Beslenme konusunda bazı sorunlarım var :(

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Wonder_kiss tarafından 23 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Wonder_kiss

Wonder_kiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Merhabalar , Bu beslenme konusunda bazı sorunlarım var arkadaşlar sizden yardım bekliyorum bana bazı alternatifler önerin lütfen.

1)Hiçbir supplement kullanmıyorum hem roaccutanne adında bir sivilce ilacıyla kullanılması iyi değil , hemde ailem kızıyor normalde de ..

2) Yumurta Beyazı falan yemekten nefret ediyorum.Sabah 3 tane normal yumurta kırıp üstüne kaşar-pastırma falan öyle yumurta yiyorum 250ml nesquikli süt içiyorum

3) Spordan sonra gelip hemen 160gr ton balığı konservesi ve yine 250ml süt içiyorum.

Sonrasında ise herhangi bir protein öğem yok.Akşam evde ne yemek varsa onu yiyorum.Annemlerle sorun yaşıyorum bu konuda...

Nasıl alternatifler önerirsiniz ? Spordan çıktığım anda ton balığı yemem iyi mi onun proteini kana çabuk geçiyor mu ?

Kefirin proteini nasıl acaba o çabuk geçermi ?

Birde Süpermarketlerde satılan hazır böyle proteinli ürünler olsa süper olur fiyatı önemli değil. Olmadı artık Her gün 100gr tavuk göğsü falan yemeliyim ama nasıl yapılır nasıl pişirilir hiç bilmiyorum :D

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    hergun ton balıgı yersen faydadan cok zararı olur gereklı bılgıyı nette aratarak veya forumda bulabılırsın.

sütü yulaf ıle yesen daha ıyı olur tavuk gogusunu suda haşlaya bılırsın veya fırında ızgara yapabılırsın googlede aratırsan nasıl yapılcagı yazıyor zor degıl.

proteın olayını ailene anlat zararlı olmadıgını bende bu surecten gecıdım salonda cıakrken ıcıyorum yanı para verıp kutum almıyorum param yok dıye onun yerıne 1 bardak prıoteın tozu ıcıp cıkıyorum

3. Wonder_kiss

Wonder_kiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Nasıl Hergün Ton balığının ne zararı olabilir ki ? :S.

Tavuk göğsü konusunda teşekkür ederim araştıracağım

Ama hiçbir şekilde protein tozu alma şansım yok ..

4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    civa zehırlenmesıne yol acıyor haftada 3-4 den fazla tuketılmemesı gerekıyor buda yetıskınler ıcın.

5. Wonder_kiss

Wonder_kiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam Peki Ton balığı yerine mesela sardalya yesem 1 gün ton 1 gün sardalya yine açarmı ?

6. Wonder_kiss

Wonder_kiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Lütfen yardım edin gerçekten moralimi çok bozuyor bu durum

7. Wonder_kiss

Wonder_kiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    up :( .. Kefir + süt Falan içiyorum .. Spor yaptığıum günler Ton balığı yiyorum ama Bazen Ton balığı yiyemiyorum ve zaten sinir sistemine zararlıymış haftada 3-4 kere balık yemek.

Öğlen Tavuk yapıyim falan desem annemler sinirleniyo sen iyice abarttın bu işi bilmemne işte zaten iyi besleniyosun falan filan..

Güzel bir alternatif bulmam lazım arkadaşlar . Kuruyemişte falan varmış öyle duydum

Mısır gevreği işi nasıldır ama ondaki proteinler de işte iyi proteinmi mesela etteki 30gr protein ile Soya fasulyesindeki 30gr protein çok farklı bildiğim kadarıyla

8. zumruduanka

zumruduanka Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    pazarlama
    Yer:
    istanbul
    sen bu kafayla bu işi yapamazsın

onurr_535, Cattleya ve hogan bunu beğendi.
  9. HDMI

HDMI Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    Ne kafayla yapacak peki ?
    Envai çeşit protein tozunu vücuduna döküp toz manyağı mı olacak ? Lütfen eleştiri bile yapıyorsanız yapıcı olsun.

sucre ve pasha05 bunu beğendi.
  10. Kambala

Kambala Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    1- Arkadaşım yağ yakmak için ek besine gerek yok, aksine uzak durman lazım.

2- Yumurtanın beyazını çiğ olarak içmenin mantığı fazladan kaloriyle uğraşmadan protein almaktır. Sen tam tersini yapıyorsun. Gerekirse gözünü yum öyle çiğ olarak iç, üstüne de bir bardak süt fondiple. Ama öyle pastırma kaşar ekleyerek kırıp sahanlayarak olmaz o iş. Nesquik ile hiç olmaz, bırak bu alışkanlıklarını (Yağ yakarken de, kas yaparken de)

3- Tonbalığı tüketmek elbette olur. İstersen domates-salatalık-yeşillik ile harmanlayıp çok güzel bir salata da yapabilirsin fakat ben ton balığından sonra süt içme derim, miden bozulabilir. Cıva olayını arkadaşlar açıklamış zaten

4- Yağ yakmak için diyet yapıyorsan akşam evde ne varsa onu yiyorum diye bir şey söz konusu olamaz. Ev halkı da seninle beraber diyetteyse bilemem tabi.. Gerekirse antrenmanını akşam yap, eve gelince protein öğününü yiyip yat ama bu ne varsa onu yiyorum mantığıyla yürütemezsin bu işi. Ben akşam döndüğümde defalarca evde pişen pilava, mücvere, makarnaya, babamın aldığı baklavalara, tatlılara vs vs vs sırt çevirdim. Gidip sebze yemeği yedim ya da çorba içtim sadece.Hatta evdeki hiçbir yemeği uygun bulmayıp marketten tavuk göğsü fileto aldığım zamanlar dahi oldu. Fedakarlık yapmadan yağ yakılmaz bunu bil.

11. zumruduanka

zumruduanka Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    pazarlama
    Yer:
    istanbul
    3-5 gün iyice okusun forumu anlar neden bu kafayla yapamayacağını. 3 yumurta kırdımla olacak işler değil bu işler.

12. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir

roaccutanne kullanmana gerek yok kullancaksın sivilcelerin gececek sonra gene cıkacak bıraktıgın zaman vucuduna bir sürü zarar veriyorsun bos yere

burda sivilceleri tartıstık bana bu konuda güven sadece beslenme alıskanlıkların ile sivilcelerden cok kısa sürede kurtulacaksın

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/sivilceler-t45969.html?t=45969

kefir ic kefir iyi protein kaynagı hemde faydalı bakteriler iceriyor yumurtanın beyazını pisir sarısını ustune döküp ocagı kapat.

forumu biraz daha oku :)

13. onurr_535

onurr_535 Üye

Beğenileri:
    434
    Ödül Puanları:
    73
    al sana tavsıye lor peynırı ye ogun aralarında 100 gr.artık onada kızarsa aılen.masa tenısı oyna:) bu spor dısardan ocü gıbı gorunur kımseyı takmayacaksın

14. pasha05

pasha05 Üye

Beğenileri:
    98
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    Issız Bir Nehir Yanı
    abi adam en son 01.12.11 tarıhınde foruma gırmıs yanı 1aydır forumda yok zumruduanka arkadasımız HDMI nın 16.07.11 tarıhındekı mesajına 05.01.12 tarıhınde cevap vermıs...sanırım forumda yenı konular olmadıgından eskı konuları gun yuzune tasıyoruz :D

Sayfayı Paylaş