Beslenme Programım (Lütfen eleştirin iyi kötü , teşekkürler)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Berent tarafından 22 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Berent

Berent Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    ankara
    Herkese selamlar ve kolay gelsin diyerek "programım" adı altında sorularıma başlıyorum :D ne eksik ne fazla nedenleriyle yazarsanız çok mutlu olurum , teşekkürler.

7.45 , 4 haşlanmış yumurta , 1 bardak süt , 2 dilim ekmek

10.00 , 1 muz 1 elma bikaç kuruyemiş

12.30 , tavuk göğüsü kızartıyorum , yanında makarna..ekmek yemiyorum ve lipton içiyorum (canım istemezse arada bi ton balığı sandviç-marul limon vs yapıyorum)

13.30 , 2 çay kaşığı glutamin+40 gr whey mix yapıp içiyorum(suyla)

14.20 , likit l-carnitine'den yarımını ve 2 tane balık yağı(kapsül) içiyorum
    (neden derseniz , forumdan öğrendiklerim şu yönde : balık yağı damarları genişletip kan akışını daha kaliteli hale getiriyormuş , carnitin için ise alt karın kası üzerinde ve malum üniversite sınavı..masa başında geçen 1 senenin ardından belimde biriken yağları eritmek , bu düşüncelerim doğru mu?)

14.30 idman başlangıcı (5 dk açma germe hareketleri , 15 dk koşu(carnitin etkisini göstersin diye?) , 20 dk crunch 80 dk kadarda o gün programda ne varsa çalışıyorum) - set aralarında yudum yudum 500ml su tüketiyorum. idman bittikten hemen sonra meyve suyuyla(yine 500ml) mixlediğim 2 çay kaşığı glutamin whey'i içiyorum (forumda bazı başlıklar gördüm idman sonrası karbonhidrat ihtiyacıyla ilgili bu nedenle meyve suyuyla karıştırıyorum ve idman sonrası kardiyoyla ilgili merak ettiğim bi nokta var , kardiyo idmandan önce mi sonra mı yapılmalıdır? bu sorumda carnitine ne şekilde işe yarardan kasıt)

-spor salonu evimin hemen yanında 2-3dkda eve varıyorum-

eve gelince 1 saat kadar dinleniyorum ve saat oluyor..

18.00 akşam yemeği , büyük ihtimal evde ne varsa onu yiyorum eğerki sulu bi yemekse 1-2 dilim ekmek tüketiyorum içecek olarak lipton

çalışmadan duramayan biri olduğumdan ve evdede tower 200 olduğundan... 19.30da o gün programda ne varsa hızlı bir şekilde onları çalışıyorum bu da 30 dk kadar sürüyor ve yüklü miktarda ter atıyorum...
    tekrar glutamin+whey mix yapıyorum suyla (bundan emin değilim henüz yapmalı mıyım ?) glutamin+whey yapsamda yapmasamda 2 tane balık yağı kapsülü ve eriyen kalsiyum tabletlerinden içiyorum

21.00 gibi sütle karıştırılan mısır gevreklerinden yiyorum ve

23.00 gibide uyuyorum

sizce programım nasıl eksikler fazlalar nelerdir ? her türlü eleştiriniz inanın benim için çok değerli..babama kalsa ye ye öküz gibi ye diyor :D..body yapmamı benden daha çok istiyor bu işe benden daha bi hevesli :D yaşım 18 boy 177 kilo 70-71 değişiyor ölçülerimi bilmiyorum fakat omuzlarım inanılmaz geniştir ve bana söylendiği kadarıyla mezomorf vücut tipine sahipmişim. çok çok teşekkür ederim , kolay gelsin :)

edit : Sonradan aklıma geldi , idmandan 30dk önce nescafe için denmiş..bunuda uygulamalı mıyım ?

2. Berent

Berent Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    ankara
    kimse yardimci olmayacak mi yahu :( ? up up up up ... :(

3. Berent

Berent Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    ankara
    ve ek olarak yatmadan öncesi için biraz ceviz ve lor peynirini koydum

4. Berent

Berent Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    ankara
    admin , görürsen konuyu sil...bu ne ya 1 kişi bile yardımcı olmuyor ben kime danışacağım.......sırf konu kirliliği olmasın diye saçma sapan mesajlar başlıklar açmaktan çekindim ve öğrendiklerimle kendime bi program çıkarmaya çalıştım...en azından bi eleştiri bekledim....

5. denizgnr97

denizgnr97 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Powerline Sport Center
    arkadaşım öncelikle yatmadan önceki cevizi kaldır derim başka bir şey tüket onun yerine yağlı tohum yağ yapabilir yatmadan önce bunun dışında öğlen lipton ıcetea mı içiyorsun? öyleyse yerine ayran içmeni öneririm. carnitine kullanıyorsan beslenme programında az karb. içermeli. 2. öğünündeki muz veya elmadan birini çıkart. makarnayı 50gr.dan fazla tüketme, sabah 2 haşlanmış yumurtanın bir veya ikisini sarısız ye veya birini çıkart yerine lor peyniri tüket ant sonrası glutamine'i 100-150ml.meyve suyuyla, wheyi suyla ayrı içmeni öneririm böyle yapmayacaksan bile 500ml. çok fazla yağa dönüşebilir en azından 300ml.e düşür yatmadan önceki mısır gevreğini sabah tüket ve sabahki ekmeği 1 dilime düşür ya da yeme son olarak ant. öncesi yerine ara öğünde whey kullanımını öneririm yağ yakmak ise amacın bu dediklerime dikkat et derim.

Son düzenleme: 23 Eylül 2012
    Berent bunu beğendi.
  6. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    Bir ara otur, zaman ayır beslenmenin toplam kalorilerini, makrolarını (protein,karbonhidrat,yağ toplamlarını) çıkar. İnsanlar o şekilde daha iyi yardımcı olurlar. Öbür türlü herkes kara düzen birşeyler söyler durur.

denizgnr97 ve Berent bunu beğendi.
  7. Berent

Berent Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    ankara
    çok teşekkürler söylediklerinizi dikkate alacağım :) amacım yağ yakmak ama bi nevi , yani bilgisayar başında durmaktan 1cm kadar bi yağ birikti alt karın kasımın oralarda

8. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    ben hepsini okumadım sadece saat sabah 10 da muz gördüm ne alaka muzun orda ne işi var muzu ant hemen sonra tüket

Berent bunu beğendi.
  9. _zgr_

_zgr_ Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Çanakkale-İstanbul
    -Eğer yağ yakmaya çalışıyorsan yeme sıklığın çok fazla. 3 öğünü geçme.son öğününle yatman arasında 5 saat olsun(bu sürede sudan başka birşey tüketme) .idman sonrası ve sabah kahvaltıda 1-2 dilim ekmek tüketebilirsin.
    -Antrenman sonrası KH ihtiyacını meyvesuyundan karşılamasan iyi edersin içinde muhtemelen yüksek oranda fruktoz vardır kasların fruktozu kullanamaz fazlasıda KC için iyi değil..
    -Ant öncesi ısınma amaçlı 10 15 dk kardiyo yapabilirsin daha fazla yaparsan ağırlık idmanı için gereken enerjin azalabilir. internetten HIIT sisteminide araştır yağ yakımı için etkili olduğu söyleniyor.
    -Evet idmandan önce kahve içebilirsin. L-karnitinide idman öncesi alman iyi olur.
    -Beslenmendeki KH lar kompleks olsun ve aşırı tüketme.KH ça en zengin öğünün de antrenman öncesi olursa iyi bir idman çıkarırsın.
    -Lipton kola, gazlı içecekleri,hazır meyve suları vs. mümkün olduğunca tüketme.

Berent bunu beğendi.
  10. Berent

Berent Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    ankara
    cikcik ve zgr sizlerede çok teşekkür ederim , yağlı biri değilim yalnız alt karın kasımda 1 cm kadar bi yağlanma oldu 1 senelik hareketsizlikten dolayı..yani o erise iyi olur diyelim :)

Sayfayı Paylaş