Beslenme Programım (Abs için uygun mudur?)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Kverth tarafından 28 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Kverth

Kverth Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Eskişehir
    Yaş 15, Boy 181, Kilo 74 "geçen hafta 73'düm"
    Sabah kalktıktan sonra direk Türk Kahvesi içiyorum 1 fincan.Sonrası:
    7 yumurta, 1 tam.
    10 tane zeytin, 50 gram lor peyniri.
    3 dilim çavdar ekmeği.
    2 kuru erik

2 saat sonra falan:

300 gram Tavuk Göğüsü, 2 çavdar dilimi arasına.
    300 ml az yağlı süt.(varsa yağsız)
    2 kuru erik 1 avuç ceviz

Öğlen 1 gibi:
    10 çorba kaşığı bulgur pilavı, 2 çavdar dilimi, varsa ton balık yoksa lor peyniri 50 gram.

3 de spora gidiyorum, 5:20 gibi evde oluyorum genelde.

Gelince 300 gram tavuk, 2-3 dilim çavdar ekmek.

Spor programım da şöyle:
    Pazartesi bacak göğüs
    Salı Triceps Omuz
    Çarşamba Biceps Sırt
    2 günde 1 abs çalışıyorum.
    5-6 gün gidiyorum genelde.
    Beslenme programım uygun mu?

2. Cahil Adam

Cahil Adam Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Süt ürünlerini definasyonda çıkar. Zaten market sütlerinden ne bekleyip içiyorsanız anlamış değilim. Sabah kalktığında kahveni içip iki saat oyalanabilirsin bırak vücut biraz yağ yaksın. Akşam yatmadan bir saat önce bir avuç çiğ badem&fındık&fıstık&ceviz tüketebilirsin.

3. Kverth

Kverth Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Eskişehir
    Lor peyniri? Pazardan alıyorum Lor Peynirini, onu çıkarmama gerek var mı? Teşekkürler.

4. Cahil Adam

Cahil Adam Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Lor peyniri dursun, yanlış yazmışım sütü çıkar sadece. Yoğurtta tüketebilirsin ama ev yoğurdu olsun. Lor peynirininde az yağlı olmasına dikkat et tadından anlarsın zaten.

5. cedric8

cedric8 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Beslenmendeki tek hata fazla ekmek yiyiyosun 2 dilimi geçmeni tavsiye etmem ayrıca yeterince protein alıyosun yumurtayı azaltabilirsin maddi açıdan iyi olur ve fazla protein yağa dönüşebilir . Ton balığınıda haftada 2 veya 3 kere yemeni öneririm civa içerdiği icin sıkıntı çıkarabilir.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Cahil Adam

Cahil Adam Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Günlük kalori ihtiyacını aşmadığın sürece fazla protein yağa dönüşmez. Proteinlerin sentezlenmesi uzun sürer bu yüzden vücuda daha fazla enerji harcatır yani metabolizma hızını yükseltir. Ayrıca yumurta çok kaliteli bir besindir hormonlu tavuk göğüsü yiyeceğine yumurta yesin.

7. Kverth

Kverth Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Eskişehir
    Zaten Ton balığını her gün yeme lüksüm yok, o kadar param yok :D Ve karbonhidrat ihtiyacı kg başına 2gram olduğu için çok ekmek yemeye çalışıyordum yoksa alamıyorum o kadar karbonhidrat.Teşekkür ederim tavsiyen için.

Çok yumurta yemenin de zararı yok mu? Yani 7 bana yeterince fazla geliyor zaten :D Hem tavuktan başka ne yiyebilirim protein kaynağı olarak? Kırmızı et pahalı, bitkisel proteinler tüm aminoasitleri içermiyor.

8. cedric8

cedric8 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Protein uzun süreli açlık ta enerji olarak kullanılır gün içerisinde yemek yediğimizde proteinler enerji olarak kullanılmaz yani yağa dönüşebilir. metabolizma olayını ilk defa senden duydum metabolizmayı hızlandırsa bile ki bunun çok fazla artıcarağını düşünmüyorum kemik börek ve yağ sorunlarına karşı arttırsa bile iyi bir takas olmayacaktır yani fazla protein tüketmek yanlıştır. Yumurta olayına gelirsekte hormonlu tavuktan çıkan yumurtada ne kadar sağlıklı olur tartışılır :)

9. cedric8

cedric8 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Daha kaliteli karbonhidratlardan karşılayabilirsin ihtiyacın olan karbı baklagil yulaf gibi.

Kverth bunu beğendi.
  10. Cahil Adam

Cahil Adam Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Tavuklar hormonsuz olmuyor mu? Yumurta daha mantıklı bu durumda. Arkadaşım günlük kalori ihtiyacını geçmediğin sürece protein yağ olarak felan depolanmaz. Senin günlük kalori ihtiyacın 2000 kalori olsun sen 1900 kalorilik protein tüket yine yağ olarak depolanmaz çünkü vücut harcıyor onu anlatabildim mi? Nereden öğrendiysen bunu bir link at bizde öğrenelim. Vücut saatte en fazla 8-10gr arası protein sentezler bu yüzden vücut bunun için enerji harcar. Dolayısıyla daha çok kalori yakar.
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Temmuz 2015 ---
    Sarısı için faso fiso bir şeyler diyorlar ama ben katılmıyorum. Beyazı istediğin kadar tüket hiç bir şey olmaz. Yediğin miktarı artır demiyorum zaten azaltma diyorum. Balık yiyebilirsin protein kaynağı olarak. Bitkisel proteinlerde çöp değil ve güzel karbonhidrat kaynaklarıdır. Mercimek yiyebilirsin.

Kverth bunu beğendi.
  11. cedric8

cedric8 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Ilk cumleni anlamadım tavuklar hormonsuz olmuyor mu kısmıni özellikle. demek istediğim yumurtada organik olmadıktan sonra oda organiği kadar faydalı olmayacaktır hormonlu tavukla o tavuktan çıkan yumurta arasında pek bi fark göremiyorum. Proteinin enerji olarak kullanılma durumları vardır bunları nerden okuduğumu hatırlamıyorum ama internete yazsan bulabilirsin. Genel olarak vücut karb yağ protein sırasıyla kullanır kalori açığı çok verilmedikçe proteinlere çok kullanılmaz zaten günlük protein ihtiyacı kilonun 1.5 2 gr katı olarak hesaplanır kolay yoldan 2 gr katı bile alınması fazlalık oluşturacaktır 2nin üstüne çıktıkça yarardan çok zararı bulunur . Metabolizmayı dediğim gibi bilmiyorum ama sentezlenme olayı ne kadar metabolizmayı arttırır bilmiyorum ama dediğim gibi proteinin yağ depolama konusuna inanmıyosan bile başka zararlarıda vardır ve metabolizmayı hızlandırıyo diye bu riski almak çok saçma olur çünkü daha sağlıklı ve kolay yollar var bunun için .

12. Cahil Adam

Cahil Adam Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten gidipte 1900 kalorilik protein al diye bir şey demiyorum. Adam kilo başına 2gr protein alıyormuş ki 3 grda alabilir bir sıkıntısı olmaz su içtiği sürece. Tavukla yumurta arasında fark yoksa neden yumurtayı azaltmasını söyledin onu anlamadım. Yumurtadaki aminoasit dizilimi kalitesi başka hiç bir besinde yok. İkiside hormonlu ama yumurtanın aminoasit profili daha iyi yani yumurta daha faydalı oluyor azaltmasını beklememeliyiz.

13. Ayd N Kiraz

Ayd N Kiraz Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    benim sana onerim sut urunleri cikar beslenme programindan helede market sutuyse.ikinci onerim programinla alakali 2 gunde bir mide calismana gerek yok boksor falan degilsen den kaslarinin gelismesini istiyosun haftada 2 defa yeterli

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

14. Kverth

Kverth Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Eskişehir
    Hocam parçalamak-hacim kazandırmak için ağırlıkla abs çalıştırıyor.2 günde 1, her gündü normal de ama ben fazla çalıştığım için 2 günde 1 yap kasları eritme dedi.

Sayfayı Paylaş