Beslenme Programım lütfen yardım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ceza0159 tarafından 11 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ceza0159

ceza0159 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhaba öncelikle yaşım 17 vg yi 1seneyi aşkın süredir yapıyorum fakat bilinçsiz nedeni ilçemizde antrenör falan yok spor salonu kimin bilmiyorum sahibini hiç görmedim orda abilerimizden gördüklerimizi yapıyoruz şunuda belirtmeliyim ki salon çok eski bu yuzden bisiklet, koşu bandı falan yok diyet yapmak istiyorum bunuda bir abi verdi bana yardımlarınızı bekliyorum. Amacım yağ yakmak

Boy:171
    Kilo:80.4
    Kol:36
    Bel:93

Sabah:
    -1 Kase Sade Mısır Gevreği(1 Buçuk Bardak Yarım Yağlı Süt ile)
    -2 veya 3 haşlanmış Yumurta (Beyazı)

Ara Öğün:
    -100 Gr Yağsız Tuzsuz Lor
    -Keten Tohumlu(50 Gr) +Yarım Yağlı veya Yağsız Yoğurt(250 Gr)
    -1 Bardak Süt (Yarım Yağlı)
    -Mevsim Meyveleri

2. Öğün:
    -Havuçlu Zeytinyağlı Salata.
    -Az Peynir Yarım Yağlı veya Yağsız
    -1 Bardak Süt Yarım Yağlı
    -1 Şişe Maden Suyu

3.Öğün:(Spordan Önce)
    -Pirinç pilavı veya Makarna (Yarım Tabak)
    -250 Gr Tavuk Göğsü Haşlanmış
    -2 Haşlanmış Yumurta (Beyazı)
    -Acı Kahve(1 Fincan) (Spordan 60-45 Dk Önce)

4.Öğün:(Spordan Sonra)
    -Pirinç Pilavı Veya Makarna (Yaırm Tabak)
    -250 Gr Tavuk Göğsü Haşlanmış
    -2 Haşlanmış Yumurta (Beyazı)

Ara öğün:
    -2 bardak Süt Yarım Yağlı
    -Mevsim Meyveleri

5.Öğün:(Akşam Yemeği)
    -Ev Yemeği(Sulu yemek Baklagil veya Sebze 1-2 tabak)

Yatmadan Önce:
    -2 Adet Haşlanmış Yumurta (Beyazı)
    -1 kase Yoğurt Yağsız veya Yarım yağlı

Not: En az 8 Saat Düzenli Uyku, İyi Bir Beslenme, Sıkı Bir Egzersiz=Mükemmel Sonuç

Aralarda Bol Bol Yeşillik Tüket.
    Haftanın En az 3 Günü Brokoli Tüket.
    Günde Bir Fincan Aralarda Yeşil Çay iç.
    Meyve Öğünlerini Asla Atlama.
    Ev Yemeği Bölümünde Kesinlike Baklagil Ve Sebze Tüket.
    Tavuk Göğsünü Bazı Günlerde Kırmızı Et ve balık Etine Çevir...
    Şeker,Tuz ve Nişastadan Uzak Dur.

yardım ve önerilerinizi bekliyorum

2. ceza0159

ceza0159 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    abimlerim iyi kötü yardımlarınızı bekliyorum antrebörümüz yok

3. silverstar

silverstar Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ticaret
    kilo vermek istiyorsun sanırım ama herhalükarda öğün sayın çok gibi. 8 kere yemek yiyorsun,2 saatte bir demek eğer 8 saat uyuyorsan.biraz toparla öğünleri.okuyorsan da,çalışıyorsanda uygulamak zor bu diyeti söyleyeyim. vaktin olmaz,öğünlerin kayar.bir de strese girersin.

*kayvaltıda mısır gevreğinin yanına 1 tane full yumurta ekle. sırf beyaza gerek yok. daha uzun tok kalırsın
    *ara öğünde 1 tane meyeve sadece ye,açlığını bastır. muz hariç. elma olur,vişne olur,çilek olur.abartmadan
    *2. ve 3. öğünü yer değiştirsen olur spordan önce mideni dolduruyorsun. tavuk+makarna/piav ve salata/sebze yapsan yeter. yarım tabak demişsin pilava. tabaktan tabağa fark var. GR olarak ölçemiyorsan mesela 5 kaşık ye. yeşillikte ve sebzede sınır yok ama yine de internetten yiyeceğin değerlerine bak. zaytinyağı iyidir ama fazla koyma.limon/sirke eklersen tadı daha iyi olur.

*spordan önce 1 meyve ve belki süt yağsız. veya yoğurt

*spordan sonrası kenndin ayarlayabilirsin. yumurtalı slata vs. ama spor ve yemek arası 1 saat falan bırakırsan,metabolizman hala hızlı olduğu için yağdan birazdaha harcarsın.

*akşam yemeğinde yine yağsız et+salata/sebze ve makarna*pilav yapabilirsin. ama karbonhidratı kısmını biraz azalt öğlene göre. yatma saatinden 3 4 saat öncede bitirmeye bak eyemeği. yatmaya yakın vücut karbonhidratı daha çok depolamaya meyilli imiş.

*yatmadan önce istersen yoğurt veya süt alabilirsin.

ama salonu değiştirebilirsen değiştir. kardio şart. ya da dışarda yürü/koş.

ceza0159 bunu beğendi.
  4. ceza0159

ceza0159 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    teşekkür ediyorum önerilerini harfi harfine uygulayacagım söylemeyi unutmuşum ilçemizde yalnız 1 salon var oda bu malesef

5. gokhanathan

gokhanathan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Yer:
    İstanbul - Afyon - Uşak

merhaba arkadaslar konu acarak yer işgal etmek istemedigim . sizlere bir sorum var , yardımcı olursanız cok sevinirim .
    24 yaşındayım , boyum 1.80 kilom 75 .. fitness a gitmeyi düsünüyorum , bu zamana kadar düzenli sekilde fitness e hiç gitmedim ( tek tük gittim diyebilirim )
    Asıl sorunum şu ; göbek bölgemden asırı derecede sikayetciyim .Bira göbegi seklinde birgöbege sahibim ...İstegim aynı anda hem zayflamak hemde abartılı olmayan günümüz tabirinde PLaj vücudu diye adlandırılan bir vucuda sahip olmak . bunun için bana ne önerirsiniz ? her hangi birsey kullanmama gerek varmı ? bazı fitness salonlarında mal satmak için her önüne geleni öneriyorlar da . . . amino asit veya protein ne işe yarar ?
    bunun dısında kas calısırken veya antreman yaparken sıralama da nelere dikkat etmeliyim ?
    Acıkcası gögüs cok yapmak istemiyorum .. azıcık calısmam da şişiyor cünkü .. omuz ve kol ilk hedefim...

düsüncelerinizi benle paylasırsanız minnettar olurum herkese tesekkür ediyorum

6. silverstar

silverstar Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ticaret
    ilginç..1.80 boy 75 kg ve göbekten şikayetçisin :) daha deneyimli arkadaşlar var burada bu konuda ama haftada 5 gün falan çalışırsan vücudun şekillenmeye başlar bir kaç ay içinde.Tabi istediğin "plaj vücudu" 3 5 ayda olacak şey değil. düzenli çalışma ve iyi beslenme şart. bence ilk 3-4 ay beslenmeni sağlamlaştır ondan sonra duruma göre başlarsın destek ürünlere. beslenme ve sporda bilinçlenmedikten sonra paranda boşa gider,zamanınıda hevesinide harcarsın.önce başla disiplinle bence.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 09:38 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09:35 ----------

ceza, ip atlayabilirsin,dışarda yürüyüş koşu yapabilirsin,bisiklete binebilirsin. istemek yetiyor,uğraşırsan kendin de yaratıcı olabilirsin:)

7. ceza0159

ceza0159 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    evet hocam dediklerinizi uygulayacagım bugun basladım diyete bide whey 3matrıx hardline proteinim var kullanmamda fayda olur mu

Sayfayı Paylaş