Beslenme Programı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Beach Body tarafından 5 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Beach Body

Beach Body Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,
    Yaklasik 3 aydir bu sporu yapiyorum. Ancak bu 3 ayda bekledigim gelismeyi bir turlu yapamadim. Beslenmeme olabildigince onem veriyorum. Hoca protein tozu kullanmami onerdi. Protein tozunu bir olcek sabah, bir olcek spordan sonra kullanmayi dusunuyorum. Bunun dogrultusunda soyle bir beslenme programi olusturdum. Sizin gorusleriniz nedir?

Oncelikle 17 yasinda 165cm ve 55 kilo oldugumu belirteyim.

Kahvalti:
    - 2 yumurta
    - 50 gr lor peyniri
    - 1 olcek protein tozu
    - 500ml sut

Maalesef bunlarin ustune bir de yulaf ezmesi yemek icin zamanim ve karnimda yerim olmuyor. Mutlaka yulaf ezmesi yemeli miyim?

Ara Ogun:
    - 100gr kuruyemis veya meyve

Ogle Yemegi:
    - Okulda ne cikarsa

Okul Cikisi: (Spordan 1 saat falan once) Karnim acikmis oluyor? Sizce bu saatte bir sey yemeli miyim? Ben ekmek arasi fume et goturuyorum. Onu yiyorum. Bu faydali midir, zararli midir?

Spordan hemen sonra:
    - 1 olcek protein tozu

Aksam Yemegi (Protein tozundan 15 dk sonra):
    - Balik, Et veya Tavuk
    - Makarna veya Pilav
    - Yogurt

Yatmadan 1 - 2 saat once:
    - 500ml Sut

Bu programa nasil bir seyler katabilirim? Yanlis yaptigim yerler nelerdir? Bir de yukaridaki sorularimi cevaplarsaniz cok sevinirim.

2. Duke Nukem

Duke Nukem Üye

Beğenileri:
    91
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yüzme
    Sabah kahvaltın iyi. Süt gaz yapmıyorsa yulaf ezmesi filan yemene gerek yok. Genel olarak 3 aylık sporcunun protein tozuna ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Zaten beslenmende yeterince protein var. Amino çeşitliliğini biraz daha artırırsan hiç gerek kalmaz. Kahvaltına bir dilim tam tahıllı ekmek ve birkaç zeytin ekleyebilirsin.

Spordan 2,2.5 saat kadar önce hiçbirşey bulamazsan bile bir tost yemeni öneririm okulda, 1 saat kala yemek yemen performansını düşürür. Füme et gibi besinleri okulda öğle yemeğiyle yiyebilirsin.

Gece de sütü yatmadan en az 2 saat önce içmeni tavsiye ederim. Sindirim sisteminin de dinlenmeye ihtiyacı var.

3. Beach Body

Beach Body Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    O zaman kahvaltima bir dilim ekmek ekliyorum. Tostumu okul yemegini yedikten sonra yiyeyim o zaman. Bir de spordan hemen sonra yemek yiyebiliyorum. Evim spor salonunun yakininda. Boyle bir durumda protein tozunu almak icin en elverisli zaman ne zaman?

4. Deliormanlı1

Deliormanlı1 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Eve geldiğin gibi suyla iç protein tozunu. Beslenmen iyi 3 aya göre sonrasında daha fazla şey eklersin özellikle okula pratik yicekler akşam tavuk gögsü kızart beslenme çantana koy okulda götür bunun gibi . Sütü yatmadan önce 2 3 saat önce iç.

5. Beach Body

Beach Body Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Ilginize tesekkurler. O zaman herhangi bir sey degistirmiyorum programimda? Diger arkadaslarin gorusleri nelerdir acaba?

Sayfayı Paylaş