Beslenme Modelime ilişkin yorumlarınız

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve cko tarafından 10 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. cko

cko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar spor yapmaya yaklaşık 3 4 ay önce başladım. Baya okuyorum, incelemeye çalışıyorum ve bu işe de baya bi bütçe ayırdım. Şimdi size antrenman günleri yaptığım ortalama beslenme düzenimi yazıyorum, lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin.

Sabah kalktığımda:

2 - 4 arası yumurta

Öğle arası meyve;

Öğlen yemeklerinde alabildiğine yağsız pilav ve (iş yeri çevresinde olabildiği kadarıyla) et çeşidi

İki saat sonra; 2 Muz

Antrenmandan yarım saat önce

Weider Creatin Powder 1 tatlı kaşığı kadar;

Antrenmandan hemen sonra ON Whey Protein

Ardına yine az pilavlı 200 250 gr arası et yemeye çalışıyorum,

Gece yatmadan önce de bir ölcek Kasein sütle birlikte

1.75 ve 72 kiloyum, kilomu artırmaya çalışmaktayım.
    Ayrıca antrenmanın hemen öncesi ve sonrasına da Amino almayı planlıyorum.

Orda da önerilerinize açğım, şimdiden teşekkürler.

2. mehmetmehmet

mehmetmehmet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    beslenmen çok iyi ve yeterlininde üstünde fakat antreman programını bilmiyorum eger sınırlarını zorlayarak büyüme amaclı yapıyorsan(az tekrar çok ağırlık) o zaman kim tutar seni:)

3. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    sabah kalktığınızda sadece onları yemiyorsunuzdur inş :) çok yetersiz bir kahvaltı çünkü.%0 yağlı sütle birlikte corn flakes yemenizi öneririm.ve uyanıncada protein tozu içiniz.muzu antremandan ne kadar önce yiyorsunuz bilmiyorum ama ~2,5 saat önce yerseniz daha iyi olur çünkü muzun sindirimi 2 saat civarı sürer.antremandan 2 saat önce bir ölçek proten tozu alıp bir tabak makarna yemeniz antreman performansınızı etkileyecektir.antreman sonrası aldığınız protein tozunun içinede 1 porsiyon kreatin atınız.bu recoveryinizi arttıracaktır.

cko bunu beğendi.
  4. cko

cko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Antrenman programım çok çok iyidir, Tuluğ Topa yazdı öyle söyleyim. :) Birlikte çalıştığım hoca da çok çok iyi. Kahvaltı yetersiz demişsiniz ama vakitsizlikten anca o kadar yiyebiliyorum. Corn flakes'i de ekleyeceğim bunun yanına. Bir de uyanınca da içmek kesinlikle lazım mı, çünkü nerdeyse 24 saat içinde 3 kez içmiş oluyorum? Diğer önerilerinizi de dikkate alacağım. Sadece belki kreatine antrenman sonrasında gerek olmayabilir. Protein yeterli gibi görüyorum.

Son düzenleme: 12 Ağustos 2011
  5. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    evet uyanınca ilk iş protein tozunu içmek lazım.gece boyu vücudun besinsiz kalıyor.bu yüzden hemen doyurman lazım vücudunu.böylece kas yıkımlarınıda azaltabilirsin,engelleyebilirsin.24 saatte 3 kez içmenin bir önemi yok.çünkü protein tozunda doz aşımı gibi bir risk söz konusu değil.önemli olan senin gün içerisinde aldığın protein miktarının kgx2 olmasıdır.3 kez rahatlıkla kullanabilirsin bir sorun olmaz.aslında kreatin bir recovery ürünüdür,yani antreman sonrası daha hızlı toparlanmana yardımcı olur.

6. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Tuluğ Topa gibi bir üstad yazdıysa bu soruyu niye ona sormak yerine foruma soruyorsunuz? Ona bu sorununuzu dile getirip bu beslenmeyle kilo alamıyorum dediniz mi??

Ayrıca Tuluğ Hocaya sormadın mı hocam sabah sadece yumurta yersem karbonhidrat nolacak emilim naısl olacak nasıl enerji alacağım diye??

Son düzenleme: 13 Ağustos 2011
  7. cko

cko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Kendisi sağolsun programıma yardımcı oldu, ara sıra sorduğum sorulara da cevap veriyor ama. Sürekli gidip o nedir bu nedir diye soramıyorum kusura bakmayın. :) Ayrıca ben soru cevap değilde, yorumlarınızı merak ettim.

Sayfayı Paylaş