Beslenme programı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve cihatçakır35 tarafından 23 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. cihatçakır35

cihatçakır35 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    boy:1.85
    kilo:65

kahvalti 7:30= 150 gr yulaf + 3 dilim ekmek+ 6yumurta (1bütün gerisi beyaz) + orta boy domates+ şekersiz çay
    ara 10:30= 1 elma + 160 gr ton baliği
    öğlen 13:30= 100 gr pirinç makarna veya bulgur+150 gr tavuk
    ara 15:30=75 gr tavuk
    ara 17:30=100 gr makarna pirinç veya bulgur
    ant öncesi 19:30= protein shake
    20:00-21:30 antrenman
    antrenman sonrasi 21:30= 300 ml meyvesuyu + protein shake
    ant sonrasi öğün 22:10= 100 gr pirinç makarna veya bulgur + 150 gr tavuk+ salata
    yatiş =24:00

forum üyeleri düşüncelerinizi önerilerinizi bekliyorum eksikler veya fazlalar varsa beraber oynayalim üstünde

2. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Kilo almak için uygun bir beslenme hatta başlangıç için biraz ağır bile; çünkü birden bukadar yemeye kendini zorlarsan bıkkınlık ve iştahsızlık başlayabilir... Öğünü yavaş yavaş arttırıp yavaş yavaş azaltmak lazım, birden 6 öğün yemek yenmez, kilo almaya yada vermeye çalışan arkadaşlarımda bu birden yüklenme yüzünden bıkkınlık olaylarını çok gördüm çünkü...

İlk ay programında (eğer öyle iseniz ben bilmeden söylüyorum) protein takviye kullanmak çok yanlış bence , hele ki kilo almak isteyen biri için... Eğer ilk ayımız değilse hiç bir sıkıntı yok güzel uygulama...

Son olarak madem kilo almak istiyoruz antremanlarını olabildiğince sert yap, liflerin iyice açılsın ki o yediğin proteinlerin üzerine konulsun, yıkımı ne kadar iyi yaparsan yapımın okadar başarılı olur...

Ve en son; tam yeri tam zamanı diyorum, yaşın tam vücudunun ileride ne olacağını belirleyecek bir konumda... Yani sen şuanda hiçbir beslenme disiplinini dikkate almadan sadece ağırlık çalışsan, olaki seneye üniversite ortamları filan sporu bırakmak zorunda kalsan, sonra tutsan 20-22 yaşlarında tekrar vg ye başlasan o zamanında yaptığın (yani şuan oluyor 18 yaşındaki) spor sayesinde ne kadar kısa sürede ve zorlanmadan hacim yaptığına sen bile şaşarsın...
    O yüzden şuan mutlaka ağırlık çalış, şimdi yaptın yaptın yoksa hep böyle zayıf kalırsın :)

3. cihatçakır35

cihatçakır35 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    dediklerini dikkate alıcam teşekkür ederim :)

4. cacala

cacala Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Düzce-Akçakoca
    merhaba, bende aynı böyle sürekli 2 saate bi ağır yemekler yiyodum amaca yakınlaştım 62 den 77 kiloya çıktım ama mide artık hazmetmeden alışık olduğu için açlık hissi vermeye başlıyor ve yediklerini hazmetmediği için yoğun bi gaz ve sanki ağzına kadar yemek varmış gibi ve midende aşırı yanma oluyo. En son doktora gittim çok yanlış yaptığımı söyledi akşam 9 dan sonra 12 ye kadar bişey yememem gerektiğini söyledi şükür iyiyim şuan.

5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    ole agır bır beslenme yok oldukca hafıf yagsız guzel bır program

Sayfayı Paylaş