Beslenme hk. fikirlerinize ihtiyacım var

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve salwador tarafından 29 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. salwador

salwador Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaşlar

Kendime man's health ve bodyforumtr den izlenimlerimle bir beslenme planı oluşturdum ve nacizane görüşlerinize ihtiyacım var.

Öncelikle kendimden bahsedeyim. Yaşım 24 boy 185 kilo 75. Yaklaşık 6 ay spor geçmişim var. Bu 2 yıl önceydi...
    1 ay önce tekrar başladım ve vücudum biraz yağlı. Karnımı sıkınca ufak tefek çizgiler halinde görebiliyorum kaslarımı. Omuz çizgisi yok denecek kadar az.

Amacım ufak ufak kas kütlesi inşa ederken aynı zamanda yağ oranımı azaltmak. Atletik bir görünüme sahip olmak istiyorum. İlk ara öğünden sonra hemen hemen her gün evde dumbell sehpam ve ağırlıklarımla spor yapıyorum. 2 3 gün arayla da koşuya çıkıyorum. Sporun hakkını verdiğimi düşünüyorum ama bildiğiniz gibi beslenme en önemli kısmı. Beslenme planım şu şekilde:

Sabah
    1 su bardağı süt
    1 tatlı kaşığı bal veya pekmez
    5-6 zeytin
    2 dilim tam buğday ekmeği
    2-3 yumurta

Ara öğün
    Eti lifalif ( kuru üzüm ve fındıklı lif) süte karıştırarak yiyorum
    3 ceviz

Öğlen
    tavuk veya köfte
    bulgur pilavı veya makarna
    1 kase yoğurt
    1-2 dilim tam buğday ekmeği

Ara öğün
    1 kase yoğurt veya 1 bardak ayran
    1 adet elma
    3 ceviz veya fındık

Akşam
    köfte veya tavuk
    makarna
    1kase yoğurt
    1-2 dilim tam buğday ekmeği

ara öğün
    meyve+yoğurt veya süt

Yaş boy kilo hesabına göre yaklaşık 2200 cal almam gerekiyor ve her gün spor yaptıgım icin bu programla yaklaşık 3000cal alıyorum. İlk defa beslenmeme önem vererek programa uymaya çalışacağım.

Bu yüzden sizden yanlışlarımı,eksiklerimi veya çıkarıp yerine yemem gereken besinleri gerekçesiyle birlikte söylemenizi istiyorum. Protein tozu vs önerilerine de açığım. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş