Beslenme programım için tavsiyeleriniz

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve tmacanil tarafından 10 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. tmacanil

tmacanil Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar daha önce den de bb yapmış dım baya bir aradan sonra yeniden başladım 1hafta kadar oldu 1.84 boy 87kg idim 85 şuan amacım zayıflamak değil vücut geliştirip yağlı bölgelerdeki yağları atmak beslenme programım söyle
    kahvaltı(12-13) arası
    1 tam 2 yumurta beyazı 2 3 yemek kaşığı kadar lor peyniri 1 kağse yulaf ezmesi
    (15 16) her zaman değil acıkırsam
    1tabak brokoli haşlaması yada bulgur pilavı ve 100 gram kadar haşlanmış tavuk göğsü
    (17 18) 1 tabak dolusu haşlama yağsız tuz sus makarna 150 gram kadar ızgara tavuk göğsü
    19 spor
    spordan sonra 1saat içinde 200 gram kadar ızgara göğs 3 4 kaşık kadar lor peyniri %100 meyva suyu

hemen hemen böyle besleniyorum neler eksik neler fazla size göre hiç yağ şeker tuz kullanmıyorum ve birde spordan 30dk önce l-carnite yemeklerden önce cla kullanıyorum yorumlarınız için teşekkürler.

2. tmacanil

tmacanil Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Önerilerinizi bekliyorum :)

3. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Spordan 1 saat önce makarna yemek bana pek mantıklı gelmedi. Güne biraz daha erken başlayıp yumurtayı 4'e çıkarabilirsin. Akşamları meyva suyunu içmemeni öneririm. yerine yoğurt, cacık, ayran alabilirsin yemeğin yanına. Ama eğer vazgeçemem diyosan yarısını su yarısını meyva suyu doldur. Merak etme tadı değişmiyor:) Kahvaltıda 2 dilim ekmek yemeni öneririm. Değiştirerek kepek, çavdar, tam tahıllı. Bir öğün sebze bir öğün protein yemelisin. Bu şekilde beslenirsen ne meyve ne sebze yersin. Bir süre sonra rahatsızlarınırsın. 3 ana öğün 3 ara öğün şeklinde ayarla programını ara öğünlerinin birinde kuruyemiş(6 çiğ badem 4 ceviz), birinde meyve bulunsun. Bunların benim şahsi fikirlerim ben buna göre besleniyorum.

4. tmacanil

tmacanil Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    1 saat once yemıyorum aslında tam 2 saate yakın ayarlıyorum spor oncesı ogunu meyvasuyunu ıcmesemde olur sorun degıl o yayarı olur dıye ıcıyodum zaten :) onun dışında aldığım proteın vs yeterlımıdır acaba?

5. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
  6. tmacanil

tmacanil Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yeterli gibi görünüyor ozman :) eklemem yada cıkarmam gereken şeyler varmı

7. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Meyve, sebze, çiğ badem, ceviz.

8. tmacanil

tmacanil Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    günde 1 elma 1 muz yiyorum genlde sebzede olursa artık :))

9. pit-man

pit-man Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    beslenme,proğram,antrenman kişiseldir..senin vücudunu görmeden idman şiddetini bilmeden şu doğru bu yanlış diyemeyiz..listen genel olarak güzel...aylık kontrollerini yap.en doğrusunu vücudunu dinleyerek sen bulucaksın zaten..ayrıca yağı ve tuzu komple kesmek doğru değildir..yağ yakımına yardımcı yağlarda vardır..tuz da vücut için önemli bi mineraldir..yerinde ve yeterince alman lazım.sağlıcakla..

10. tmacanil

tmacanil Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yumurtanın sarısından geliyo azda olsa yağ birde sulu sebze yemegı olunca evde ondada oluyor onun dışında yağ yok tuz seker hıc yok 4 5 tabak yemek yıyebılırdım normalde bu dıyete başladım baya tok tutuyor sporda enerjı eksikliğide hissetmiyorum

11. tmacanil

tmacanil Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kahvaltıda 2 akşam 1 dılım kepek ekmeği ekledim ve akşam yemeğinde haftada 2 gün yada 3 yağsız tuzssuz kepeklı pılav yada makarna yanına yemek etlı tavuklu sebze yada nohut kuru bezelye gıbı 3.haftaya gırdım 4kılo verdım ama gobege bakınca yerınde duruyo erkenmı dıyorsunuz programdamı sorun var:)

12. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Beslenme programın çok güzel; hatta bende buna çevirebilirim... Bende aynı senin gibi hem göbek eritme hemde body beraber götürmeye çalışıyorum...
    Benm beslenme programım seninkinin yanında çok çok daha hafif kalır, cardio mu da çok ağır tutuyorum, bu sayade hem kilo verdim hemde göbeğimde santim olarak gözle görülür inceldi...
    Ama bende body de çok zorlanır oldum artık; çünkü kuş gibi yiyip at gibi antreman yapılmaz...
    Ben 2sini beraber başlattığıma sonradan çok pişman oldum ama şuan vücudum alıştığı için artık değiştirmek istemiyorum; eğer sen değiştirebilecek durumda isen önce vücudu unut, full cardio ile göbekten kurtul sonra vucuda yoğunlaş derim :)

Sayfayı Paylaş