Beslenme hakkında

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve osmans234 tarafından 10 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. osmans234

osmans234 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle durumumu açıklayıp ardindan da beslenme düzenime iliskin konuşmak istiyorum . Yaşım 23 boy 182 kilom 86 kilom boyuma göre fazla görünsede çok fazlam var denemez ölçülerim omuz 126 kol 38 göğüs 110 yag orani yuzde 10 civarı alt karinda ,biraz bel cevremde ve gogsumde biraz yaglanma söz konusu bu durumda kas kutlemi artırirken bu yag oranımı düşürmek için beslrnme önerilerinizi bekliyorum kreatin ce protein tozu kullanmaya başladım 1 haftadir . Ayrica uygulamaya calistigim düzen icinde yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Sabah
    4 yumurta 2si tam 2 si sade beyaz
    4 5 kasik yulaf ezmesi
    Yesil cay
    100 gr a yakin lor peyniri
    Ara öğün
    1 elma
    Öğlen
    Oglen yemegi icin net bir beslenme ayarlayamiyorum çünkü isim dolayısıyla (insaat mühendisligi) yeme icmeyi disardan yapmak zorundayim yaz mevsiminden ötürü yanimda da goturemiyorum tavuk falan mecbur normal ev yemeği yiyorum.
    Ara ogun biraz badem ve soda
    Aksam
    Yagsiz tavuk yada ton baligi vs yaninda salata

Dedigim gibi isimin uzakligi ve tarziyla alakali yemek isi biraz dert oluyor ayni sorunu ceken arkadaslar siz neler yapıyorsunuz şimdiden teşekkürler herkese

Barış Öztürk bunu beğendi.
  2. erenerdi12

erenerdi12 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Kamu Görevlisi
    Hocam saydığınız şeyler diyet için uygun gıdalar. Bunun yanında genel olarak glisemik indeksi düşük yiyeceklerden de kaçınırsanız güzel olur. Ancak her gün maden suyu içmek mide asidinin asitlik derecesini etkileyeceği için zararlı olabilir. Bir de verdiğiniz ölçülere göre yağ oranınızın %10'un altında olması bana biraz zor geldi bilmiyorum nasıl ölçtürdünüz ama :)

mrthr35 bunu beğendi.
  3. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Glisemik indexi yüksek yiyeceklerden kaçınacak, düşük olanlardan değil. Şekerin glisemik indexi yüksektir, yulafın düşüktür, mesela yani.

4. erenerdi12

erenerdi12 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Kamu Görevlisi
    Başka bi işle uğraşıyodum yazarken hata yapmışım kusura bakmayın :)

5. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    fark ettim arkadaş yanlış anlamasın diye düzelttim :)

Sayfayı Paylaş