Beslenme Konusunda Tavsiyeler

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Despo tarafından 5 Temmuz 2004 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 229 üye.
  1. anfanger

anfanger Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ..

merhaba arkadaslar benim ufak bir sorum olucak.....biraz ozel o yuzden mesaj atma geregi duydum....su an ben 71.1 kiloydum su an 68.3 um 1 aydir duzenli olarak spor yapiyorum genelde gobekte toplanan bir kilom var baska hic biyerde yok. haftanin bes gunu duzenli carding ve body yapiyorum belli bir seviyeye geldim..oncedende spor yapip birakmistim artik duzenli yapmaya akarar verenlerdenim hic birakmiyacagim....benim sorum su

protein tozu falan hic kullanmadim ama kullanmam gerekiyor bi arkadasim icinde toplam buyuk bi kutu tam adini bilmiormda proteim orani cok yuksek yag dusuk su an ben bunu spora baslamamin 1. ayinda baslarsam gobek erimem durur mu nasi etkiler acaba kilo mu alirim merak ediyorum cok cevaplarsaniz sevinirim iyi calismalar

2. ixlas

ixlas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yani ben dana eti(19.1gr protein) + mercimek (24.7 gr protein ) yemis olsam 43.8 gr protein kabul etmis gibi oluyorum...bu da bir ogun icin yeterli olurmu???

ve bide cok cay icmeyin ne gibi etkileri olabilir???

3. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Bitkisel kaynaklı proteinler günlük protein alımında sayılmıyor. Yani sen 19.1gr protein almış oluyorsun. Yeterli olup olmayacağına günlük beslenme programını görmeden karar veremeyiz. kilonu da yaz

ixlas bunu beğendi.
  4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    aslında dünyada kabul gören görüş bitkisel proteinlerin de hesaba katılması tabiki ama hayvansal proteinlerin aminoasit profilinin daha geniş oluşu mutlaka hayvansal proteinde alınmasını gerektiriyor max.gelişme için..
    toplamda kg başına 2 gr protein almakta evrensel bir gerçektir..

berkindemir ve ixlas bunu beğendi.
  5. ixlas

ixlas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    tamam o zaman dana eti + tavuk (18.6 gr protein) alsam 37.7 gr protein demekmi???
    kilom 60kg yas 20
    kilo basina 2 gr almam gerekirse o zaman ben gunluk 120 gr pro kabul etmeliyim bunu 4 ogun bolup 30 gr seklinde kabul edicegimmi?

6. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    aynen öyle. 4 öğüne bölerek 30'ar gram şeklinde protein al. yumurta, peynir, et olarak çeşitlendir. günlük protein ihtiyacını gayet güzel karşılamış olursun.

bitkisel - hayvansal protein konusunu araştırmak gerek.

7. ixlas

ixlas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    antrenman sorasi daha cok karbo almagimiz lazimmis..ne kadar cok bunu nasil hesaplayak?

8. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    gecemvemavi ve sarc4stic bunu beğendi.
  9. haydarabi

haydarabi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    askerde neden bu kadar çok mercimek çıktığını şimdi daha iyi anlıyorum :)

10. ixlas

ixlas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    antrenman ve her ogunden sonra cay icmek zararli mi yoksa iyigelir?cok cay icenim de ondan soruyorum acaba icmemeliyim mi?

11. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    çayla ilgili bildiğim yemeklerle beraber yada hemen sonrasında içildiğinde demirin emilimini azaltması..30dk.sonra içilmesi gerekir diye hatırlıyorum.

ixlas bunu beğendi.
  12. ixlas

ixlas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben beslenme programimi boyle kurdum:
    protein karbo
    1. ogun 08:00 30gr 100gr
    10-11 antrenman 1 saat
    2.ogun 11:00 30gr 100gr
    3.ogun 19:00 30gr 100gr
    4.ogun 22:00 30gr bu saatlerde karbo almiyorum
    23:30 uyuma saati

kilom 60 boy 1.60 yas 20-21 arasi
    ve bunlara esasen de beslenmem icin gunluk 120 gr pro ve 300gr karbo ihtiyacim oldugunu

dusunuyorum,yanlislik varsa duzeltin...

ben bunlari hesaplayib bir program cikardimda ama antrenman sorasi icin ne kadar karbo ve pro oldugunu

henuz net olaraq hesaplayamadim ve onun icinde soruyorum ben ant sorasi ne kadar pro ve karbo alsam

en guzel sekilde beslenmis olurum
    programimda ant sorasi icin 30gr pro ve 100gr karbo yazmisim ama forumdaki yazilarda ant sorasi daha

cok karbo ve pro almamizi yaziyo ve acaba benim icin 30 ve 100 gr normalmi? yoksa az veya

fazlami?yani zaten diger ogunlerde de 30 ve 100 aliyom acaba antrenman sorasi icn mesela 150 karbo

ve 40 pro ama normal saatlerde ise 20 ve 75 almam uygun mu?yani gunluk ihtiyaci 4 beraber hisseye

bolup sonra da normal ogunlere az ant sorasi icin ise daha fazla almam lazim mi?iste ben bu fazlani net

olaraq rakamlara tatbik edemiyorum,sorunum iste burda yani net olaraq ne kadar oldugunu

hesaplayamiyorum,lutfen buyukler bi yol gostersinler...

ve bide bunu sorum ki normalden fazla karbo ve pro alimi ne gibi etkiler verir ,iyimi olur pis olur ne

diyosunuz ...

13. charismas

charismas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar gunluk protein miktarımız kilomuzun 2 katı oldugunu biliyorum.Fakat karbonhidrat ne kadar almalıyız günlük olarak?

14. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    vg.ci iseniz karbonhidrat kg başına 4-6gr..kadar alınabilir..
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en_ok_sorulan_sorular_ve-t11375.html

fakat diyette de olsanız spor da yapmasanız günlük 130gr. karb.ın altına inilmemesi gerekmektedir..

Agent47, S3R0XaT ve smltncr bunu beğendi.
  15. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    YEŞİL ÇAY KOZUMUZU UNUTMAYALIM!!!! dietimize ve gelişimimize yeşil çayı ekleyelimmmm

arkadaşlar bilimsel bazı gerçekleri unutmamalıyız ki eğer ingilizcesi iyi olan varsa yurt dışındaki siteleri takip edenler varsa billirler... ilgi alanımıza eklediğimiz çoğu supplementin yan etkilerinden bahsediliyorki buda bizim motivasyonumuzu bozuyor hepimizin kafasında acabalar oluşuyor... belki bu yazdığım biraz olsun içimizi rahatlatır... dünyada aspirin dahil yapay ve sonradan üretilen her madde ve bileşenin bir yan etkisi illaki vardır amerikada reçeteyle satılan ilaçlar bizde bakkallarda satılıyor hatta yasaklanan ilaçları çocuklara bile içiriyoruz... gelelim asıl meseleye... vücudumuza hormonlu besinler dahil surekli yapay yollardan uretilmiş katkı maddelerinden geçilmeyen gıdalar alıyoruz bunların yan etkilerini unutmayalım...bu yan etkileri nasıl en aza indirgeriz vazgeçemediğimiz zevklerin faturasını nasıl en aza indiririz.. son yuzyılda çin japonya ve diğer uzak doğu ülkelerinin insanlarını amerika yakından izliyor çünkü kanser oranı çok düşük amerikanın obezite sorunu nerdeyse yok kadar az... yaşlanma sorunu çok fazla yok neden????? bence çok açık... hayatlarında bazı alışknlıklar var bizdede olması gerekenler. bu alışkanlığın en başta olanı yeşil çay mucizesi ve amerika ve gelişmiş ulkeler yeşil çayın farkına varıp yeşil çayın faydalarını bir bir inceliyorlar... neredeyse her ilaca yeşil çay kombinasyonu öneriyorlar çünkü vücuda zarar veren bileşenlerle resmen savaşıp vücuttan atılmasını sağlıyor... sigaranın bile zararlarını aza indirmede başarılı... bizimde kullandığımız yapay ürünlerin yan etkileriyle savaşıp bunlarıda aza indirdiği bir gerçek... sağlığımızı koruyalım mademki bedensel gelişmemiz bizim için bir vazgeçilmez olmuş olumsuzlukları abartmaktansa göz ardı etmeden, olumlu gelişmeleri hayatımıza ekleyelim.... diyet yapanlar supplement kullananlar yani çoğunluğumuz :) yeşil çay içelim sabah 2bardak gece 2bardak... vücudumuzdaki toksinlerin atılmasını damarlarımızın oksijen almasını cildimizin güzelleşmesini... sağlayacak... kanımızı temizleyecek... aldığımız zararlı olduğu tartışılan eklerin olumsuz etkileriyle savaşacak...

poşette satılanlar değil adam gibi bir aktardan organik yeşil çay alalım normal çay gibi demleyelim ve sabah akşam 2 ser bardak içelim dietimizin ve takviye ürünlerimizin vazgeçilmezi haline getirelim...

not: yurt dışı vücut geliştirme sitelerinin vazgeçilmezi yeşil çay...

Enerji bunu beğendi.
  16. centrocampista

centrocampista Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar,

bu başlık altında yazılan 4 sayfayı da okudum. fakat detaylı açıklamalarınız henüz benim gibi bu işte çok yeni birisi için sorularıma yanıt olamadı.

yaklaşık bir haftadır sabah 6 buçuk gibi kalkıp koşu yapıyorum. madem böyle bir aktivite içine girdik bir de dumbbell seti alıp bu sitede verilen programı uygulayalım dedim. anlayacağınız üzere çok çetrefilli bir vücut geliştirme programına heves etmemiş olsam da bazı sorular aklıma takıldı.

sabah sabah spora başlarken vücudun uzun süre besinden zuak kaldığı için dirençsiz olacağını ve bunun zararlı olabileceğini duymuştum bir yerlerden. bu doğru mudur? doğruysa spordan önce neler yenilmeli? ayrıca spor dönüşü evde dumbbell idmanını da yaptıktan sonra sıvı olarak şu alınsa daha iyi olur veya şu tip yiyecekler idman sonrası iyidir gibi tavsiyelerinizi öğrenmek istiyorum.

son olarak yapacağım sporu, diğerlerinden ( yani bir spor salonuna gidip her türlü aletle çalışmaktan bahsediyorum) ayırmaksızın beslenmeme tıpkı bu işe çok ciddi bir şekilde yapan biri kadar dikkat önemli midir?

17. JaVieRReinDorF

JaVieRReinDorF Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Önceliklere Herkese Selam Aranıza yenı katıldım tabi bu spordada yen ısayılırım 5-6 aylık bi body gecmisim var bu konularda sizlerden cok sey ogrenecegıme inanarak üye oldum umarım yardımınızı esirgemezsiniz :)

18. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    foruma hoşgeldiniz..sizlerden ricamız öncelikle kurallara bir göz atıp paylaşıma devam etmeniz ve kendinizi tanıtın bölümüne kendiniz hakkında kısaca bilgi vermeniz..karşılıklı faydalanmalı ve bol paylaşımlı günler diliyorum ;)

19. gabrielzagu

gabrielzagu Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    ne kadar glukoz?

kas kütlemi kaybetmeden yağ yakmak için bir program uyguluyorum..burada meyve tüketiminin benim amacıma ters oldugunu ögrendim bunun için teşekkürler. 2 sorum olucak bu antreman öncesi ve sonrası almamız gereken glukoz miktarı ne kadar yaklaşık bir ölçü verebilirmisiniz (87 kiloyum )bir ikinciside ben fitness dışında biri sabah biri akşam olmak üzere 2 tanede kardio idmanı yapıyorum bunlardan önce ve sonrada glukoz almalımıyım.şimdiden teşekkürler

20. buraq_20

buraq_20 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bildiğim kadarıyla vücut bitkisel proteinleri hayvansal proteinler kadar fazla kullanmıyor.
    mesela soya fasulyesinin inanılmaz derecede protein içermesine karşın kimse diyetine koymaz çünkü vücut çoğunu kullanmaz zaten.

Sayfayı Paylaş