Beslenme programım hakkında yorumlarınızı bekliyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve brsaydn tarafından 25 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. brsaydn

brsaydn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar beslenme programım bodye başlamış biri için yeterli midir ?

Sabah : 100 gr haşlanmış patates 100 gr tavuk göğsü 50 gr beyaz peynir 1 tam yumurta 1 kupa süt

Öğle: 1 kutu light süt 1 hamburger ekmeği içerisine tavuk göğsü

Akşam: 1 tabak çorba 1 tabak sulu yemek 1 tabak makarna 1 kase yoğurt

Yatmadan 1 saat önce 1 bardak süt 1 yumurta biraz da beyaz peynir

Ara öğünlerde meyve ve kuruyemiş tüketiyorum genelde.Antremana ise haftaiçi 4 gibi gidiyorum gitmeden önce öğle yemeğinden sonra bir şey yiyip mi gitmem gerekir? Hafta sonu ise antremana gitmeden 1 tabak makarna ve 1 kase yoğurt yiyip gidiyorum. Yağ yakmak istiyorum %18 gibi bir yağ oranım var arada abur cubur yememde bir sıkıntı olur mu? Aldığım protein az mıdır ? Önerilerinizi bekliyorum.Ne gibi şeyler ekleyebilirim ?

2. Baykara3

Baykara3 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Afyon/Isparta
    Dostum öncelikle kahvaltı mantığını düzeltmen lazım tavuk yerıne 3 4 tane yumurta beyazı ve 100 gr yörsan lor peyniri yiyebilirsin yanınada etli lilalif ve müsil var sütle karıştırıp yiyosun nesquik tarzı bişey onu yiyebilirsin tabi sütün yağ %0 olsun. Öğlen 1 kutu süt içiyorum demişsin 1litre bana kalırsa çok çok fazla bi yazı okumuştum günde 1 kutudan içmesi sütü bi insan için pekte sağlıklı değilmiş ayrıca hamburger ekmeğini kafandan sil onun yerine tam buğday ekmeği satılıyor onlardan al hem yüksek besin değeri taşıyor çok iyi yanıi. kahvaltıdan çıkardığın tavuk göğsüde varya öğleyle birştir öğlen 250 gr ye çok faydalı :) Akşamki yemeğin güzel fakat yemeklerin yağsız yada çok az yağllı olmasına dikkat et. Yatmadan önce bişey yememelisin yağ yakmak istiyosan yada çok dikkat ederek az bişeyler yiyebilirsin. Abur cuburu 0 a indirmen lazım 2 3 ay enazından yağ oranını %10 12 lere çekincebiraz kaçamak yapabilirsin eğer çok canın istersede sultani ye etinin yada burçak ama abartmadan 3 5 tane....
    Sana başka önerim yağ yakmak istedigin icin ara öğünlerde kuruyemiş yeme azalt yağ oranını istedigin seviyeye gelesiye ve gün içinde 1 tane elma ye. En önemli olanda spora gitmeden 1 saat önce kaynar suda yeşil çay kaynat (heryerde satılıyor liptonun falan) 5 dakika kaynar suda beklesin sonra el içinden ve bekle 15 20 dk ılısın ılık iç istersen bi dikişte bitir farketmez zaten lezzetsiz bişey. Yeşil çayı unutma eğer içtikten sonra düzenli bi şekilde spordan geldiğinde gün içerisinde çok fazla tuvalete gitmen gerekeçek bu iyi bişey ve idrarında köpüklü gibi cıkcak bunlarda ödem (bu olay çok çok daha iyi bişey ) yağ yakmanı çok hızlandırıcak.
    Ayrıca yemeklerinde pul biberi biraz fazla tut
    Kolay gelsin :)

maietnigri bunu beğendi.
  3. brsaydn

brsaydn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    öncelikle teşekkurler,önerilerinizi dikkate alıp beslenmemi duzene sokmaya çalışacagım fakat antremana okuldan hemen sonra gidiyorum bişey yemeden gidince kaldırabildigim agırlıgı da kaldıramıyorum o yuzden oraya bir şey koymak istiyorum bunun için bi şey önerebilir misiniz? ayrıca sutu de 200 ml lik kutudan bahsetmiştim :) ayrıca sadece 1 elma yerine 2 elma 1 portakal veya 2 portakal 1 elma yememde sıkıntı olur mu sizce ?

4. Baykara3

Baykara3 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Afyon/Isparta
    Yanına 2 yumurta ve haşlama patates alabilirsin evden cikmadan hazirlayip onu ufak bi beslenme cantasina koyabilirsin. Patetes sana enerji verir

5. brsaydn

brsaydn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Anladım peki meyve konusunda ne duşunuyorsunuz 1 elmadan fazlası zararlı mıdır ?

6. Baykara3

Baykara3 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Afyon/Isparta
    Bana kalirsa hicbir meyvenin zararli olsugunu dusunmuyorm ve miktarininda ayni sekilde ama kilo problemin varsa fazlada abartmamak lazim bazi meyvelerde yuksek seker orani olabiliyor . Sana tavsiyem hergun birer elma ve portakalin yanina gece yatmadan ananas yemen (migroslarda satiliyor soyup alabiliyosun ) ondan alman 5 tl civari oda sana 4 porsiyon yapiyor 4 gun yeter yani onu eklemen cunku yuksek oranda lif iceriyor

7. brsaydn

brsaydn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Boy 1.77 kilo 72 kilo sorunum olmadıgını duşunuyorum 95 kilodan 72 ye düştüm zaten

8. Baykara3

Baykara3 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Afyon/Isparta
    %18 Yağ oranım var demişsin ama :) önemli olan vücut ağırlıgından cok yağ oranın

9. brsaydn

brsaydn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    evet onuda sıkılaştırıp kasa çevirmek istiyorum :)

10. Baykara3

Baykara3 Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Afyon/Isparta
    Anladım ama yağ kasa çevirmeyi kasteddiysen yok öyle bişey :D

11. brsaydn