Beslenme ile ilgili birkaç soru

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve 3nes tarafından 7 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. 3nes

3nes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaşlar
    4 aydır body yapıyorum 2 ay ara verdim şimdi tekrar başladım daha ilk haftamdayım.Daha onceden yaptıgım hataları yapmak istemedigim için tecrübeli arkadaslardan biraz bilgi toplamaya karar verdim.
    1.Sorum Spor yapan kişiler için kg basina 4gr karbonhidrat almalı min ise 1 yada 2 gram diyorlar ben gunde 100 gram karbonhidrat aldıgım zaman inanın gobekte yaglanma olusuyor simdi ayni zamanda karın kasıda cıkarmak istiyorum? Ne kadar almam gerekecek(kilom 76 boy 187)
    2.Spordan sonra kana hızlı karısacak seyler yeyin denmişte siz neler yiyorsunuz?Spordan sonra cogu kişi cok şey diyor ne yapacagimi şaşırdım yani hangi ara protein alcam hangi ara kana hızlı karısan seker alcam:S neler yemem gerektigini soylerseniz cok sevinirim
    3.Herkes aminoasit alın falan diyor peki bu aminoasit için neler yiyorsunuz?
    (Not supplement falan önerirsenizde anca 2. aydan sonra baslarim o zamana kadar dogal beslenmek istiyorum)

2. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    selam 3nes, öncelikle kana hızlı karışacak protein olayı palavra. kapitalizm sağolsun. diğer soruna gelirsek yağlanmaman için haftada 1-2 kardio yaparsan erimezsin yap çekinme çünkü karbo alımı protein kadar önemlidir. sen spordan sonra kas yıkımını önlemek için az bir miktar basit şekerle başla (misal 2-3 küp şeker)sonra maden suyu yudumla :) içine limon sıkılmış olursa daha iyi ondan sonra 150-200 gram lor peyniri ye 20-30 dk sonra balık tavuk kırmızı et veya yumurta beyazı sen seç 30-35 gram protein edecek şeklde pilav makarna yulaf gibi karbo içerikli besin ile ye.

3. 3nes

3nes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki kg basina ne kadar karbonhidrat alacagimi yazmadin?
    Birde yesil cay hangi saatler arasi içilmez ya da öyle bir durum var mı?

4. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    kg basina 2-3 gram alman yeterli olacaktir hazimsizlik sorunu yasiyorsan cunki daha yeni baslamissin biraz kaslarina hacim vermen icin kilo alman yani kas kutleni arttirman gerekiyor .

Yesil cay oldukca faydalidir ama kullanimini bilirsen her dakka icilecek bir sey degil . Gunde maximum 2 defa icmelisin bilimsel calismalar sonucu gunde 1 defanin faydali ama 1 ve ustunun zararli oldugu soyleniyor .

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ye-il-ay-damarlari-geni-t60692.html?t=60692

OKuyunuz.

5. nockeee

nockeee Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Komplex karbonhidrat alirsan daha iyi olur yaglanma bakimindan.

6. 3nes

3nes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar yorumlar için cok tesekkür ederim birde aminoasit hakkında bilgi almak istiyorum neler yemeliyim?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:23 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:48 ----------

Birde arkadaslar peynir olarak herkes lor diyor? Beyaz peynir yesek ne olur

Sayfayı Paylaş