beslenme ile ilgili ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve hakonek tarafından 2 Kasım 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. hakonek

hakonek Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba ben 2 aydır vg ye basladım gelisimimden memnunum ancak bazı sorunlar ortaya cıktı. 1.82 boy 75 kiloyum yag oranı = % 14.2... ilk basladıgımdan beri yaklasık 3 kilo aldım yağ oranımda %1.6 arttı .. hocam gidisatın normal oldugunu % 16 ya kadar yolu oldugunu soyledi.gobekte , cevresinde ve gogus bolgesinde yaglanmam var kafama takılan onlar degil ama.. benim genetiktenmidir bilmem yüzüm hep topludur cok cabuk yaglanıp cok zor eritilen yanaklarım var.vucudumun gelisiminden memnunum ama suratımın tekrar buyudugunu goruyorum cok rahatsız ediyor. forumda arastırdıgım kadarıyla beslenmeme dikkat etmeme calısyorum gunde 130 gram civarı protein alıyorum bunun yanında yağ fazlaya kacabiliyor bazen 70 80 gram gibi okula gidip geldigimden dolayı yagsız yiyecekler bulmakta zorlanıyorum.ayrıca protein alımının yanında gerekli kalori miktarınıda almamız gerektigini okudum onun icin de sekerli yiyecekler tuketiyorum bazen karbonhidrat alımı eksik oldugunda.. yaglanmanın nasıl onune gecerim ? gunluk gerekli protein miktarını yine alsam da karbonhidrattan biraz kesip kaloriyi 2000 altına dusursem hem kas yapıp hemde yaglarımı yakabilirmiyim en azından yag oranını sabit tutabilirmiyim yoksa yeterli kaloriyi almazsam aldıgım proteinlerde bi işe yaramazmı ? esas merak ettigim nokta bu ..

2. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Valla hocanın dediği gibi normal bir şekilde yoluna devam ediyorsun, bunlar olacaktır sorun etme kendine. Rahatsız olduysan yediklerinin içine abur-cubur şeyleri hiç katma. Karbonhidrattan kesersen enerjin düşecektir, buda kas yapımını etkileyecektir. Dediğim gibi yolun gayet normal, şu an bu konuda anlatabileceğim o kadar şey varki, kısa keseyim o yüzden;)

3. hakonek

hakonek Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    tesekkur ederim sayın mestano.. artık sabredicez o zaman 3 5 ay napalım bişeylerden fedakarlık edecegiz .. son bir sorum olacaktı spora gitmedigim bazı gunlerde okulda olmadıgında gunum genelde pc basında geciyor .. bu gunlerde aldıgım kalori miktarını biraz kıssam sorun olmaz herhalde degilmi cunku fazlada yakmıyorum nasılsa dengeli olur herhalde ??

4. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Protein olarak değil ama karbonhidrat olarak kısabilirsin. Ama dediğim gibi doğru yoldasın anlattıklarına göre...

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  6. hakonek

hakonek Üye

Beğenileri:
    18