Beslenme Programım Hakkında tavsiyeler lütfen

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Yusufazap tarafından 7 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Yusufazap

Yusufazap Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Talebe
    Yer:
    İskenderun
    Arkadaşlar öncelikle iyi günler, ilk mesajımda bu soruma cevap alabilirsem sevinirim. Aşağıda ki programımda ne gibi eksikler var, beraber düzeltebilirsek sevinirim.

Kendimden bahsedeyim - 190 boy/81 kilo, 8 aydır düzensiz olarak bu sporu yapıyorum, vücudumda bel bölgesinde ve göğüste yağ var, ancak bulk gireceğim gelcek seneye kadar, yağları atmadan kütle yapmaya karar verdim, ne kadar doğru bilmiyorum.

Programım hakkında yorum yapabilirseniz sevinirim.

Saat 6.45 : 5-6 kaşık bal + whey protein tozu

Saat 7.20 : 5 yumurta beyazı +Bir fincan Yulaf ezmesi

Antremandan önceki öğün : Eti mısır gevreği – meyva suyu

Antremandan hemen sonra : whey protein +üzüm suyu

Eve dönüş, saat 15.00 civarı : 160-200 gr tavuk göğsü(Ton balığı da olabilir ) - 250 gr pirinç Lapası

17:30 civarı : 4 yumurta beyazı

Yatmadan hemen önce ( 22 civarı ) : 50gr light kaşar, 3 yumurta beyazı ve domatesten hazırlanmış bir omlet

İyi çalışmalar bench_O

2. gakkos

gakkos Üye

Beğenileri:
    637
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    tekstil
    Yer:
    istanbul
    Saat 6.45 : whey protein tozu + 100 gr yulaf ezmesi

Saat 7.20 : 5 yumurta beyazı + domates+ maydanos+ (yeşillik sınırsız)

12:00 gibi 150-200 gr tavuk +150 gr esmer makarna

Antremandan önceki öğün : Eti mısır gevreği – meyva suyu

Antremandan hemen sonra : whey protein +üzüm suyu

Eve dönüş, saat 15.00 civarı : 160-200 gr tavuk göğsü(Ton balığı da olabilir ) - 250 gr pirinç Lapası

17:30 civarı : 4 yumurta beyazı

Yatmadan hemen önce ( 22 civarı ) :100gr lor peyniri , 3 yumurta beyazı ve domatesten hazırlanmış bir omlet

ben kendime göre düzenledim bak bakalım beğenecekmisin ekleme ve çıkarma yaptım. kolay gelsin

Yusufazap bunu beğendi.
  3. Yusufazap

Yusufazap Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Talebe
    Yer:
    İskenderun
    Öncelikle teşekkür ediyorum cevap için :)

Ancak 12.00 daki öğünü kullanmam mümkün değil, o saatlerde spora geçmiş oluyorum ve daha öncesinde derste oluyorum, o yüzden eti mısır çerezi ve meyve suyu olarak yazmıştım, bir öğün eksik olsa, çok fark eder mi aceba ?

Ayrıca sorumu tekrar edeyim, Bu diyeti uygularsam çok yağlı bir bulk'a mı girerim ( 1 sene hacim düşünüyorum ) ve bu programı hergün mü uygulayacağım ?

Tekrar tekrar sonsuz teşekkürler. :)

4. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    Saat 17.30 civarı 4 yumurta beyazı demişşin onun yerine 100 gr tavuk gogsu ye o 4 yumurta beyazını sabaha koy 9 beyaz ye 9.3=27 gr protein al sabah.Ayrıca antremandan önceki ögününde proteinli bir besin tüket..Ton balığı, tavuk gogsu vs..

En son öğününü (omleti) yatmadan hemen once yemen saglıgın açısından zararlı olacaktır bu yuzden yatmadan 45-60 dk once tüket..

Bir de sabah kahvaltına taze sıkılmış meyve suyu veya %100 elma , üzüm suyu koyarsan daha iyi olur..İyi Çalışmalar , Kolay Gelsin..

Yusufazap bunu beğendi.
  5. Yusufazap

Yusufazap Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Talebe
    Yer:
    İskenderun
    Öncelikle teşekkür ediyorum, program hazırlanırken benim evden çıkış ve eve dönüş saatim ayarlanarak hazırlandı bu yüzden antremandan önceki öğünde bahsettiğiniz şeyleri yiyemediğim için eti mısır çerezi yazdım, yoksa bende tavuk yemek isterim tabi o kuru mısırın yerine :)

Sabah yumurtasını 6 yapabilirim, yanında lor peyniri de ekliyebilirim 27 gr protein'e denk getirirm gibi düşünüyorum.

Son öğünü saat 9 civarı tüketeyim o zaman, hormonlar için saat 22 de uyumuş oluyorum.

Ayrıca merak ettiğim soru şu, bu program bulk dönemi için uygunmudur ? Hoş daha çalışma programı bulamadım ama :p

6. gakkos

gakkos Üye

Beğenileri:
    637
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    tekstil
    Yer:
    istanbul
    12 gibi öğün alamıyorsan buna zamanın yoksa yerine 1 ölçek whey+ 1 ölçek karbonhidrat ala bilirsin? pratik olur bunu aldıktan sonra mısır çerezi felanda bence gerek kalmaz.

şimdi sen anladığım kadarıyla büyümek ve hacim yapmak istiyorsun bunun için forumdada araştırıp göre bilirsin kg başına 2- 2,5 gr protein almak gerekir. buna göre bu program biraz eksik kalır.

ayrıyaten hergün aynı şeyleri hemek yerine ben kendim günden güne değiştirek menü hazırlıyorum.
    püf nokta ne kadar protein ne kadar karbonhidrat ve ne kadar yağ a ihtiyaç olduğu. yanin biraz hesap yamak gerekiyor. umarım anlata bilmişimdir.

Yusufazap bunu beğendi.
  7. Yusufazap

Yusufazap Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Talebe
    Yer:
    İskenderun
    Evet, hacim istiyorum, şöyle gören korksun :p

8. gakkos

gakkos Üye

Beğenileri:
    637
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    tekstil
    Yer:
    istanbul
    forumda araştırırsan çok detaylı bilgiler bula bilirsin. bu sadece beslenmeyle olacak iş değil spor salonuna gidiyorsan muhakkak oradaki hocalarda seni yönlendirecektir. eğer salona gitmiyeceğim evde yapacağım dersende onun için de forumda aramaya yaparsan çok rahat bula bilirsin. kolay gelsin.

Yusufazap bunu beğendi.
  9. Yusufazap

Yusufazap Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Talebe
    Yer:
    İskenderun
    Teşekkür ediyorum, zaten programımı forumdan araştırarak hazırlamıştım, son provalarıda sizler sayesinde tamamladım.

Salona gidiyorum, antreman bölümüne de bir el atarsanız sevinirim, orada da konum var ama sahipsiz kaldı :p

10. gakkos

gakkos Üye

Beğenileri:
    637
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    tekstil
    Yer:
    istanbul
    bakarız tabi :) ne demek

11. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Antremandan önceki öğün olarak; ton balıklı sandviç hazırla götür okula. Şahsen ben öyle yapıyorum.

12. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız tasınmıstır.
    tasınma sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyurudan önce günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmaktadır. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-25)

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Sayfayı Paylaş