Beslenme Programı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve brtysl tarafından 16 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. brtysl

brtysl Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Öncelikle herkese merhabalar.3 aydır vg yapmaktayım.yalnız kafama takılan birkaç soru var.öncelikle size beslenme programı mı ve çalışma programı mı anlatayım

SABAH: 4tam yumurta,bir salatalık bir domates,üç dört siyah ya da yeşil zeytin,4 dilim kepek ekmeği,bir dilim fıstıklı helva
    ÖĞLE: ufak tefek atıştırmalar yapıyorum.Bir iki armut elma tarzı meyve bazen de bir çikolata barı

SPOR ÖNCESİ: bir dolu tabak makarna ya da bulgur pilavı yanında bir bardak meyve suyu

SPORDAN SONRA: 400 500 gr tavuk eti, 1 tane meyveli maden suyu,3 4 dilim kepekli ekmek

SPOR YAPMADIĞIM GÜNLERDE: sabah kahvaltım aynı,öğlen beslenmem aynı,sadece spor öncesi öğünü yemiyorum.ve akşam yemeğinde de protein agırlıklı beslenmiyorum.ne pişiyorsa onu yiyorum.ev yemeği yani.

ÇALIŞMA PROGRAMIM: sadece evde çalışıyorum.iki üç günde bir yarım saat koşuyorum kardiyo olarak.onun dışında Flexor hocanın evde iki dambılla uygulanabilecek programını uyguluyorum.linkini de vereyim :
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-sadece-2-adet-dumbell-t8554.html?

Şimdi sorularımı sorayım.
    birinci olarak günde dört tam yumurta tüketmem saglıgıma herhangi bir zarar getirir mi? (bazı uzmanlar hala yumurtanın çok fazla tüketilmesinin zararlı oldugunu söylüyorlar)

ikinci sorum: artık çalışma programımı değiştirmeli miyim ?

üçüncü sorum : hep aynı şekilde besleniyorum.yani hergün sabah kahvaltım aynı.buna bir çeşitlilik getirmelimiyim yoksa bu şekilde devam etmem bir sorun oluşturmaz mı ??

Son olarak yaş 21, kilo 78, boy 186

Zaman ayırıp okuyup yardımcı olmak isteyen tüm arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum.cevaplarınız benim için önemli.bekliyorum arkadaşlar

Son düzenleme: 16 Ağustos 2012
  2. brhmcr

brhmcr Guest

1-yumurtanin sarisinda azaltmaya gidebilirsin.2 tam 2 beyaz gibi

2-Calisma programi degistirmek yerine mumkunse salona basla.

3 Programinda sikinti su idman sonrasi 500 gram tavuk yerine bunu 3 farkli ogunde yiyebilirsin, idman sonrasi muhakkak pilav'makarna gibi besinler tuket. Mumkunse balik kirmiz et' hindi eti' eklenmeli. Sebzeler onemli es gecmemek lazim, ayrica yogurt kefir gibi urunler faydalidir, ARada tahil urunleri, sabah kahvaltisinda yulaf. Kisacasi uzun soluklu saglikli beslenmek istiyorsan cesitlilik sart.

3. brtysl

brtysl Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    tamam tavuk etini bölüp yerim.peki bu beslenme şeklinde yeterli proteini karşılıyor muyum ? bir de idman sonrası da makarna pilav ye demişsin abi.kilo almam gerektiği için mi diyorsun bunu? yani kilo almaya yönelik şeyler mi yapmalıyım.

4. brhmcr

brhmcr Guest

kilo basina 2 gram kadar protein yetecektir, Hacimlenmek istiyorsan kilo almalisin bu kiloyu mumkunse kas olarak alman iyi olur tabiki :)

5. brtysl

brtysl Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    ilgin için teşekkürler abi.peki şuanki beslenme düzenim senin söylediğin değişiklikleri yaptıktan sonra yeterli olur mu.yani şu an beslenme anlamında yanlış yapmıyorum değil mi ?

6. brtysl

brtysl Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.cevaplarınızı bekliyorum hala

7. brhmcr

brhmcr Guest

Evet benim yazdigim degisiklikleri yaparak devam etmende fayda var.

Sayfayı Paylaş