Beslenme Programım Hakkındaki PROBLEMLER ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve xelcuk tarafından 3 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. xelcuk

xelcuk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    :arrow:Arkadaşlar ben 1.75 boyunca 70kgdayım. yaşım 21.
    gecen yaz 77 kiloya cıkmıstım ancak verdim ama göbegim hala var düz olması sonra ise karın kası amaclıyorum Body Building de yapıyorum geliştim ancak beslenme sıkıntım var her kafadan bir ses cıkıyor onu ye bunu yeme diye BESLENME PROGRAMIMDA DEGİSİKLİKLER YAPTIM.

:arrow:ŞEKERİ KESTİM......

GÜNDE 7-8 BARDAK CAY İÇİP HER CAY'A 4 ŞEKER ATARKEN TADSIZ OLSADA HİÇ ATMIYORUM.
    COCA COLA BAGIMLISIYDIM COK COK COK ARADA ZERO ICIYORUM:(

:arrow:TUZU KESTIM.
    COK SEVMEM AMA YEMEKLERE ÖZENLE ATMIYORUM.

:arrow:FAST- FOOD U KESTİM.
    BURGER KİNG MC DONALDS VEYA PİZZA OLSUN BİSKUVİ CİKOLATA VB YEMİYORUM ASLA.

OLABİLDİGİNCE TAVUK YUMURTA YEMEYE CALISIYORUM.

SİMDİ 3 SORUM OLACAK AMA ARASTIR DEMEYİN ARASTIRINCA COK KAFAM KARISIYOR:))

1- SABAH KAHVALTIM 3-4 DİLİM EKMEK 2 YUMURTA 10 ZEYTİN 5 SALAM MEYVE SUYU BU EKSİK Mİ FAZLAMI BU KAHVALTI BİDE KEPEKLİ EKMEK Mİ YEMELİYİM

2- GÖBEKTEN KURTULMAK İSTERKEN MAKARNA PİLAV SAKINCALIMI ?

3- BESLENME PROGRAMINDA ÖNERECEGİNİZ SEYLER NELERDİR?

bench_O

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    1-Sabah kahvaltındaki Ekmeği 2 ye düşür , 1-2 tane daha yumurta beyazı ye , 5 zeytin , salam yeme yani benim bu kişisel görüşüm , salam , sucuk , sosi gibi besinler gereksiz yiyeceklerdir.Ekmek yiyiceksen tabi kepekli , tam tahıllı arasında seçim yap.Ama tavsiye Yulaf ezmesini sütle karıştırıp yanında yumurta + zeytin yemendir..
    2-Aslında kilo vermek istiyorsan onlar zararlı değildir.Yerinde ve zamanında o söylenenler karbonhidrat olarak alınmalı ama aşırıya kaçılmamalı.Yani hergün karbonhidratsız beslenme yapmana gerek yok karbonhidratta olsun ama antreman öncesi bi tabak olsun diğer öğünlerede koyucaksan daha az miktar koy.
    3-Forumun Beslenme bölümündeki konulara bir göz gezdirirsen bununla ilgili çok bilgi var.

3. xelcuk

xelcuk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkür ederim. Yag oranımı ocaga kadar bu arada yag oranım %15 %11 e felan ceksem yeter göbek azalır diye tahmin ediyorum.... protein amıno alıyorum bu beslenme ile göbek gidip biraz fiziklensem kas anlamında mükemmel olur :)

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Vücuddaki kas kütlesini artırmak için tabi ki düzgün bir beslenme çok yardımcı olur çünkü antremana göre beslenme oluyor aslında o program biraz kasların gelişimide bu yönde etkileniyor.Yağ oranı için sadece beslenme yetmez yanlız cardio çok önemlidir.%11 düşürseniz %15deki halinizden çok daha iyi olur ama %10 altına indirmeyi hedef alın bence %10 altı çok daha iyi rakama düşürmemiz lazım iki haneli sayıdan...

5. xelcuk

xelcuk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Felsefem spor yaza kadar degil gücümün yettigi yere kadar
    aslında 6 karın kasına sahiptim yasım 21 lisedeyken ama fast foodla boyle oldum cok azimliyim ama bakalım hedefim mayısta yag oranım % 8 ama yapabilirmiyim bilmiyorum herkes olmaz okdr diyor:)

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Evet 8 biraz zor gibi ama 8 e yaklaşmış bir sayıda sizin için motive edici bir gelişme olur.Dediğiniz gibi sporu yaza kadar yapma sonra bırakırım havasında bakmayışınız çok güzel çoğu kişiye göre bu spor gelici geçici görülüyor :D Bence eminim siz karın kaslarını kazanıcaksınız.

xelcuk bunu beğendi.
  7. xelcuk

xelcuk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Umarım hedeflerime ulaşırım zaman ayırıp cevapladıgınız icin tşk ederim.:)

Sayfayı Paylaş