Beslenme konusunda lutfen yardim edin

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Kaan44 tarafından 11 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Kaan44

Kaan44 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Iyi gunler arkadaslar yaklasik 2 aydir cok duzenli antrenman yapiyorum beslenmem cok ufak pruzler disinda gayet duzenli.Size sorum zaman sikintim oldugu icin spordan 1 saat once 200 gram tavuk 1 saat sonrada 200 gram tavuk yiyorum ayriyetten spordan hemen sonra 30gr whey protein aliyorum korktugum sey su birkac yerde okudum vucut bir anda en fazla 30 gram protein sindirebiliyormus fazlasini yag olarak depoluyormus sizce yaptigim yanlismi yanlis ise duzeltmeme yardim edermisiniz en kusursuz sekilde vucut gelistirmek istiyorum

2. Zizxy

Zizxy Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Mobilya Makina Operatoru
    Yer:
    istanbul
    spordan once bulgur,nohut,yulaf vs.vs. kaliteli karbonhidratlar alirsan enerjin yuksek olur daha iyi antremanlar cikarirsin.
    Antremandan sonra tavuk gogsu yemen protein ihtiyacini karsilayacaktir.

3. yasinsahin

yasinsahin Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    ben gün içerisine bölüyorum örnek günlük ant varsa 300 gr yoksa 400 gr tavuk yiyorum çünkü ant olduğu gün protein tozu kullandıgım için fazla protein almıyorum onuda öğlen ara öğün idman sonrası olrak 3 e bölüyorum hem rahatlıkla diğer yemeklerede yer kalıyor.esmer undan erişte yaptırdım süper oluyor tavsiye ederim.

4. Fırat Balkaya

Fırat Balkaya Özel Üye

Beğenileri:
    149
    Ödül Puanları:
    43
    O son söylediğin yanlış. Öyle bir şey yok. Ölçeğini arttırabilirsin kullandığın proteinin de. Sonuçta daha çok ihtiyacın var ise tabii, yoksa devam et. Antrenman öncesi ve sonrası enerji seviyen iyiyse mesele yok. Ne zaman yemişsin, ne zaman antrenman yapmışsın falan bunlar çok çok ileri seviye detayları.

5. Berke Cüra

Berke Cüra Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Gebze
    Merhaba, öncelikle gün içinde kilogram başına 0.792 gram protein almanız yeterlidir. Ayrıca yediğiniz tavuğun sindirimi yediğiniz gibi gerçekleşmez, 4-6 saat arasında gerçekleşir. Protein tozu ise sıvı olduğu için 10 dakika içinde sindirilmiş olur. Bunlara ilave zaten antreman öncesi protein yanında yüksek miktarda karbonhidrat, spordan sonra da karbonhidrat yemeniz gerekmektedir. Bu karbonhidratları da çoğunukla basit karbonhidratlar olarak değil, kompleks karbonhidratlardan seçmeniz sizin için daha iyi olur. Tamamen benim görüşüm olmakla beraber, eğer söylediğiniz miktarda et yiyip protein ihtiyacınızı karşılayabiliyorsanız, protein tozu yerine creatine ve bcaa supplementleri sizin için daha yararlı olabilir.

6. Kaan44

Kaan44 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben yazimi eksik yazdim biraz cunku sorum tavuktu:D tabiki karbonhidrat aliyorum tavugun yaninda bulgur pilavi yogurt brokoli karnibahar vb sebzeler tuketiyorum sabahlari 4 yumurta ayrica spor esnasinda bcaa kullaniyorum spordan 25 dk once kreatin son olarak spor sonuda 30gr protein tozu kullaniyorum yeni oldugum icin biraz bilgisizim sizin gibi tecrubeli arkadaslarin yardimina ihtiyacim var cevabiniz icin tesekkurler:)

Sayfayı Paylaş