Beslenme programı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Can3522 tarafından 4 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Can3522

Can3522 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar , abiler kiloma ve boyuma göre günde çok az protein alıyorum yaş 16 boyum 1.89 kilom 75.5 kilo başına 1.5 gr protein almam gerekiyormus galiba şöyle diyim sizlere sabah kahvalıda 2 yumurta 50 gr peynir 1 dilim kepek ekmegi aksam 16.00 gibi tavuk göğsü veya şinitzel yiyorum bu kadar çok az alıyorum biliyorum ama 92 kiloydum 3 ay gibi bi sürede bu kadar kilo verdim çok yersem kilo alırım tekrardan diye korkuyorum , çünkü EVDE SPOR YAPIYORUM HERGÜN DÜZENLİ BİR ŞEKİLDE ŞUBAT GİBİ SALONA BAŞLIYACAM bana bir beslenme programı önerirmisiiz ?

Not : Ailem protein tozu * protein bar gibi şeyler almama izin vermiyor lütfen yardım edin

2. Onat4Music

Onat4Music Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Daha bilgili kisiler net yorum yapacaktir fakat bu kadar korkmana gerek yok. Evet yasin dolayisiyla protein tozunu biraz daha erteleyebilirsin o sana kalmis ama gunde 2 ogun kesinlikle az. Kilo almayi birak, yaptigin spordan,hem spor esnasinda hem de sonrasinda verim alamazsin. Tavsiyem en az 3 ogun yemek ye hergun, forumda biraz arastirarak protein ve karbonhidrat degeri yuksek besinlere erisebilirsin. Bunlarin arasindan secerek hergun biseyler hazirlamani oneririm. Ama kesinlikle tekrar kilo alirim diye korkma. duzenli spor yaptiginda, fastfood, gazli icecekler ve alkolu abartmadigin surece yaglanmazsin. Ne kadar yemen gerektigini deneyerek sen bulabilirsin en iyi, yavas yavas porsiyonlari artir baktin hafif hafif yaglaniyosun karbonhidrat ve yagi biraz azalt, yada tam aksi sekilde baktin etki yok biraz artir. Ama en onemlisi spor yapmiyor olsan bile en az 3 ogun yemek ye, aralarda ufak tefek kuruyemis kraker gibi atistirmalar da oneririm cok abartmamak kaydiyla.

Can3522 bunu beğendi.
  3. Can3522

Can3522 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    İlginiz için teşekkürler baska yorum atacak kımse yokmu ?

4. fitmateclub

fitmateclub Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    3 öğün ye. kahvaltıda bi yumurta arttır. (akını ye) öğlen tavuk ızgara söğüş et vs kilo aldırmaz

Sent from my Windows Phone 8S by HTC using Tapatalk

5. Can3522

Can3522 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Şöyle bişey yapsam ?

Sabah 2 bardak yarım yağlı süt , 2 yumurta 50 gr peynir ara öğün 10 badem spordan önce 100 150 gr tavuk göğsü spordan sonra TON BALIGI VEYA KURU BAKLAGIL yatmadan önce 200 gr yoğurt ?

Toplam 45-50 gr karbonhidrat 81-82 gr protein 46 gr yağ 1000 kalori felan yapiyor iyimi ?

6. fitmateclub

fitmateclub Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    En az 1600 dostum vucut dinlenirken bile 1500 yakar. Kepek ekmeği ekleyebilirsin bir tabakta makarna spor oncesi

Sent from my Windows Phone 8S by HTC using Tapatalk

Sayfayı Paylaş