Beslenme programım hakkında öneri bekliyorum :)

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve changeisgood tarafından 22 Aralık 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. changeisgood

changeisgood Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlarım abilerim kardeşlerim , yardım bekliyorum :)

Fiziksel özelliklerim : Boy : 195 Kilo :110

Sakatlığımdan dolayı biraz kilo aldım.Bulunduğum üniversitenin amerikan futbolu takımındayım.Boyumdan dolayı kilolu göstermiyorum fakat eski halime dönmek istiyorum.

Beslenme programımı sizlerle paylaşmak istiyorum ve sizden yardım bekliyorum , sizden ricam ''kardeşim şurası yanlış , böyle yaparsan daha iyi olur'' gibi yorumlar bekliyorum veya doğru yapıyorsam ''aynen devam ekstra şunuda yiyebilirsin'' gibi

Beslenme : Saat 9:30 kalkış Öğün : 4 adet yumurta (1 adet tam, 3 adet sadece beyazı) ve çok az miktar lor

Saat 11.00:12:45 Antreman ( Ağırlık hafif kardiyo) Antreman bitişinde 1 ölçek Whey Protein Tozu

Saat : 13:15 Öğün : Yaklaşık 300 gram Izgara tavuk yada haşlama olarak yapıyorum Baharat : Sadece pul biber

Saat: 16:00 1 adet elma , yeşil çay yada kahve içiyorum

Saat : 18:30 Öğün : 250 - 300 gram tavuk haşlama veya köfte bazen ise Tavuklu salata ve yoğurt

Saat: 21:00 İçecek : Tam yağlı süt yada elma

İnanılmaz derecede kola bağımlılığım vardı. 1 haftadır içmiyorum

Onun yerine kendimi sade kahve , yeşil çay , ve süte verdim doğrumu yapıyorum ?

Programda neler değişebilir , neler kaldırılıp neler eklenebilir yardımlarınızı bekliyorum :)

Hedef : 95 -90 kg

2. berkque

berkque Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Senin boy ve kilonda ustelik Amerikan Futbolu oynayan birinin bu kadar dusuk karbonhidratla beslenmesi bana gore iyi degil. Hem kas kaybi yasarsin hem gun icerisinde cok halsiz hissedersin hemde yaptigin sporu cok buyuk oranda etkiler.

Gunluk 100 gram karbonhidratin altina dusulmesi tavsiye edilmiyor, ancak senin boyun epey uzun ve aktif spor yapiyorsun dolayisiyla, 200/250 gram karbonhidratin altina dusmemelisin bana gore. Tabii toplam kalori ihtiyacininda ne kadar oldugu onemli, onuda 2500'un altina indirme, muhtemelen ortalama 3800 kalori civari yakiyorsundur, oradan hesap et.

3. changeisgood

changeisgood Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle yorumun için teşekkür ederim , peki bu karbonhidratı öğle yemeğine bulgur veya kepekli makarnayla mı almam doğru olur sabah kahvaltısımı

4. sergen turaman

sergen turaman Üye

Beğenileri:
    268
    Ödül Puanları:
    73
    Pek fark etmez.aktivite öncesi veya sonrası da olur sabahta olur.meal timing pek önemli değil tatol kalori sayılıyorsa

5. changeisgood

changeisgood Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yağ yakma açısından ideal midir peki

6. RALTUNDA

RALTUNDA Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeşim sabah kahvaltısına kesinlikle yulaf eklemelisin!!!!

Öğlen bulgur. Patates. Yada esmer pirinç yemen gerekiyor. Boy var hacı sende :)
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Ocak 2017 ---
    Kardeşim sabah kahvaltısına kesinlikle yulaf eklemelisin!!!!

Öğlen bulgur. Patates. Yada esmer pirinç yemen gerekiyor. Boy var hacı sende :)

Yağ alımında çok az. Tuzsuz yer fıstığı çiğ badem ekle ara öğünlere.

Sayfayı Paylaş