beslenme programım hakkında görüşleriniz ve tavsiyeleriniz

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve metallica tarafından 12 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    iyi akşamlar herkese amacım kilo vermek ve kütlemi de korumak aynı zamanda şuanda 20 yaşımdayım 95 kilo ve 1.88 boyundayım kendime göre bir beslenme programı çıkardım okula da uyacak şekilde ve sonunda sizlere sorularım olucak ve görüşlerinizi düşüncelerini bekliyorum.

antrenman günlerim yani p.tesi,salı -- perşembe cuma

kalkış 07.15 1 ölçek protein tozu (Nitrotech Protein Tozu)
    07:45 1 dilim kepek ekmeği ,4 yumurta 1 tam 3 beyazı, light peynir bir miktar, domates(1 adet), salatalık(1 adet) zeytin (3-4 adet), 1 bardak light süt
    08:15 gibi kahvaltı biter okula giderim
    11:30 okul öğle arası 1 tane elma götürmeye düşünüyorum okula başka bir şey yok gibi (önerilerinizi bekliyorum)
    14:20 okul biter odama gelip yemek hazırlayasıya
    15:00 light 160 gramlık ton balığı yanında 1 tabak kepek makarna ( 250 gramlık makarnanın yarısını yaparım)
    17:00 antrenman başlar
    18:30 bitiş 1 ölçek protein tozu (Nitrotech Protein Tozu)
    19:00 200 gram tavuk ( fırında, yağsız söte şeklinde) ve yanında salata ( marul,domates,salatalık,havuç)

antrenman dışı günler çarşamba,c.tesi,pazar(bu günler okulum yok)

kalkış 07.15 1 ölçek protein tozu (Nitrotech Protein Tozu)
    07:45 1 dilim kepek ekmeği ,4 yumurta 1 tam 3 beyazı, light peynir bir miktar, domates(1 adet), salatalık(1 adet) zeytin (3-4 adet), 1 bardak light süt
    11.30 gibi yine elmayla falan geçiştiririm
    14:30 1 tabak kepek makarna ( 250 gramlık makarnanın yarısını yaparım)
    17:00 1 kase yoğurt
    19:00 200 gram tavuk ( fırında, yağsız söte şeklinde) ve yanında salata ( marul,domates,salatalık,havuç)

bu şekilde düşünüyorum ama sanki çalışmadığım günler biraz zayıf kaldı ama öğrenciyim imkanlarım biraz sıkıntı yaratabilir. sizce nasıldır ekleyelim çıkaralım dediğiniz birşey var mı ? protein oranıda az gibi geliyor uygun yollu kolay yapılabilen protein kaynağı varsa önerebilceğiniz iyi olur belki bakmak isteyenler için burada da çalışma programımı koydum:https://www.bodyforumtr.com/vbforum/program-m-hakk-nda-g-t68785.html

Son düzenleme: 12 Şubat 2013
  2. alaska06

alaska06 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Antreman sonrasınada karbonhidrat koymanı tavsiye ederim makarna , bulgur gibi çünkü beslenmende karbonhidrat yetersiz görünüyor sonuçta yap yakımı hedef ama 100 veya 125 gram makarna veya bulgur gayet iyi gider bence. Öğlen ise elma,muz götürebilirsin ve sabahtan tavuk haşla koy bi buzdolabı poşetine okulda öğlen onu ye beslenmen güzel bence. Kardiyonuda eksik etmediğin sürece gayet güzel yağ yakıp kütlenide korursun üstüne kas kütlesi kazanırsın. Başarılar

Son düzenleme: 12 Şubat 2013
  3. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    ilk önce yorumunuz için teşekkür ederim aslında antrenman sonrası karbonhidratı bende düşündüm fakat bir yandan da zayıflamayı düşündüğüm için çıkardım çünkü 125 gram kepek makarnada 95 gr karbonhidrat almış olucam ama antreman sonrasına 1 tane muz koysam nasıl olur dersiniz ? hem spor sonrası şeker ihtiyacımı da karşılar ? bende toplam antrenman yaptığım günler 120 gram karbonhidrat almış olurum. ama sormak istediğim bir şey daha var antreman öncesi kepek makarnaya kıyasla tavsiye edebilceğiniz başka neler var acaba ?

4. SpReaD

SpReaD Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Aydın
    Evet, antreman sonrası muzun pek bir sorun yaratacağını sanmıyorum yararı bile olur. programını beğendim yağ yakımı için güzel görünüyor. Makarna yerinede yulaf,bulgur-pirinç(esmer de olabilir),bakliyatlar(nohut,fasulye,barbunya...) aklıma bu kadar geliyor. başarılar dilerim.

5. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    @SpReaD
    yorumunuz için teşekkür ederim öncellikle o zaman antrenman sonrasına muz ekliyorum c.tesi pazarda biraz boş gibi görünüyor ailemin yapmış olduğu konserve taze fasulye var zeytin yağlı şekilde güzelce yapıyorum ben onu olmazsa c.tesi- pazar acıkırsam bir tabakta ondan yerim hemde biraz sebze girer salata dışında. peki protein oranı az mı acaba günlük olarak ne diyorsunuz 95 kiloyum çünkü ?

6. SpReaD

SpReaD Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Aydın
    Protein alımın programına göre yeterli görüyor en az katı proteini karşılıyorsun çünkü. Ayrıca elma yerine 10-15 adet kuruyemiş götürebilirsin yağ yakımına engel olacağını sanmıyorum.

7. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    kuru yemişi bende düşündüm ama hem biraz yağlı kaçıyor sivilce yapıyor hem kalorisi biraz yüksek hemde pek doyurucu olmuyor bence bir elma kadar. birde ben mi yanlış hesaplıyorum acaba protein oranını günde 130 falan yapmıyor mu 2 katı olması için 190 falan olması lazım nasıl hesaplıyorsunuz acaba ?

8. SpReaD

SpReaD Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Aydın
    internette besinlerin yüz gramındaki besin değerleri mevcut protein tozlarını hesaplamassak 130 civarı yapıyor haklısın ama onlarda devreye girince yeterince proteini aldığını düşünüyorum.

9. metallica

metallica Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    tamamdır o zaman yeterli proteini almış oluyorum teşekkür ederim yorumlarınız için. başka yorum ve önerisi olan yok mu

Sayfayı Paylaş