beslenme programı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve teski tarafından 23 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. teski

teski Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    59 kilo 1,68 boyundayım yaş 24.
    spora daha önce başlamıştım fakat iş yüzünen bırakmak zorunda kaldım.
    şimdi tekrar yazıldım. tek sorun şimdilik nasıl bir beslenme programı yaratacağım.
    forumlardan okuduğum kadarıyla liste çıkardım. eğer listede yanlış veya eklenmesi gerekenler varsa yardımcı olursanız sevinirim.

sabah: 4 yumurta akı bir sarı
    100 gr lifalif
    50gr lor peyniri

ara: bir bardak süt+ 80 gr fındık yada ceviz

öğlen : 100gr haşlanmış patates
    120gr tavuk gögüsü (yada 80gr lık ton balığı)
    1 kase yoğurt
    1 dilim ekmek

2 saat sonra antreman ve bitince üzüm suyu

akşam: 2 tabak pilav yada makarna
    1 kase yogurt

ara: 3adet yumurta akı

gece: 350 ml süt
    50 gr lor peyniri

bunların dışında sabah kahvaltıdan sonra supradyn(vitamin hapı) ve balıkyağı alıyorum birer tane

eklenecek birşey varsa midemi zorlayabilirim biraz daha duh

2. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Antrenmandan sonra bu kadar karbo alınmaz, bunu antrenmandan once ye ve antrenmandan sonra proteine agırlık ver...

3. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    - sebze, ve tahıl ?!...yeşil sebzeler, lifli yiyecekler vb vb...eklemen gerekir, kolon kanseri olamamn erbabında...((

-ayrıca , bu "yumurta eyazı "olayı şehir efsanesi...(( protein çeşidi ve oran olarak "yumurta sarısı çok daha ön planddadır...yumurta beyazının % 90' ı sudur ve protein türü sadece "kıllanma, tırnak vb ve immun sistemi züerinde çalışır...yumurtayı "komple yemen gerekir...örneğin günde 2 adet tam yumurta yeterlidir...)

4. teski

teski Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    @demir00 teşekkür ederim tavsiyene uyucam.

@ercan sanada teşekkür ederim. haklısın sebze olayını çok ihmal etmiyorum
    malum iş ortamı vs derken pek sebze pişir ye durumu olmuyor ama tavsiyene uyucam.

5. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    ciddimisin ? kaynak belirt lütfen. Zira bu işe gönül verenler günde 5 yumurtanın sadece 1-2sini tam olarak tüketmekte. Sarısı yağdan ve kolestroldan dolayı tercih edilmiyor.

6. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya

Amacınız kilo almaksa berbat bir diyet. Önerim çok sağlam bir bulk programıdır. Kahvaltı çok gereksiz düşük kalorili.

Sabah 5 tam yumurta+3-4dilim kepek ekmeği veya 100 gram yulaf + peynir + zeytin + domates vs. Yağa sabah takmayın aşırı yağlı olmadığı taktirde istediğiniz peyniri light kaşarı vs. tüketebilirsiniz.

Ara öğününüzde çok kötü hiçkarbonhidrat yok. Proteinin yanına 2 patates veya 2 meyve veya 60 gram yulaf tüketmeniz şart. Peynirli sandviç olur ton balıklı olur farketmez. Ekonomik olsun istiyorsanız 2 patates + 2 tam yumurta daha.

Öğlen öğününüzdeki et çok az 120 gram nedir büyüme istiyorsunuz kuş gibi yemeyin. En az 200 gram. Yanında patates, pirinç, makarna vs. sınırsız patlayana kadar yiyin.

İdman öncesi kahve olabilir. Ya da kuş üzümü. Veya üzüm suyu da olabilir bakın idmandan hemen önceden bahseidyorum. İdman sırasında insulinin tavan yapması şart.

İdman sonrası da sadece üzüm suyu olmaz yanında mutlaka protein tozu. Protein almam diyenlerdenseniz. Çıkar çıkmaz yağsız beyaz pirinç + meyve suyu + 200 gram tavuk

İkinci aranızda berbat 3 adet yumurta akı 10 gram protein içerir. Kuş gibi yemeye devam ediyorsunhuz. İkinci aranızda da ilk aradaki gibi sandviç tüketin. Yine patates pilav vs. de olur. Gece öğünü iyi.

Her öğünde ne yerseniz yiyin mutlaka sebze olsun. 1 domates biraz marul da olsa dahi sebze şart. Protein emilimi için...

Amacınız zayıflamak ve yağ yakmaksa bu diyeti unutun.

Son düzenleme: 27 Ağustos 2011

Sayfayı Paylaş