Beslenme programı istek???

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ozzy_91 tarafından 24 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. ozzy_91

ozzy_91 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba ben bu forumu yaklaşık 3 ay önce görmüşdüm fakat derslerimden dolayı pek araştırma imkanı bulamadım fakat son bir haftadır araştırıyorum gerçektden çok güzel google dan body yazsam hep burası çıkıyor :)
    Ben beslenme konusunu uzun süredir araştırıyorum fakat net bir şey elde edemedim besinlerin protein değerleri falan hepsini öğrendim fakat herkes çok farklı şeyler yazmış diğer başlıklara falanda bakdım fakat tam bir program bulamadım programdan kastım mesela flexor hoca evde dumbella çalışma programı vermiş çok güzel ve düzenliydi yine ona benzer (düzen bakımından yani) bir beslenme programı verebilcek olan varmı mesela antremandan sonra ortalama kaç gr protein ,yatarken ne kadar ,günlük kaç parçaya bölmek lazım gibi şeyler kafamı karıştırıyor???
    özetle ben 65 kiloyum 1.70 boy var bel karın bölgemdede biraz yağlanma var flexor hocanınkine benzer bir program uyguluyorum artı bel bölgesi içinde koşu bandına çıkıyor ve karın hareketlerinden bazılarını yapıyorum iyi bir gelişim için (günlük kiloma göre ) 130 gr kadar protein almam lazımmış bunu günlük kaç parçaya bölmeliyim ve hangi öğünde daha çok protein almalıyım ???
    Bilgisi olanların yardımlarını rica ediyorum şimdiden çok teşekkürler...

2. ihsanerol

ihsanerol Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    benim bildiğim kadarıyla proteini antremandan önce,sonra ve kalvaltıda diğer öğünlere göre daha çok almalısın aynı zamanda her öğününde protein bir miktar bulunmalı zaten bulundurmassan 130g proteini günde almada zorluk çekersin:D

ozzy_91 bunu beğendi.
  3. ozzy_91

ozzy_91 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Saol bak kahvaltı işini bilmiyodum mesela

4. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    kahvaltıda ve antrenmandan sonra(ki öğünde) 30 gram protein alıp diğer öğünlerde 20şer gram alacak şekilde toplamda 6 öğün yapman uygundur diye düşünüyorum buı da 140 gram protein eder
    gece yatmadan önceki protein kaynağın süt-peynir-kırmızı et, sabahki ve antrenmandan sonraki ise lor olabilir, sabah ve antrenmandan sonraki öğünlerde lifli besini tüketme ya da az tüket

ozzy_91 bunu beğendi.
  5. ozzy_91

ozzy_91 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Çok sağol altaylar tam olarak aradığım buydu diyebilirim

6. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Kilon boyuna göre gayet iyi.Kilolu değil zayıfsın.Göbek bölgesinde birazcık yağlanma varsa okadar kafaya takma.En fazla 2 3 kilo daha verirsin ideal kilona ulaşırsın.

ozzy_91 bunu beğendi.
  7. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    saat 9.30da kalktığınızı varsayarsak,

10.00 4 yumurta akı + 1 yumurta sarısı
    12:30 300 gr yağsız ya da yarım yağlı yoğurt
    14:30 100 gr tavuk
    16:30 100 gr et veya tavuk veya balık
    18:30 SPOR
    19:30 spor çıkışı 1 ölçek whey protein
    20:00 100 gr ton balığı ya da tavuk. kırmızı et değil.
    22:00 300 gr yoğurt ya da 100 gr peynir.
    24:00 YATIŞ

Yukarıdaki protein öğünleri toplam 140 gr protein civarındadır.

Ne kadar bölerseniz o kadar kar hatta yapabiliyorsanız saat başı 10 gr protein olacak şekilde 14 öğün olarak 14 saat boyunca alım yapınız. bunun imkansız olduğunu hepimiz biliyoruz.

Kilonuz düşük olduğu için belirttiğim değerlerden biraz daha az beslenebilirsiniz. ya da 12:30 öğününde sadece meyve ya da fındık yiyebilirsiniz.

Kalkış saatinize göre saatleri geri ya da ileri alabilirsiniz.

Protein anlamında yazdım.

Hacimlenmek istiyorsanız bu öğünlerin yanına sebze ve kompleks karbonhidratlı yemekler ve doymamış yağlar ekleyiniz.

Zayıflamak ve yağ yakmak istiyorsanız bu öğünlerin yağsız olmasına dikkat edip ,kalorisi az olan sebzeler ekleyiniz.

Son düzenleme: 25 Haziran 2010
    ozzy_91 bunu beğendi.
  8. ozzy_91

ozzy_91 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sağolun arkadaşlar bide jimyraynor whey protein yazmışın ya ben şimdilik almadım ondan alma imkanımda olmıcak gibi :) o öğündeki ne kadar protein? yani bir ölçek whey kaç gr proteine karşılık geliyor ? bide hani yoğurt falan yazıyor ya onlar yerine peynir süt falanda olur demi? kusura bakmayın yeni başladımda bilgim kıt biraz :(

9. kamasutara

kamasutara Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    1 ölçekte ortalama 23 gr protein bulunur.

ozzy_91 bunu beğendi.
  10. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    muscle and fittnes haziran ya da mayıs sayısında ton balığını 5 saatte sindirildiğini kabul ediyordu, tavuk ya da balık kırmızı et değil derken sindirme süresine göre dediğini farzederek hatırlayatayım dedim

Sayfayı Paylaş