Beslenme Programı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Libertador tarafından 19 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Libertador

Libertador Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba ben vücut geliştirmeye başladım 2 hafta oluyor pek bir faydasını göremedim şimdilik benim bir sorum olacaktı. Şimdi her yerde yazıyor dengeli beslenin şu kadar miktar protein alın v.s diye ama ben pek anlamıyorum benim için şu saatte şunu yemen lazım gibi bir program lazım .

Spora bir gün gidiyorum bir gün gitmiyorum pazartesi-çarşamba-cuma-pazar-salı-perşembe-cumartesi gibi ...

Hafta içi 8.30-15.00 arası okulum var 16.00 da spora gidiyorum yaklaşık 17.30 gibi çıkıyorum.
    Hafta sonu 11 gibi gidiyorum 12.30 gibi çıkıyorum. Benim için beslenme programı yapabilecek biri olursa gerçekten hayatımı değiştirmiş olur çok teşekkür ediyorum şimdiden bu konuyla ilgileneceklere.

Boyum : 1.89
    Kilom : 74
    Yaşım : 16

2. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    2 haftada nasıl bir gelişme bekliyorsunki?bence gereksiz bir konu açmışsın bu tarz onlarca konu var arama yap.

Blonde bunu beğendi.
  3. Libertador

Libertador Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ona mı takıldın o kadar şey içinde :)) Ben sadece beslenme programı istiyorum

4. Froents

Froents Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    forumdan vanesy adlı arkadaşdan 5000 kalorilik ( kilo almaya yönelik ) beslenme programı veriyim
    Kahvaltı 7:30
    -3 yumurta
    -100-250gr etli çörek (çn: türkiyede buna en benzer ürün etli ekmek. bunun yerine etli ya da kıymalı poğaça-börek düşünülebilir)
    -2 dilim tereyağlı kızarmış ekmek
    -2 bardak süt
    Atıştırmalık 10:00
    -yarım etli sandiviç (çn: yarım ekmek sandiviç değil. iki yarım tost ekmeği ile ya da aynı gramajda ekmekle yapılmalı. hazır üçgen sandiviçlerin boyunda.)-1 haşlanmış katı yumurta
    -1 bardak süt
    Öğle yemeği 12:30
    -1 etli sandiviç (çn: iki tost ekmeği ile ya da aynı gramajda ekmekle yapılmalı)
    -1 kaşarlı sandiviç (çn: iki tost ekmeği ile ya da aynı gramajda ekmekle yapılmalı)
    -2 bardak süt
    Akşam yemeği 18:00
    -250-350gr kıyma
    -tereyağlı fıranda patates
    -salata
    -sebze (mısır, fasülye, bezelye, vs)
    -2 bardak süt
    Atıştırmalık 21:00
    -protein içeceği: 2 bardak süt, yarım fincan yağsız süt tozu, bir yumurta, yarım fincan dondurma blendırda çırpılacak

Bu şekilde beslendiğinde kardeşim. kilona göre hesaplandıgında haftada 2.5 - 3 kilo alıcaksın garanti veriyorum
    bu 5000 kalorilik bir beslenme programıdır. kıyma yazan yerlerde malum ülkede kırmızı et aldı başını gidiyor , onun yerine tavuk koyabilirsin .

Vanesy ' den alıntıdır

Libertador bunu beğendi.
  5. Libertador

Libertador Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Spora başlamadan kaç saat önce ve başladıktan kaç saat sonra yemek yemeliyim ? Bir de spora gitmediğim günler aynı besinleri alırsam bir faydası dokunur mu ?

6. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Dostum 2 haftada ne bekledin ki :D elle tutulur bir sonuç için hić beslenmeni dinlenmeni idmanını aksatmadan motivasyonu ilk günkü gibi tutup bütün hırsınlaa çalişsan 6 aydan önce elle tutulur pek bir değişiklik göremezsin zaten. Sabırlı olman lazım.

Kilon az bulk yapman lazım. Bulk diye arat forumda internette .
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Nisan 2014 ---
    Hem spor günleri hem dinlenme günleri beslenmen aynı olmalı. Deneyimli bir spor hocasindan yardim al salonunda vardir .

Sayfayı Paylaş