Beslenme programım hakkında görüşleriniz

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve gebet tarafından 11 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. gebet

gebet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Evet arkadaşlar bodye yeni başladım boy 177 kilo 84 yağ oranım %28.6 :( tahmin edebileceğiniz gibi kilo vermem lazım ama beslenmem hakkında endişelerim var yorumlarınız lazım :)

Sabah: Çay , 125 ml süt ile corn flakes , domates , beyaz peynir , 8-10 zeytin , 1 dilim ekmek

Ara öğün: Meyve 1 büyük boy

Öğle:Haşlanmış tavuk , haşlanmış patates ya da pirinç pilavı (4 yemek kaşığı) Salata(Yağsız), 1 dilim ekmek

Ara öğün : Meyve 1 büyük boy

Akşam: Sebze yemeği , Makarna (4 yemek kaşığı) , 1 dilim ekmek

Yatmadan 1 saat önce : 200 ml. Ilık süt(Yarım yağlı)

2. marky02

marky02 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum akşam biraz fazla karbonhidrat alıyorsun,akşam yemeğinden ekmeği ya da makarnayı kaldır bence.Birde mümkünse akşam yemeğinde arada et ile hayvansal protein alımı da yap.Bu arada spora kaç gün gittiğini çalıştığın süreyi ve nasıl çalıştığını vs. yazarsan diğer arkadaşlar daha çok yardım edebilir sanıyorum.

gebet bunu beğendi.
  3. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Süt ve çayı aynı öğünde tüketmek ne kadar mantıklı? Bence öğününüzden çayı çıkarın.

4. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    Sabah kahvaltına yumurta ekleyebilirsin 1 bütün 3 beyaz gibi olabilir corn flakes yerine tahıllı ekmekler veya yulaf olabilir.

Öğle yemeğinde pirinç ve patates amacınıza uygun düşmüyor salataya yağ koymaktan çekinmektense bu tür yüksek GI içeren besinleri tüketmeyin.

Akşam öğününe hayvalsal protein eklemelisin.

2 porsiyon meyve çok,yencekse bile biri antreman sonrası yenebilir.

Şöylede yapılabilir ara öğünde yarım porsiyon meyve yoğurt şeklinde böylece hem toplamda 1 porsiyon meyve yenir hemde yoğurt ile protein alımı desteklenir

gebet bunu beğendi.
  5. gebet

gebet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Müsait olduğum bir zaman programımıda eklemeyi düşünüyorum.

Hayvansal protein koymayı deneyeceğim akşam ara sıra yemeklerime.birde merak ettiğim meyvenin çok olmasının eksi tarafı nedir daha detaylı açıklayabilir misin?

Dostum çay bağımlılık karadeniz genine sahip olunca çaysız yaşanmıyor :)

6. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    Ortalama bir meyve 20-30 gr karbonhidrat içerir ve hepsi şekerden gelir.Bununda bir kısmı Meyve şekeri fruktozdur. Gi oranı düşük denir ama aslında karaciğere alınımını insülin bile düzenlemez ve
    Bir kaynaktada şöyle demiş
    "fruktozun karaciğere geldiğinde karaciğer aniden durarak fruktozu metabolize edene kadar tüm diğer etkinliklerini durdurduğunu belirtmektedir. Glukoz yerine fruktoz tüketmek, kanda daha az insülin ve leptin; daha çok girelin dolaşımına neden olmaktadır.Leptin ve insülinin iştah kapatıcı, girelinin iştah açıcı özelliğine bakıldığında fazla fruktozun insanı kilo almaya eğilimli hale getirdiği görülmektedir."
    Kaynak:
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Fruktoz
    Bunları senin için topladım ama benim esas düşüncem şuydu;
    Günde 2 porsiyon meyve 50-60 gr şeker demek ve yağ yakımı için çok fazla.

Edit:ufak bir bilgi daha buldum ;
    "Tip 1 diyabet hastalarıyla, fruktoz oranındaki belirgin derecede düşük GI (glisemik indeks) arasında bir bağlantı olduğu konusunda endişeler bulunmaktadır. Fruktoz, glukoz ile beraber alındığında kan şekerinin artışına yol açmaktadır" ve buda yağ yakımını yavaşlatır.

Son düzenleme: 13 Aralık 2012
    gebet bunu beğendi.
  7. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Corn flakes çıkart yulaf koy. Ekmeği direk çıkart yerine bişey koyma.

Ara öğün yada ikinci kahvaltı olarak yumurta ye 1tam 3beyaz gibi.

Akşamki öğününü proteince zenginleştir. Yatmadan önce süt içme. İlla bişey yicem içicem diyosan lor peyniri yada light beyaz peynir ye.

Akşam şeker alma yani meyveyi çıkart. Onun yerine bi avuç fındık ekleyebilirsin. Makarnayı çıkart akşam karbo çok alma

Sayfayı Paylaş