Beslenme programımı nasıl yapmalıyım?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Mr.M tarafından 15 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Mr.M

Mr.M Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Beslenme bölümünde konu aç butonu çıkmadı, taşınması ümidiyle buraya açıyorum.

16 yaşımı yarıladım (16.5:)). 178 civarı boyum var ve 73 kiloyum. 1aydır ; 8 hareket 3*10ardan basit bir programı uyguluyorum, ramazandan sonra programım ağırlaşacakmış. çok minik bi alanda göbeğim var ama rahatsız etmiyor. bu yüzden kilomu koruyabileceğim bi program hazırlamak istedim. Uzman tv, forumlardan okuduğuma göre günlük 100gr protein, 350-400gr karbonhidrat uygunmuş.
    Sebze ve meyveyi bolca tükettiğim için karbonhidrat hesaplaması yapmadan sadece 100gr proteini hedefledim.

Hergün:
    100gr yulaf ezmesi
    4 medium yumurta
    500ml süt
    100gr lor
    300gr yoğurt
    100gr ton veya 150gr tavuk
    toplam: 100gr protein ve 120gr civarı karbonh. ediyor. sebze yemeği, salata ve meyveyle karbonhidrat tamam fakat proteini nasıl dağıtmam gerekir gerçekten fikrim yok.

sabah6,30,
    öğle12,40,
    aşamüstü(idman öncesi)5,30,
    idman sonrası akşam yemeği 7,00
    olmak üzere 4 öğünde beslenebilirim.

kahvaltıda: biraz beyaz peynir (max60gr gibi), 4 yumurta, yulaf ezmesi
    fakat diğer 3 öğün için yardımlarınıza ihtiyacım var. kas gelişimim ve vücut sağlığım için nasıl dağıtmalıyım? yoğurtu galiba idman sonrası almam faydama laktik asit ürettiği için.

Ramazanda evde sahur öncesi mekik, yarım şınav, dip chair gibi basit hareketler yapıp sahurumu yapıyorum fakat istediğim program geri kalan 11 ay içindir.
    herhangi yanlış bir fikriyatım varsa düzeltmenizi arz ederim.
    Şimdiden teşekkürler.

2. umut94

umut94 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Lise 2 öğrenci
    Yer:
    Çekmeköy
    aslında 6.30 la 12.40 arasına öğün eklemelisin vücut 6 saat aç bırakılır mı? Okulda en azından yanına alacağın meyveyi kuruyemişi yersin ya da lorlu/tavuklu/ton balıklı sandviç hazırlarsın. öğle 150 gr tavuk idman öncesi 100 gr ton idman sonrası 100 gr lor yatmadan öncede 250 ml süt kahvaltıya da 250 ml süt ekle yoğurduda tavukla ya da lorla tüketebilirsin.

3. Mr.M

Mr.M Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    12,40ta okulda sandviç yiyeceğim zaten. ondan önce belki ceviz yada meyve yerim ama haklısınız 6 saat fazla

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    14.498
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Bekleme süresini ihlal edip ilgili kural maddelerini ihlal ederek özellikle başka bir bölüme başlık açtığınız için başlığınız içeriğine bakılmaksısın kilitlenmiştir.

Anlayışınız için teşekkürler.
    Bodyforumtr Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş