Beslenme Programı Yapabilir Misiniz ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve benzaro tarafından 13 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. benzaro

benzaro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    İyi günler. 15 yaşındayım lise 2'ye geçtim, kilo fazlam var ve bu yaz ideal kilomu yakalayarak fit olmak istiyorum. Daha önce body building yaptım fakat gereken istikrarı sağlayamadım. Bana doğru düzgün bir beslenme programı hazırlamadılar. Yediğime içtiğime dikkat etmedim ve verilen programı tam uygulamadım. Şimdi ise hırslı bir şekilde pazartesi tekrar salona kayıt oluyorum. Buradan alacağım beslenme programından sonra antrenman bölümüne de bir konu açıcam. Ağırlık çalışmak istemiyorum boy problemi yaşamamak için sadece kardiyo ( koşu bandı,eliptik bisiklet vb. )

Boyum 1.73
    Kilom 78

İdeal Kilo Hesaplama - HESAPLAMA.NET Hesapladım ideal kilomun 69 olduğunu söylüyor buna göre bana bir beslenme programı hazırlarsanız çok sevinirim.

2. Orkun Oltu

Orkun Oltu Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    chef
    Kardeş şakamısın sen

torifonta bunu beğendi.
  3. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
  4. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    Forum kurallarını okumayı tavsiye ederim Forum Kuralları | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu .beslenme antrenman programı istemeyiniz vs... konun kilitlenir büyük ihtimalle yinede kısaca anlatıyım benim düşüncem yenisin o yüzden bilmiyosun ama araştır bu sporda iyi olmak istiyosan..zaten beslenme programını kendin araştırarakta yapabilirsin.çok yağlı değilsen ağırlık çalışmayıp sadece dediklerini uygularsan muhtemelen kastan kaybediceksin.eger boyunun uzamasının duracagından şüpheliysen ki omurgaya baskı yapmayan hareketler yaptıkça bi sorun cıkmayacagı söylenir hatta boyun uzadıgı bile görülür neyse korkuyorsan eger sadece vücut ağırlığınlada hareketler yapabilirsin yapmalısın zaten sadece cardio tarzı çalışmak senin zararına olur yanına ağırlıkta eklenmeli en azından kendi vücut ağırlığında yapabileceğin bişeyler.. kolay gelsin..

5. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Napsın ya sen dalga geçme yine

6. Orkun Oltu

Orkun Oltu Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    chef
    Neye napsın abicim bende forumda yeniyim hiç araştırmadan bir şey elde etmek istiyolar

7. benzaro

benzaro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Tavsiyelerin için teşekkür ederim. Kurallardan haberdar değildim, rapor ettim konuyu.

egemennn bunu beğendi.
  8. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz ;
    Forumda, ezbere yani sıfırdan diet listesi istemek doğru olmadığı gibi kurallara da aykırıdır.

Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
    Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    Beslenme | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Beslenme Konusunda Tavsiyeler | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş