Beslenme programım amacıma uygun mu?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Mert53 tarafından 1 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Mert53

Mert53 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Kahvaltı:
    1 su bardağı yulaf ezmesi
    200-250 ml günlük süt
    Kaşık başı 2 siyah kuru üzüm
    3 yumurta kaşarlı omlet
    1 tane muz
    1-2 bardak su

Son sekiz-on gündür istisnasız bu şekilde yapıyorum kahvaltılarımı. Spora gitmediğim günler sabah kalkar kalkmaz bir ölçek protein tozu içiyorum. Bir saat sonra yine yukarıdaki gibi kahvaltımı yapıyorum. Ayrıca spora gitmediğim günlerde ara öğünlerin birisinde bir ölçek protein tozu içiyorum.

Spordan iki saat önce:
    Makarna ve yanında elektrikli ızgarada et veya tavuk yiyorum.

Spordan yarım saat önce:
    Bir ölçek protein tozu içiyorum.

Spordan hemen sonra:
    Bir paket jelibon yiyorum ve tekrar bir ölçek protein tozu içiyorum.

Spordan bir saat sonra:
    Yine elektrikli ızgarada et veya tavuk yiyorum.

İstisnasız her gün ara öğün olarak bir avuç fındık ve bir avuç badem yiyorum.

Ekmeği, kola ve benzeri içecekleri, poğaça ve benzeri hamur işlerini neredeyse kestim. Sadece okula gittiğim günler salamlı, kaşarlı, domatesli soğuk sandviç yiyorum. Bazen de dışarıdan tavuk şiş söylediğimde bulgur pilavı biraz yağlı oluyor.

Hemen hemen her gün de yatmadan iki saat önce çikolatalı sütle beraber canpare yiyorum.

Haftada üç gün spora gidiyorum. Bir gün gidip bir gün dinlenme şeklinde. Kardiyo neredeyse hiç yapmıyorum fakat haftada en az bir olmakla beraber genellikle iki kere halı saha maçı yapıyorum.

Boy 1.72, kilo 70-75. Yağ oranı bu resme göre %15-18 gibi gözüküyor, fazlası değil. Sporda ikinci ayım. Protein tozu olarak whey gold standart kullanıyorum. Öncelikli hedefim çok kilo almadan kas kütlesini arttırmak.

Beslenme programım amacıma uygun mu sizce? Eksik yerleri belirtirseniz sevinirim.

.

Son düzenleme: 1 Mayıs 2013
  2. Mert53

Mert53 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Güncel beyler. Çok detay verip gözünüzü mü korkuttuk? :D

3. ercinerge4

ercinerge4 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Mert kardeşim bende aynı durumdayım paylastım konumu görupte yorum atan yok valla yazık.

4. Mert53

Mert53 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Bilgisi olan arkadaşlar elbet yorum yapacaktır.

5. Push-Up

Push-Up Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Gece yatmadan önce canpare yeme basit bir karbo yağlanma yapabilir genel olarak güzel kolay gelsin

Mert53 bunu beğendi.
  6. imperial93

imperial93 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    kola ve benzeri içecekleri neredeyse değil tamamen kes, ekmeği tamamen kesmektense kepekli ekmek ye 1-2 dilim, tamamen kesmek iyi olmaz bence

ayrıca jelibonu da yeme bence, yatmadan önceki çikolatalı süt ve canpare ise tamamen falso bence kusura bakma :D

toplamda iki avuç badem-fındık fazla, onu bir avuca düşür, toplamda bir avuç olsun

2 aylık birinin protein tozu alması da garip, ben de zamanında senin gibi almıştım ama şimdi pişmanım çünkü vücut spora tam adapte olmadan bu tür şeyleri kullanmaya gerek yok, en azından 7-8 ay düzenli olarak spordan sonra kullanılmalı

Mert53 bunu beğendi.
  7. Mert53

Mert53 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Jelibonu forumda okumuştum. Spordan hemen sonra basit şeker ihtiyacını gidermek için kullanılabileceği yazıyordu. Çikolatalı süt ile canparenin yanlış olduğunun farkındayım. Hele yatmadan önce olması daha da yanlış ama abur cubur yemeyince eksik hissediyorum, böyle doymamışım gibi geliyor. Badem ve fındıkmiçin birer avuç dediysem de toplamda yirmi ane anca yiyorumdur.

8. imperial93

imperial93 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    jelibon yerine bal ye mesela, daha sağlıklı. katkı yapılmamış bal bulabilirsen tabi, market balları saçma sapan oluyor

Mert53 bunu beğendi.
  9. Mert53

Mert53 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Bal hiç yemedim daha önce. Sevmiyorum maalesef.

Sayfayı Paylaş