Beslenme Mantığı- Protein Tozu

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve akem87 tarafından 7 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. akem87

akem87 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar,

vg ye 2 ay gittikten sonra cenaze işleri ve ramazan ayı derken 2 ay da ara vermek zorunda kaldım.
    Asıl konuya gelmek gerekirse örneğin ben 78 kiloyum günlük almam gereken protein 78*2 gr (yanlışsam düzeltin lütfen)

http://www.turkas.net/turkas.saglikli.beslenme.besin.degerleri.asp

Bu sitedeki protein değerlerine göre günlük protein miktarını rahatlıkla karşılayabilirim.demek istediğim bu protein tozları olmazsa olmaz bir şey değil gibi gözüküyor.ayrıca listeye göre öyle abartı bi şekilde beslenmekte gerekmiyor günlük protein ihtiyacını karşılamak için.

Bunu sormamdaki amaç şu protein tozu kullanmadan günlük alman gereken miktarı zor alırsın aşırı et,süt tüketmen gerekir gibi yazılar okudum.dediğim gibi yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim...

2. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    akem87 günlük protein alım miktaro ortalama kilonun 2 katı kadardır...doğru yani.
    protein alımı aslında birazda ne istediğimizle ve ekonomiye bağlı...kilo almak isteyen arkadaşlar için bu büyük sorun teşkil etmemekte genelde istedikleri şeyleri yedikleri için günlük miktar bi şekilde tamamlanabilir ama olaya diğer boyuttan bakacak olursak mesela diyetteki bi arkadaşımızın protein değeri yüksek karbonhidrat ve yağ oranı düşük besinler tüketmesi lazım dikkat edersen o listede protein değeri yüksek olan bazı besinlerin aynı zamanda yağ ve karbonhidrat oranlarıda yüksek bu yüzden devreye takviye olarak protein tozları girer günde iki öleçkle ortalama 50 gr kadar protein vücuda alırız.Protein olmazsa olmaz değildir.bnm para sıkıntım yok lüferimi yerim kırmızı etimi alırım.diyosan hayat sana güzel tabikide hiç gıda takviyesi kullanma işin doğrusu bu

akem87 bunu beğendi.
  3. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    gunluk kilo basına 2gram olayı abertıdan baska bişiy deildir. sadece supplement satısları için yapılmış ticari bir palavradır. kilo basına 1 gram yada 1.3 gram yeterlidirki buda normal bir beslenmeyle karsılana bilir.

4. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    kaynak göster

5. alonefanky

alonefanky Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları: