Beslenme nasıl olması gerekiyor?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve emrah acar tarafından 28 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. emrah acar

emrah acar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar öncelikle body ye yeni başladım.1ay bile olmadı.
    Mezura ile göbeğimi ölçtüm 102,5 cm
    Boy 1,72
    Kilo 76

Göbegimi eritip vucut yapmak istiyorum.

Multipower L-Carnitine
    Multipower CLA kullanıyorum.

Tek isteğim önce göbeği ve göğsü eritmek o esnada kol göğsü sırtlarıda aletlerde calıştırmak.(2 defa omzum cıkda suan 20kg larla calışıyorum aletlerde)

9:30 1 poğaça

12:30 Catering şirketlerinin getirdiği yemeklerden normalde yediğimin yarısı kadar
    çorba yaglı oluyor pilav yada makarna birde tatlı yada meyve geliyor.

pazartesi-carsamba-cuma 20:00-21:00 spora gidiyorum(6 gibi bisküvi atıştırmıyorum aksam evde bir şey yemiyorum)

spor yapmadıgım gunlerde aksam evde corba turlu artık ne yapılmışsa onuda normalde yediğimin yarısını tuketiyorum.

sporda 10 dk ay yurusu denilen alette calışıyorm.
    sonra makinede kol göyus vb calışıyorum.
    en son 10 dk bisiklet calışıyorum .
    Yemek programım nasıl olmalı ve nelerden uzakdurmalıyım.
    cola , seker , ekmek vb yardımcı olursanız sevinirim..
    Ben önce göbeksiz göğüsü yağsız ama olmak istiyorum sonra kas olmasını istiyorum kalıplı kocaman değildi atletik olmak istiyorum.

2. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    3 ay boyunca full cardio yap, ağırlıklara hiç yaklaşma... Bu üç aydan sonra istersen vg ye başla...

Yağ yakıcı hiç bırakma kullan garantiye almış olursun yaptığın işini, ben kullanmadım ama en beğenilen yağ yakıcılardan biri yanlış hatırlamıyorsam...

Cardio antremanın yukarıda yazdığın kadarsa kesinlikle yeterli değil zayıf, birden olmamak şartıyla arttır...

Beslenme istersen Kh diyeti yap derim, sağlıksız etik olmayan bir yöntem vücudu hırpalamış olursun ama çok hızlı kilo verirsin, hele bide yağ yakıcıyla desteklendimi uçarsın ;)
    Hatta bu şekilde yapıp 2 ayda göbeğini sıfırlayan bir arkadaş vardı sanırım, hatırlıyorum açtığı konuyu resimlerini felanda koymuştu ;)

3. emrah acar

emrah acar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Zaten göbek kaslarını calıştıran butun aletlerden uzak duruyorum.
    Kol omuz sırt göğüs calışıyorum.
    cardio artırıcam biraz daha uzun sureli ve daha zorlu seviye ye alıcam yavaşca.
    Benim korkum su eğer ben göbek calışırsam yağlar kasların arasında sıkışınca eritmesi daha zor oluyormus ben ondan cekiniyorum ondan göbek calışmıyorum

4. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Yok ben karın kası, kol, göğüs diye ayırmadım, genel olarak bütün ağırlıklardan uzak durulmasını savunuyorum. Burdan şu anlam çıkmasın yanlız; kardio yapan adam asla hiç bir ağırlığa dokunmasın demiyoruz! Sadece ilk ay programının yarısı kadar bir ağırlık çalışması yapılabilir uygundur, kaslarınızın tamamen zayıf düşmesini engeller...

Aslında hiç dokunmayın diye lanse etmek daha iyi, bizim milletimiz biraz vur deyince öldür anlıyorda :D Gidiyosun kardio yapan adama, kaslarınızın tamamen güçsüzleşmemesi için bir miktar ağırlık yapılabilir diyorsun; sonra bir bakıyorsun bodye başlamış olan adam butterfly da 3set yapıyor, öbür tavsiyede bulunduğun kardio yapan adam 5set yapıyor :D

İşin esprisi bir yana karın kaslarıyla ilgili o bahsettiğin muhabbeti bende çok kişiden duydum; hurafemidir, yoksa gerçeklik payı varmıdır, forumumuzda bulunan çok tecrübeli arkadaşlarımız ve hocalarımız daha doğru cevaplayacaktır ;)

5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    agırlıktan uzak durmak gıbı sacma bır mantık sz konusu bıle degıldır kas kutlesının artması bazal metabolızmayı artırır buda daha fazla kalorı yakmak demektır . kesınlıkle agırlık calısılmalıdr

ole karın calısınca araya yaglar sıkısır dıye bır durumda yok hurafelere ınanıp sacmalamanın anlamı yok

haftanın 3 gunu kesın agırlık calıs karında calıs

ve forumu oku daha cok bılgıye ıhtıyacın var

demircan256 ve sultanmehmed bunu beğendi.
  6. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Tecrübeli arkadaşlarımızın, biraz şöyle mesaj sayısı az gördüğü kişileri toy sanıpta ezme isteğinede hayranım doğrusu...

Arkadaşlar, kilo verme programında olan bir kişinin ağırlıklara dokunması yanlıştır, benim anlattıklarım doğrudur demiyoruz biz burada! Elbetteki ağırlık çalışabilir burada yanlış birşey yok! Ben sadece çok az yapılması gerektiğini savunuyorum ;)

Bunu savunurkende kendime göre bir bilgi birikim ve hesap kitabım var! Bana göre durumu göre şerbet verilmeli, şöyleki; adam 120 kilo, 6 aylık nur topu gibi bir göbek var, bu adam bir an önce kilo vermek istiyor, ve sürekli vermek istiyor, o göbeği eritmek istiyor ve gelişimini sürekli olarak görmek istiyor, tatmin olmak istiyor! Yani göbeğinin azaldığını gözüyle görmek, kilosunun sürekli olarak azaldığını tartıda görmek ve tatmin olmak istiyor!

Şimdi bu düşüncelerde olan bir adama sen gidipte hem ağırlık yap, hemde kardio yap dediğin zaman bir sonuç alamıyorsun! Neden; 3 ay boyunca iyi bir diyetle full ağır kardio yapsa azaldığını görücek tatmin olucak ve sporu devam ettirecek gerisini getiricek bu işin... Ama ağırlıkla beraber yaptığı zaman ne oluyor, 1-kardio ya ayırması gereken günü eksiltip ağırlığa koyuyor, 2- ya kardio da fazla yüklenip sonra ağırlık basamıyor, yada tam tersi oluyor, yani ikisinede tam gücü yetmiyor yarım yumalak yapıyor...

Ya çok basit matematik hesap aslında; eline bi kağıt kalem al, en yukarı 3 ay diye başlık at sonra ortaya ayraç bir çizik at, sonra sol tarafa yaz= diyet + gün aşırı ağır kardio, sağ tarafada şöyle yaz= hacim kazanabilmek için yüklü protein alımı + ağırlıkları basabilmek yüklü karbonhidrat alımı + gün aşırı bir kardio bir ağırlık çalışılan düzen...
    Sonrada otur hesapla bi sol tarafda günlük aldığın ve günlük yaktığın kaloriyi hesapla, birde sağ tarafda aldığın kalorileri ve yaktığını hesapla...
    Sonra netleri karşılaştır bakalım ne çıkıyor ???

Hesap basit; sol tarafdaki adam, yani iyi sağlıklı bir diyet ile beraber cardio yaptırdığımız adam göbeği sıfırlar... Diğeri ise neden benm şu göbeğim erimiyor, güçtende düştüm iyice ağırlıkların altında kalıyorum diye ağlayıp 3. ayı göremeden demorolize olur ve sporu bırakır gider...

7. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    burda kımse kımseyı mesaj sayısına gore degerlendırmıyor

burdakı asıl konu yanlıs tavsıye verılmesı . sneın attıgıın mesajı admın dahı atsa aynı tepkıyı alıcaktı

hesabın yanlıs neden dıceksın cunku evet kalorı yakımı gereklıdır ama sadce kardıo yaparak kas kutlesınden de bır kayıp soz konusu olucaktır ( az kalorılı beslenıldıgı ıcın ) bunu onlemenın tek yolu agırlık calısmasııdr yoksa ole 130kg bırı sadece kardıo ıle bıraz zor ıdeal kıloya ıner kı cok uzun zaman alır .

3 ayda bu kısı 15 kg verse bunun 3 kg kas olsa gelecek ay daha az yag yakıcaktır cunku bu arkadas senın o guzel tavsıyene uydu agırlık calısmadı ve kas kutlesı azaldı kı buda bazal metabolızmasını dusurdu

amac kas kutlesını mumkun oldugunca korumak ve yag yakımı yapmak olmalıdır ole kılo vermek degıl . burda onemlı olan kısının tatmın olup saglıksız kılo vermesı degıl saglıklı kılo kaybı yasamsıdır

ama aynı anda agırlık calısan bırı kı bu kısının metabolızması duragan halde 48 saatten fazla daha hızlı calıscaktır cunku kas ınsa etmeye calısyor . hem daha hızlı hemde kas kutlesınden kaybetmeden saglıklı kılo verıcektır

bılgı bırıkımı dendıgı zman akla mantıga uygun bılımsel ve sacma dıyetısyenlerın tavısyelrı yada olaydan bır haber hocaların tavsıyılerı akla gelmez

agırlık calısması yapmak kılo verme donemınde sadece kardıoya gore daha cok yag yakımına sebeb olur bunun mantıklı baska bır karsıt gorusu yok

ve agırlık calısması yapmak ıcın yuklu karbonhıdrat yuklu kalorı alımına ıhtıyac yoktur kısıtlı bır kalorı duzenıylede oldukca rahat yapılabılır . gunluk kalorıyı nasıl asgıya cekmeyı dusundugunu bılmıyorum kı mantıklı bır sekılde dusremıceksın cunku dedgıne gore dıyet donemı yuklu proteın alımı yanlıs . kı dedıgıne gore yuklu karbonhıdrat yoksa agırlık calısması mumkun degıl bu mantıkla gunde 20-50gr proteın alan ve 120kg+bench gıren ketojenık dıyet yada yarısma dıyetı yapan arkdaslar yalan soluyor ve mumkun gorunmuyor bole bır durum

kenar mahalle spor salonu hocası mantıgında tavsıye vermek yerıne guzel forumu okuyup o bılgı bırıkımı bastan yazman cok daha ısabetlı olucaktır

demircan256 bunu beğendi.
  8. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    cola , seker , ekmek bunların yanında 1 poça demişsin...kesinlikle diyette isen poaça yı kesmelisin belki 1 tane ile ne olacak diyebilirsin...ancak inan bana bırak faydasını göreceksin...

yağ yakıcılar elbette işe yarar ancak en büyük desteği cardio ve diyet ile alacaksın...

ağırlık çalışmadan kas gelişimin olmaz...ağırlık çalışmaya devam edeceksin...

göğüs ve karına odaklanma...vücudu bir bütün olarak göreceksin...bu yüzünden olacak veya başka alandan..ama kilo verirken vücutan bütün olarak vereceksin...

idmanlşara pazartesi-çarşambacuma gidiyorsun...eğer uyarsa off günlerinde sadece cardio için git salona...bu daha yararlı olacaktır...

Danny Boy bunu beğendi.
  9. TheDocThe

TheDocThe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ...

Benim de kilo problemim var yeni konu da açamadım buradan birşeyler öğreneyim bari.

10. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Kimse kimseye bişey kanıtlamaya çalışmıyorsa, ezmeye çalışmıyorsa bende lafımı geri alıyorum ozaman, sizde dahil olmak üzere burada gerçekten lafına itibar edilmesi gereken çok bilgili arkadaşlar var saygı duyuyorum :)

Bahsettiğim yöntemin çok etik olmadığını, çok sağlıklıda olmadığının bende farkındayım... Ama bunu yaptıran hocaları ben kenar mahalle hocası olarak kesinlikle görmüyorum, tam tersi akılcı olarak görüyorum ve saygı duyuyorum! Neden; adam hızlı şekilde sonuca ulaşıyor ve beğeni kazanıyorlar...
    Sokakda yürüyen 120 kiloluk göbekli adamın vg ile ilgili çok fazla bir bilgisi yok zaten bu işin cahili. Siz aynı bana yazdığınız mesajdaki gibi cümleler boyu bu adama bu işin sağlıklı yöntemini anlatsanızda, sonra alıp programa soksanızda, 2 ay sonra bu adam zorlanıyorsa yada kilo olarak fazla azalmıyorsa sporu bırakıp gidiyor... Ben bu olaya çok şahit oldum...
    Ama aynı zamanda diyet+kardio yapan adamın 2,5 ayda 116 kilodan 76 kiloya düştüğünü gözümle gördüm...
    Şimdi gözümemi inanayım, yoksa tartışmalarlamı boğuşayım?

Sonuç olarak anlattığım yöntem yanlış felan değildir, sadece sağlıksızdır ve etik değildir. Ama daha hızlı sonuca ulaştırır! Çünkü gözümle gördüm arkadaşım!
    Siz yerden yere vuruyorsunuz kenar mahalle hocası diyorsunuz ama inanın daha hızlı sonuca ulaştırdığı için pisayada bunu yaptıran hocalar daha çok kıymet görüyor ve beğeniliyor...

Siz şimdi birde kalayı basıcaksınız, madem sağlıksız olduğunu biliyorsun niye millete böyle şeyler anlatıp kafa bulandırıyosun diyeceksiniz ama inanın piyasada bunun taliplisi daha çok.
    Aynı sigara olayı gibi bu muhabbet; adam öldüreceğini biliyor ama kendi hür iradesiyle talip oluyor kabul ediyor ve içiyor... Şimdi buda aynı yani adam göbeğini takıntı haline getirmiş; yaaav hoca bırak sağlıklısını felan be şu göbekten nasıl kurtulurum çabucak sen onu anlat bana diyor, taleb ediyor...
    Ne diyceksin bu adama şimdi? :D

Danny Boy bunu beğendi.
  11. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz ;
    Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, mevcut başlıkları okumanız ve hangi kas grubu için hangi hareketlerin yapılabileceğini gösteren egzersizler bölümünü, üyelerin beslenme başlıklarını, besinlerin 100gr içeriklerini incelemeniz.

Daha sonra yeni başlamış iseniz forumda 3.aya kadar program kalıpları mevcut onları inceleyebilirsiniz.
    Eğer daha ileri aşamada iseniz diğer üyelerin programlarının yorumlanması için açtıkları başlıkları inceleyiniz.

Hala tereddütleriniz varsa mevcut programınızı ve diğer özelliklerinizi yazacağınız bir başlık açınız ve üyelerimizin yorumlarını almaya çalışınız.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/s...76&postcount=2
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...kni-t8692.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenme-f24.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/y...r-b-l-f53.html
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

Lütfen 1.dakikanızı ayrırak forum kurallarını okuyunuz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş