Beslenme Hakkındaki Bir kaç sorum[pirinç,yulaf vs]

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve coombo5 tarafından 6 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. coombo5

coombo5 Guest

Merhaba forumdaşlar birkaç sorum var şöyle;

1) Antrenman günleri 2, off yaptığım günler 1.5 bardak pirinç yiyorum [2 öğünde]

Pişmiş ağırlıkları antrenman günü 400 gram off günleri 300 gram geliyor. yani çarpı 2'den = 800 ve 600 gram
    Sizce çok mu fazla oluyor ? Pirinç lapa oluyor yağ ve tuz yok.

2) Yulaf ezmesini bir sabah bir de antrenmandan önce yiyorum ama antrenmandan önce süt haricinde neyle ıslatabilirim ? Süt yorgunluk yapıyor antrenmanda.

Teşekkürler. :)

2. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    hacim istiyorsan kilo başına 6 7 gram kadar karbonhidrat al bu ciddi bir rakam tabiiki sonuca ulaşdırması bakımından. yağsız kas kütlesi kazanımı için ciddi idmanla beraber kilo başına 4.5 5 gram karbonhidrat sağlam proteinle yeterli olacakdır. tabiiki kompleks karbonhidratlar olacak. makarna-pirinç-yulaf iyi bir seçim. yulafın idman öncesi sıkıntısını bende çekiyorum aslında sütle değilde idman öncesi ıslatmak için hafif %100 meyve suyuyla ıslatabilirsin. kan şekerin stabilde kalacakdır.

coombo5 bunu beğendi.
  3. coombo5

coombo5 Guest

cevabınız için teşekkürler. Şu yulaf çok kafamı karıştırıyor açıkçası. İdmandan 1.5 - 2 saat önce alınan yulaf gerçekten çok enerji veriyor antrenman esnasında. Ama idmandan önce sütle ıslatıp yiyince sanki yorgunluk yapıyor belki de psikolojiktir tam bilmiyorum. :) Meyve suyuyla önermişiniz ama meyve suyunda şeker olduğundan istemiyorum açıkçası. Basit şeker olarak bir tek sabah kalkınca ve idmandan sonra üzüm suyu içiyorum onun dışında almak istemiyorum. Acaba suyla denesem mi :) Tekrardan teşekkür ederim yardımınız için karb konusunda yardımınız dokundu :)

4. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    süt zaten laktik asitede yol açar idmanda yorgunluk yapar sporcuda. o şekildede deneyebilirsin yiyebilirsen sorun olmaz. beslenme düzenin zaten mantıklı görünüyor. alım zamanları çok önemli bunu kavramışsın ne zaman ne alınması gerektiği ciddi birşey birçok üye başdan sağma yapdığı için kendinibu şekilde alışdırman ilerisi içinde bir ışıkdır kolay gelsin.

coombo5 bunu beğendi.
  5. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    aynı zamanda şekerlemeyi ve yağlı yemekleri tamamen kesmen lazım, özellikle o kadar karbo alacaksan,hiç bir zaman yemedim ben o kadar karbo.eğer antrenmanda yakamazsan o kadar şeyi,dönüşü iyi olmaz senin için...

coombo5 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş