Beslenme Programım Hakkında Önerileriniz

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve asasking12 tarafından 14 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. asasking12

asasking12 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba hayatında sporu eksik etmeyen değerli üyeler.Benim ilk konum bu.Sizlerden gelişimimi yavaş gördüğüm için beslenme programım hakkında önerilerinizi isteyeceğim.

Sabah/Saat :8=3 haşlanmış yumurta (sarısını felan ayırma gibi bir şey söz konusu değil tüm yiyorum).30 gr bal,30 gr pekmez&tahin ve 1 tane üçgen peynir ve 1 adet supradyn.

Öğlen/Saat:12=okulda olduğum için yemekhaneden ne olursa yiyorum genelde pilav,çorba tarzı yemekler.(Tam doymuş olarak sofradan kalkıyorum hatta fazla bile yiyorumdur).

Antreman/Saat=15.30 (yanlız bir sorum olacak 3.5 saat yemek yemiyorum nerdeyse aç karnına antremanımı yapıyorum bunun kas açısından bir problemi olurmu?).

Antreman bitiş/ 16.45=Saat 17 gibi tavukçuya gidiyorum kızarmış yarım tavuk+p.pilavı+salata+ayran yiyorum.

Saat 19.00=akşam yemeğinde sebze ağırlıklı yiyorum ama çok az miktarda zaten tavuktan dolayı bayağı şişmiş oluyorum.

Saat:21.00=Çerez yiyorum.A.fıstıgı,y.fıstıgı,leblebi vs. 200 gr yiyorumdur.

Saat 23.00=Nesquik karışımlı süt (300 ml) içiyorum ve 24 e yakın uyuyorum .

Haftada 3 Gün gidiyorum.Tabiki bu programa sadece antremanımın olduğu günler dikkat ediyorum,Her gün nerdeyse protein ihtiyacını karşılıyorum. Ama gelişimim istediğim düzeyde değil,sizlerden önerilerinizi ve görüşlerinizi sabırsızlıkla bekliyorum nerede eksiklerim var vs. gibi hatalarımı söylerseniz benim açımdan çok makbule geçer.Şimdiden yorumlarını esirgemeyen herkese teşekkür ederim.

Yaş=17
    Boy 179
    Kilo=70
    Yağ oranı=%11
    B.B de 5.ay(önceden 3 aylık bir geçmişim var )
    Kol=36
    Göğüs=95
    Omuz=120
    Bacak=56

2. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    Sabah kahvaltında bal ve pekmeze çok yer vermişsin yulaf veya tam tahıllı ekmeklere yönel yumurtada sıkıntı yok
    Öğlen; Okuldaymıssın yapcak bişi yok ama çok yağlı şeyler yememeye dikkat et
    Antremanana aç başlama 45 dk önce meyve tüketebilirsin antremandaki verimin artıcaktır
    Antreman bittiği gibi meyve suyu veya kakaolu süt tüketebilirsin antremandan hemen sonra şeker alman çok önemli çünkü
    Ant. sonrası esas öğünde o kızarmış tavuk çok gözüme battı açıkcası
    200 gr çerez yiyorum demişsin dostum dikkat et gelişimin böyle beslenmeye devam edersen yağlanarak devam eder.

GENEL OLARAK kompleks karbonhidrat al yağlı besinlerden uzak dur her öğüne protein katmaya çalış (sağlıklı yağlar tüket tabiki, ama 200 gr da çerez yeme :D) kolay gelsin

asasking12 bunu beğendi.
  3. asasking12

asasking12 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Teşekkür ederim dostum görüşlerin için.Tavuk gözüme batıyor demişsin ne anlamda pek anlayamadım yağlı olması açısındanmı? Dediğin gibi çerezi azaltmam gerekli ben çerezi aslında proteini fazla içerdiğinden dolayı yemeye özen gösteriyordum ama artık çok az miktarda yemem lazımmış bunu anladım.Bugünde senin önerine uyup yulaf ezmesi aldım tadı pek iyi değil ama napalım yiyecez mecbur.Protein konusunda çok hassasım zaten günde 150 gr civarı alıyorumdur o konuda bi sıkıntı yok.Dediğin gibi yağlanma gelişimimi görmemin önüne geçiyordur belkide.Önerilerini bir bir dikkate alıp uygulamaya çalışacağım.

4. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    Evet kardeşim tavuk kızartmasını yağlı olduğu için gözüme battı protein alıyım derken çok fazla gereksiz yağ tüketiyosun ona bir alternatif bulursan daha iyi olur.Yulaf gerçekten tadı güzel olmuyor birkaç tavsiyem olcak ;
    Yulaf+ yağsız süt+(ezilmiş yarım muz 1 çorb****aşığı kadar kuru üzüm) ve tabiki tarçın
    2 tam 2 beyaz yumurta ve yulafı karıştırıp omlet
    Yulafı böyle deneyebilirsin, yulaf öyle bir tahıl ki ben tatlı ,pizza, çorba bile yapıyorum kullanım alanı çok geniş ilerde sende hayal gücünü kullanarak yulafı yenebilir hale getirceksin :D
    Çerez konusunda fındık,yer fıstığı ve ceviz ister karıştır ister seçtiğin birini 1 avuç 30 -40 gr yeterli
    1 söyle bin ağıt işit çok konuştum yine :D

5. asasking12

asasking12 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    estafurulah kardeşim önerilerini dile getiriyorsun sen.Bu tavuğa nasıl bir alternatif bulacam onu düşünüyorum,tavuk yerine pirinç türü şeylere yönelmem daha iyi olur benim açımdan heralde. bu yağ konusu azda olsa sinirimi bozuyor gerçi bel 79 cm ama:D Daha önce tavuk felan yemezdim çok define bir vücudum vardı öyle tavukmuş etmiş pek dikkat etmezdim beslenmemde nerden başladıysam şu kızarmış tavuğa yağlanmaya başladım.

Sayfayı Paylaş