Beslenme Konusunda Tavsiyeler

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Despo tarafından 5 Temmuz 2004 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 229 üye.
  1. hulkiser

hulkiser Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yas 47, boy 1.79 cm. Kilo 85. İF diyeti uyguluyorum. Günde 2 ogün, öğlen 12 ve aksam 8. Haftada 3 gün idman,3 gün kardiyo yapıyorum. 15 gündür İF yapıyorum ama kilomda değişme olmadi. Tavsiyelerini nedir? Teşekkürler.

2. onur_agca

onur_agca Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba Arkadaşlar,
    Spor öncesi ve sonrası beslenme kapsamında herkesin farklı fikir ve aksiyonları var, bu durumda yeni başlayanları ya da kararsız statüdeki insanları sürüncemede bırakıyor. Ben kaldım diye belirtmeliyim.
    Çalıştığım için spor saatlerim 19:30 - 21:00 saatleri arasında gerçekleşebiliyor, bu zaman diliminden sonrada beslenmek doğru olmadığından az şekerli gainer ya da protein tozu + muz gibi kombinasyonlar deniyorum. Yağlanmaya müsait olduğumdan dolayı az şekerli gainer (Cyto Sport Monster Mass) tercih ediyorum. Hem yeterli oranda karbo ve şeker hem de protein ihtiyacımı karşıladığımı düşünüyorum. Tabi ki gün içerisinde çok düzgün besleniyor, mutlaka 150 gr protein ve 230 gr karbo ihtiyacımı besinlerden alıyorum. Bu kapsamda spor sonrası ve öncesi için profesyonel düzeyde önerilerinizi paylaşırsanız mutlu olurum.
    Teşekkürler,
    Sevgiler.

3. mustafaelmaci

mustafaelmaci Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Onur_agca ben de 47 yaşındayım spor salonuna başlayalı nerdeyse 5 ay oldu 4 aydır da ağırlık Çalışmaya başladım. 20 gündür whey protein ve amino alıyorum. Forumda beslenme ile ilgili bilgi arıyorum ama Dediğiniz gibi kafam karıştı özellikle karbonhidrat alımı konusunda bilgi karmaşası var. Karbonhidrat alımı ile ilgili bilgisi olan varsa paylaşması çok faydalı olacak. Selamlar.

4. Kar Katili

Kar Katili Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Bence idman'dan önce karbonhidrat çok yenmeli idman'dan sonra protein çok yenmeli çünkü karbonhidrat iyi enerji verir ve çabuk yakılır.

5. DaNNgeR

DaNNgeR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meraba ben birçok yazıyı okudum ve birşey sormak istiyorum. 4 aydır fitness a gidiyorum yurt dışında olduğum içinde yardım alamadım kendi programımı kendim yaptım ve vücutta büyük ilerleme kaydettim protein tozu kullanıyorum türü whey protein. Benim sorum beslenmeyle alakalı fazla kilom yok fakat kemer bölgemde fazlam var ve kötü duruyo ve genel olarakta şişman olduğumu hissettiğimden dolayı 1 haftadır diyete girdim diyetim sabah 1 muz öğlen tavuk, et, balık protein ağırlıklı yemek ve akşam yemeğide ananasla bitiriyorum birkaç şey okudum mantıklı olmadığını anladım siz ne düşünüyosunuz yada ne önerirsiniz ?
    Kilo:73
    Boy:176

6. mertoz9

mertoz9 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Haftada 4 gün spora gidiyorum. Spor günleri beslenmem şu şekilde; Sabah 5 haşlanmış yumurta(2 tam 3 sadece beyaz) sonra spordan 1.5 - 2 saat önce yulaf ezmesi - süt. sonra spordan önce ve sonra toz. Spor çıkışı yemekhanede buldukça çorba-haşlanmış tavuk-bakliyat(nohut, fasulye..) Sonra akşam da acıkınca kepek ekmekle ton balığı. Akşam yemeğinin durumuna göre doymazsam muz portakal vs. yiyorum. toplamda 140-150 gram protein yapıyor. Boyum 1.78 kilom 78. Bu beslenme nasıl sizce bir de sporun olmadığı günlerde yemek problemim var. Spor yapmadığım günlerde ton balığı ve toz yok ve onların boşluğunda ne yapmam gerekiyor kararsız kalıyorum. 2. dönem okul başlayınca tam disiplin ve motivasyonla devam edeceğim. Tavsiyelerde bulunursanız çok sevinirim :)

7. black_cold

black_cold Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya burdan bilgi almaya çalışıyoruz ama herkes kişisel sorunlarına cvp arayıp duruyor çok yorucu yani bi yazışma kalabalığı var :/

8. Recep1970

Recep1970 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Yatmadan once
    3 dilim kepek ekmegi ve 50 gr lor peyniri yiyiorum sizce dogrumu ?

9. Shelter

Shelter Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Beyler biraz alakasız olacak ama, biraz önce çok aç olduğumdan bir tabak yağsız makarna yedim, evde de başka bir şey yoktu. Öneriniz var mı şimdi yakabilmem için, veya kaça kadar ayakta durmalıyım? :D

10. MRTSFL

MRTSFL Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yatmadan once ekmek yemek cok iyi degil eger kilo almak icin yiyorsan loru arttir

11. Shelter

Shelter Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Diyetteyim ya, ondan sıkıntı çekiyorum şuan.

12. MRTSFL

MRTSFL Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yagsiz lor 100 gramda 1 gram yag var.ben yatmadan once 10 tane badem arti lor yiyorum sanada tavsiyem badem yeg ve boylece gece boyunca yag yakicak vucut kas kaybida azalir

Shelter bunu beğendi.
  13. Shelter

Shelter Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam çok teşekkür ederim.

14. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    İşi bilenler sorulardan bıkmış olacak ki oralı bile olmuyorlar. Biz alacağımızı aldık, ne halt ederseniz edin gibi ;) O yüzden herkes soru sormuş ama cevap veren olmuyor.

15. aliburak05

aliburak05 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum bakliyatla et tavuk urunlerinde cok fark var.Bakliyatlar bitkisel proteini karsılıyo et tavuk urunleri ise hayvansal proteinleri bunları karıstırmayın.

16. FeLiX-

FeLiX- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hepimiz biliyoruz ki tavuk göğsü protein konusunda en sağlıklı benin. Fakat tavuk etinin jinekomastiye sebep olduğu söyleniyor. Bu bir efsanemi yoksa gerçek mi?

17. Blackmaster

Blackmaster Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Bence Gerçek tavuk etinde östrojen hormonun fazla olduğu ve fazla alımlarda kadınsal hormonları tetiklediği bir gerçektir bunu geçen haftalarda salonda tartıştık bi hocamız gençlik yıllarından beri bu işin içinde ve bu şşekilde bi açıklama yaptı mümkün oldugunca yumurta ve kırmızı et tüketilmesi gerektiğini söyledi bende inanıyorum göğüs bölgemin altındaki yağlanmanın yıllardır beslnememde nerdeyse hergün tavuk olmasına bağlıyorum. . .

18. FeLiX-

FeLiX- Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ben internette baktım ama söylenti mi yoksa gerçekten bilimsel açıklaması var mı bulamadım

19. VitoCarLeone

VitoCarLeone Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Beylikdüzü
    Şimdi bende forma girmek içind efinasyon yapıyorum fakat hocam dediğiniz gibi meyveden uzak dur dedi fakat muz yiyebilirsin antrenmana gelmenden önce ve sonrasında sizce definasyon programında antrenman oldugu zamanlar 2 muz olmadıgı zaman 1 muz çok mudur ? Hiç muz tüketmesem yağ yakımım hızlanır mı ? Tatlı Şeker Kalitesiz yağ vb hiç bir eşy kullanmıyorum cevap verirseniz sevinirim

20. 50promil

50promil Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18

bitkilerden aldığımız protein'i daha verimli kullanabilmek için ihtiyacımız olan aminoasitleri et hariç hangi yolla edinebiliriz?

Sayfayı Paylaş