Beslenme Programım Önerilerinizi Bekliyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve proasker tarafından 12 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. proasker

proasker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    ahmet
    Merhaba Arkadaslar;

İlk önce kendimi tanıtayım : 16 yasında 184 boyundayım

Baslayalı 22 gün oldu.

Spora Başlamadan Önce: 85 kg.

Spora başladıkdan sonra: 80 kg.

2Gün agırlık calısıp 1 gün Cardio yapıyorum . Cardio Sürem Maksimun 45

Minimun 30 dakika .

Beslenme: Kahvaltı: 2-3 haşlanmıs yumurta,Lor peynir

2 saat sonra Ekşi elma

Öğle yemeği: Bulgur pilavı
    ( Bulgur pilavı olmadığı zamanlar pilav veya Makarna )

1.5 saat sonra Elma

Antremandan Sonra: Öğle yemeğinin aynısı

22 Günde 5 kilo vermem rahmen mide bölgesindeki yaglarda kurtulmus değilim .

Önerilerinizi ve Yardımlarınızı Bekliyorum

Son düzenleme: 12 Eylül 2013
  2. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Beslenmen yetersiz. Hele hele kilo vermeye çalışıyorsan protein senin için çok daha değerli olmalı. Sabahki kahvaltını biraz çeşitlendir derim öncelikle. 2-3 haşlanmış yumurta, küçük bir dilim beyaz peynir, salatalık, domates, yeşil çay. Ara öğünde 1 adet meyve veya KURUYEMİŞ ye. Neden kuruyemiş ? Sağlıklı yağları edinebileceğin en önemli besin maddelerinden birisidir kuruyemiş. Hatta başında gelir. Fındık içi olur çeviz içi olur vs. Yanında birazcık kuru üzüm olabilir. Öğle yemeğinde bir porsiyon bulgur pilavı yanında tavuk olsun. Pilavı fazla abartma ama az da yeme. Çok az karbonhidrat almak da bir hatadır çünkü. Tavuk konusunda en temizi ve en yağsızı tavuk göğsüdür. Haşlayabilirsin veya haşlama sevmiyorsan(ki ben haşlanmış tavuk göğsü sevmem gına geldi :D) o zaman internetten bulacağın 1 2 basit tarifle fırında yaparsın hem çok lezzetli hemde faydalı olur. Ayrıca kızartmadığın için de içindeki besin maddeleri ölmez veya sağlıksızlaşmaz. Yanına ekleyebiliyorsan salata ekle. Zeytinyağı kullan Ayçiçek yağı kullanma. Ekleyemiyorsan da akşam yemeğine ekle. Ara öğün yine opsiyonel istersen bir adet meyve istersen küçük bir kutu yoğurt(meyveli de olur) veya kuruyemiş kendin bakarsın. Akşam yemeğini de öğlen yemeğine benzer yap. Çeşitliliği artırman senin için yararlı olur. Mesela bir kere tavuk yediysen sonra balık ye vs gibi. Benim yorumlamam bukadar sonradan aklıma gelen bir şey olursa eklerim. Başarılar

Bodyyci bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş