullanmadım benim tavsiyem size hardline yeterli olacaktır. Ama paranız varsa nutrade yada weider de öneririm.

8. cender

cender Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yardımlarınız için teşekkürler

Sayfayı Paylaş